پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
شهرسازی
یادداشتی از حسین امیرعضدی؛
شهرسازی؛ از نارشته تا فرارشته
امروزه در عصر اطلاعات و در دهه اخیر، شهرسازی را به عنوان یک فرارشته شناسایی می‌کنند. در فرارشته، ما به شهرسازی صرفاً به دید تنظیم‌کننده امور مادی شهرها توجه نمی‌کنیم و در واقع آن را بهبوددهنده کیفیت زندگی می‌دانیم .
 آزمون سراسری قرآن و عترت در سروستان
راه‌اندازی ستاد برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در سروستان
این ستاد با همکاری اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه، بیت‌الاحزان، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دفتر امام جمعه و فرمانداری شهرستان راه‌اندازی شد.
شورای فرهنگ عمومی فارس
عنایت‌الله رحیمی، لطف‌الله دژکام،صابر سهرابی
امام جمعه شیراز:
نقشه مهندسی فرهنگی فارس تا سال آینده عملیاتی شود
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: ضرورت دارد که نقشه مهندسی فرهنگی استان مراحل تدوین را به سرعت طی کند و تا سال آینده عملیاتی و اجرایی شود. / استاندار فارس گفت: جامعه با نشاط و امیدوار، در مسیر تعالی و پیشرفت گام برمی‌دارد و حرکت خواهد کرد. / مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هم گفت: سند مهندسی فرهنگی می‌تواند نقشه راهی برای حرکت موثر در حوزه فرهنگ همصدا با راهبردهایی که در شورای فرهنگ عمومی تعیین شده باشد.
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با نماینده کلیمیان ایران/
همایون سامه‌یح نجف‌آبادی، صابر سهرابی، محسن پرهیزگار،داریوش مهرابی/
عکس: علی روزیطلب
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
۵۰۰ عنوان کتاب تا آخر سال به کتابخانه‌های کلیمیان فارس اهدا می‌شود
انجمن‌های ادیان الهی در استان فارس نیز همچون دیگر هم‌استانی‌ها در زمینه تهیه، توزیع و ترویج کتاب و کتابخوانی تقویت خواهند شد.
اعلام نتایج پویش یک صفحه تلاوت قرآن در شب شهادت سردار دل‌ها
اعلام نتایج پویش یک صفحه تلاوت قرآن در شب شهادت سردار دل‌ها
پویش یک صفحه‌ای تلاوت قرآن کریم که به مناسبت شب شهادت سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شده بود، با اعلام نتایج آن پایان یافت.
مسابقه کلیپی از من سلیمانی هستم در اوز
مسابقه کلیپی از من سلیمانی هستم در اوز
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با همکاری نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده بهداشت این شهرستان مسابقه کلیپ‌سازی از کتاب من قاسم سلیمانی هستم را برگزار می‌کند.
صابر سهرابی
جمشید رضایی
راه‌اندازی دبیرخانه انجمن فعالیتهای ترویج کتاب و کتابخوانی فارس
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن فعالیتهای ترویج کتاب و کتابخوانی فارس با حضور در ساختمان شماره ۲ این اداره کل به همراه غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره، جمشید رضایی را به عنوان مسئول دبیرخانه انجمن فعالیتهای ترویج کتاب و کتابخوانی فارس معرفی و دبیرخانه این انجمن را راه‌اندازی کرد.
برگزاری شب شعر مجازی «سوختگان وصل» در لامرد  
عکس: عباس محمدپور
برگزاری شب شعر مجازی «سوختگان وصل» در لامرد
راه‌اندازی انجمن شاعران آئینی لامرد، یاری‌دهنده بالندگی شعر آیینی لامرد باشد.
آیین پایانی
آیین پایانی "تاج چینی و یلدای مجازی" در مرودشت
این دو جشنواره مورد اقبال مردمی بویژه نوجوانان و جوانان قرار گرفت. این حاکی از وجود استعدادهای فراوان در شهرستان است که می‌بایست برای شناسایی، آموزش و هدایت درست آن‌ها گام برداشت.
بیشتر

آخرین اخبار

پاسداشت هنر و هنرمندان متعهد و انقلابی مسابقه کتبی «خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) » در رستم ادب‌نامه شاعران فارس در رثای حضرت زهرا (س) شهرسازی؛ از نارشته تا فرارشته معرفی برگزیدگان جشنواره شعر «عصر سلیمانی‌ها» در رستم راه‌اندازی ستاد برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در سروستان نقشه مهندسی فرهنگی فارس تا سال آینده عملیاتی شود ۵۰۰ عنوان کتاب تا آخر سال به کتابخانه‌های کلیمیان فارس اهدا می‌شود تغییر رویکرد مؤسسات قرآنی بر محورهای سلامت، معیشت و معنویت اعلام نتایج پویش یک صفحه تلاوت قرآن در شب شهادت سردار دل‌ها گفتگو برای فعال‌سازی خانه فرهنگ خیرگو مسابقه کلیپی از من سلیمانی هستم در اوز راه‌اندازی دبیرخانه انجمن فعالیتهای ترویج کتاب و کتابخوانی فارس برگزاری شب شعر مجازی «سوختگان وصل» در لامرد آیین پایانی "تاج چینی و یلدای مجازی" در مرودشت برگزاری دهه بصیرت، موضوع نشست شورای فرهنگ عمومی بیضا بررسی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس، خانواده متعالی و سیتسم هشدار شهری در نشست شورای فرهنگ عمومی فارس پیام شاد باش مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) اعلام وضعیت تخصیص بودجه‌های قرآنی ایستگاه پایانی دو جشنواره ادبی سلامت جنوب فارس در گراش
بیشتر

پربازدیدترین اخبار

ساعات بازدید از اماکن گردشگری فارس در نوروز ۹۸ اعلام شد مسابقه شرح حال و خاطره نویسی با موضوع «ویروس کرونا، قرنطینه خودخواسته» یاد روز سعدی فرصت تبیین اندیشه های استاد سخن کاهش ساعات بازدید حافظیه ، بایدها و نبایدها آرامگاه حافظ پربازدیدترین مکان میراث فرهنگی فارس مرکز آموزشی علمی کاربردی فرهنگ و هنر شیراز واگذار می شود هنرمندان شهرستان مرودشت به یاری مسافران شتافتند مسابقه اینترنتی داستان نویسی در خانه بمانیم برای ۹ تا ۹۹ ساله ها حجت الاسلام جلالی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کازرون شد یادمان بیژن سمندر برگزار می شود معرفی مشاهیر اهل قلم در کتاب «نام آوران فارس»/ شعر معاصر ایران مدیون اوجی و آثار اوست اسامی شرکت‌کنندگان در هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج منتشر شد. فراخوان دومین جشنواره ملی«آئین ها، آواها و نماها» و پنجمین همایش علمی بین المللی شمس و مولانا منتشر شد نشست هماهنگی برنامه های هفته خبرنگار ثبت نام دوره های تازه در مدرسه داستان نویسی حیرت درخشش نویسندگان مرودشت در جشنواره یوسف جوانگرایی در سازمان سینمایی کشور / مهدی رنجبر به عنوان معاون اداره کل نظارت بر تولید فیلم منصوب شد «فصل گرم کتاب» در فارس همراه با «جفی» و سفرنامه هایش راهکارهای هم افزایی خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بررسی شد
بیشتر