پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
شهید سید مرتضی آوینی
یادداشتی از محمدمهدی اسدزاده؛
آوینی؛ تئورسین، معلم یا هنرمند انقلاب اسلامی؟!
اگر از دوران روشنفکربازی شهید آوینی (به تعبیر خود شهید آوینی) بگذریم، باید گفت شهید آوینی از رویش‌های خوب انقلاب اسلامی بود. او در پی پیاده‌سازی گفتمان انقلاب اسلامی گام برمی‌داشت و شاید بتوان گفت خواهان کارکرد گفتمانی انقلاب اسلامی است.
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با سرگرد هادی رضایی، رئیس سازمان بسیج رسانه ای سپاه فارس دیداری داشت که در این نشست سرهنگ جاهدی معاون اقشار بسیج سپاه فارس و میکائیلی رئیس بسیج هنرمندان فارس و جاویدی معاون اجرایی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس نیز حضور داشتند./ علی روزیطلب
رونمایی نقشه مهندسی فرهنگی استان بزودی؛
نقشه مهندسی فرهنگی گذرگاه هم‌صدایی دستگاه‌های فرهنگی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیداری صمیمی با رئیس سازمان بسیج رسانه ای سپاه فارس و هیات همراه، گفت: امسال وزارت فرهنگ و به تبع آن اداره کل استان، نگاه هم صدایی دستگاه‌های فرهنگی استان را بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی استان و بارش استانی تعریف کرده تا گذرگاهی برای همراهی اندیشه های حوزه فرهنگ، ادب و هنر باشد.
وزارت اطلاعات
مدیرکل اطلاعات استان فارس:
ظرفیت رسانه‌های داخلی برای مقابله باجنگ رسانه‌ای دشمن به کار گرفته شود
مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: باید از ظرفیت رسانه‌های داخلی در جهت مقابله با جنگ گسترده رسانه‌ای دشمن به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
 پویش نشاط نوروزی با کتاب ویژه ایام نوروز برگزار می‌شود
پویش نشاط نوروزی با کتاب ویژه ایام نوروز برگزار می‌شود
دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ایجاد فضای امید و نشاط جامعه در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، پویش ملی #نشاط_نوروزی_با_کتاب را معرفی و برگزار می‌کند.
دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با جلال معینی، پیشکسوت مطبوعات مرودشت  / عکس: حمزه علیزاده
دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیشکسوت مطبوعات مرودشت
جلال معینی، نخستین خبرنگار و روزنامه‌نگار مرودشتی در روزنامه‌های کیهان و اطلاعات و توزیع نشریات، نقش موثری در رشد فعالیت‌های خبری و مطبوعاتی شهرستان مرودشت داشته است.
اهدای ۲۰۰ جلد کتاب به روستای گلبابکان رستم
اهدای ۲۰۰ جلد کتاب به روستای گلبابکان رستم
نهادینه کردن فرهنگ‌کتابخوانی از مهمترین وظایف مسئولین فرهنگی، مربیان، معلمان و بویژه خانواده‌هاست تا فرزندان خود را از کودکی، افزون بر کتاب‌های درسی با کتاب‌های داستان و دیگر کتاب‌های غیردرسی آشنا و آموزش دهند.
محمدجعفر شفیعی
پیشتازی طرح ملی«ایران قوی» در فارس توسط کانون «منتظران ظهور» کازرون
کانون فرهنگی هنری « منتظران ظهور» کازرون از جمله کانون هایی است که با کسب ۱۶۹۰۲ امتیاز توانسته رتبه اول استان فارس را در سامانه بچه های مسجد به خود اختصاص دهد.
نشست جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان استهبان با حضور امید کیامرث، محمود حسن‌زاده، طاهره سادات حمیدی، هادی اکبری، وحید ستاری‌شناس، محمدرضا آل‌ابراهیم، الهه مدحت، زهرا کاظمی‌نژاد
آغاز جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در استهبان
با برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌های فرهنگی، زمینه شکوفایی و نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی را برای همه مردم می‌توان افزایش داد.
جریان شناسی شعر معاصر
یادداشتی از نوشین طالب‌زاده؛
جریان شناسی شعر معاصر- بهره نخست
شکی نیست پس از انقلاب مشروطه، تغییرات سیاسی و اجتماعی حاکم بر جامعه بر شعر و ادبیات هم تأثیرگذار بوده است. انقلاب مشروطه، مثل هر انقلابی در جهان- ادبیات منزوی زمان خویش را وارد میادین اجتماعی می‌کند. سلاح اصلی روشنفکران مشروطه‌خواه قلم و ادبیات است.
کتاب‌گردی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از کتابفروشی شهر کتاب شیراز
صابر سهرابی، مهدی امیدبخش، غلامرضا خوش‌اقبال، محمد درخشان
عکس: محمدمهدی اسدزاده
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
درخواست همکاری برای بالا بردن کتابخوانی در فارس
برماست تا «پایتختی کتاب کشور» این نشان فرهنگی را بار دیگر برای فارس بدست آوریم. راهی که ما را در بدست آوردن این نشان در جهان یاری کند.
تفاهم نامه مشترک همکاری در زمینه های فرهنگی میان نهاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس/ صابر سهرابی، آیت‌الله لطف‌الله دژکام/ عکس: علی روزیطلب
آغاز اجرای بخش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس
امور باید بر مبنای برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی پیگیری شود و در زمان بندی مشخص طرح را نهایی کنیم و برای تصویب به صحن شورای فرهنگ عمومی آورده تا وارد فاز اجرایی شود.
صابر سهرابی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
پنج استان فارسی در راه هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی
در بین ۷۴ نامزد راه یافته به مرحله نهایی، پنج نفر از استان فارس انتخاب و در بخش گروه‌ها و نهادهای غیردولتی، محمدرضا نیازمند و در بخش افراد، افسانه مظفری، زهرا شاه‌نظرنژادخالصی، دکتر محمدحسین امانت و میثم جوان‌بخت، شناخته شدند.
بررسی کارکرد خبری بر بستر مجازی، در نشست پلیس فتا با فرهنگ و ارشاد اسلامی داراب
بررسی کارکرد خبری بر بستر مجازی، در نشست پلیس فتا با فرهنگ و ارشاد اسلامی داراب
از رسانه‌ها و خبرنگاران رسمی شهرستان درخواست می‌کنیم برای اینکه بتوانیم نمایندگی خانه مطبوعات را در شهرستان راه‌اندازی کنیم، عضو خانه مطبوعات استان فارس شوند.
هنرکارت
اسامی ارسال شده نوبت دوم و شیوه فعال سازی هنرکارت اعلام شد
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به نکات مهم در خصوص فعال سازی هنر کارت و اسامی نوبت دومی که ارسال شده، اعلام داشت: اهالی فرهنگ، ادب و هنری که در فهرست دوم نیز اسامیشان اعلام شده است هر چه سریعتر در ساعت اداری برای دریافت کارتهای خود به نماینده صندوق اعتباری هنر در اداره کل سرکار خانم هاشمی مراجع کنند.
شورای فرهنگ عمومی پاسارگاد
بررسی امر به معروف و نهی از منکر در شورای فرهنگ عمومی پاسارگاد
امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای اجتماعی است که بر دوش همه جامعه و به ویژه مسئولین کشور است. اما باید دانست که امر به معروف و نهی از منکر، مصادیق گسترده‌ای دارد و انجام آن نیز باید توأم با روی خوش و مهربانی باشد.
بیشتر