پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نمایش ام‌البنین به کارگردانی و بازیگری زهرا اسدافروز
پایان نخستین جشنواره ی کشوری نمایش مجازی نینوائیان با درخشش گروه‌های نمایشی کازرون
نمایش‌های رقیه به کارگردانی محمدرحیم شاکری، ام‌البنین به کارگردانی زهرا اسدافروز و رباب به کارگردانی سیامک مداحی سه اثر راه یافته به بخش نهایی این جشنواره از شهرستان کازرون بودند.
فراخوان سوگواره شعر بانوی آب و آیینه در سروستان
فراخوان سوگواره شعر بانوی آب و آیینه در سروستان
اشعار آئینی شاعران شهرستان سروستان با محوریت شخصیت و زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) پذیرفته خواهد شد و شاعران می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۱۲/۱۱/۱۳۹۹ از طریق پیام‌رسان واتساپ به شماره ۰۹۳۶۲۸۷۲۹۱۷ ارسال نمایند.
برگزاری کمیته فرهنگی دانشجویی دهه ی فجر در آباده
برگزاری کمیته فرهنگی دانشجویی دهه ی فجر در آباده
برخی مصوبات این نشست عبارتند از: برگزاری برنامه‌های هنری شاد، نشست‌های روشنگری، محفل انس با قرآن کریم، نشست‌های علمی و کتاب‌خوانی، مسابقه‌های کتاب‌خوانی و نقاشی، کارگاه‌های شاهنامه‌خوانی و حافظ‌خوانی، شب‌های شعر و موسیقی، پخش بیانیه گام دوم انقلاب و ...
پایان نخستین جشنواره ی کشوری نمایش مجازی نینوائیان با درخشش گروه‌های نمایشی کازرون
فراخوان سوگواره شعر بانوی آب و آیینه در سروستان
برگزاری کمیته فرهنگی دانشجویی دهه ی فجر در آباده
داریوش ثمر
یادداشتی از داریوش ثمر؛
متعّبد زمستان شیراز باشیم
پیرمردهای تسبیح به دست، در سکوت... پیرزن‌ها در زمزمه و نجوای دعا، مهره‌های درخشان عقیق سرخِ یمنی را روی هم می‌اندازند و انگار با سوی کم چشم‌های‌شان مشتاق‌تر، بیشتر منظره‌ها را می‌خواهند…
برگزاری شب شعر مجازی بصیرت فاطمی در نی‌ریز
برگزاری شب شعر مجازی بصیرت فاطمی در نی‌ریز
این آیین ادبی با حضور سراینده‌های نی‌ریزی و شهرهای تهران، شیراز، بوشهر، گراش و ایج همراه بود و سراینده‌های آیینی به سرایش سوگ‌سروده‌های خود برای سرور زنان جهان، حضرت فاطمه زهرا(س) پرداختند.
کتاب «چراغ شب‌زدگان، پای دار می‌سوزد»
انتشار کتاب «چراغ شب‌زدگان، پای دار می‌سوزد» از ادیب کازرونی
کتاب شعر «چراغ شب‌زدگان، پای دار می‌سوزد» گزیده اشعار دفاع مقدس شهرستان کازرون است که به کوشش و گزینش دکتر کاظم دهقانیان‌فرد، استاد ادبیات دانشگاه‌های کازرون، گردآوری شده است.
به گزارش هنر شیراز؛ سیصدوسی‌وچهارمین نشسست تخصصی مرکز حافظ‌شناسی-کرسی پژوهشی حافظ، با سخنرانی دکتر ایرج شهبازی، عضوهیأت‌علمی بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران برگزار شد.
برگزاری همایش مجازی درنگی در مداحی‌های حافظ
برخی، مدح‌های حافظ را نمونه‌ای از رندی او می‌دانند. رندی که می‌تواند مصلحت‌اندیش باشد و کرنش کند و در عین‌حال آزاد باشد و... اما اگر مفهوم رند را در دیوان او بررسی کنیم درمی‌یابیم که رند در دیوان او مطلقاً اهل چاپلوسی، تملق و مصلحت‌اندیشی نیست.
پوستر جشنواره هنرهای تجسمی سجود
رونمایی از پوستر جشنواره هنرهای تجسمی سجود
نخستین جشنواره هنرهای تجسمی سجود را انجمن هنرهای تجسمی لامرد با درون‌مایه نماز و آداب بندگی خداوند در رشته‌های گرافیک و تصویرسازی، خوشنویسی، عکاسی و فتومونتاژ فراخوان داد.
فراخوان نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی ایران
با همکاری پژوهشکده تاریخ معاصر و خانه کتاب و ادبیات ایران؛
فراخوان نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی
فراخوان نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی که با همکاری پژوهشکده تاریخ معاصر و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود، منتشر شد.
کرسی پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی برگزار می‌کند:
درنگی در مداحی‌های حافظ

کرسی پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی نشست فرهنگی درنگی در مداحی‌های حافظ را برگزار می‌کند.
این نشست با سخنرانی دکتر ایرج شهبازی، عضو هیأت‌علمی دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۹، ساعت ۱۸، به صورت مجازی از طریق لینک‌های زیر برگزار خواهد شد:
کرسی پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی برگزار می‌کند:
درنگی در مداحی‌های حافظ
این نشست با سخنرانی دکتر ایرج شهبازی، عضو هیأت‌علمی دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۹، ساعت ۱۸، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
تأثیرات کوچینگ خانواده بر زندگی
حسن همیشه بهار
موسسه بیان نو
کوچینگ در خانواده
در این صوت با مهارت‌های کوچینگ برای بهبود روابط در خانواده آشنا می‌شویم.
حشو پیدا و پنهان
یادداشتی از غلامرضا خوش‌اقبال؛
چگونه بنویسیم؟/ بخش ۱: حشو
زبان نوشته هرچه ساده‌تر و پیراسته‌تر از تکرار و تکلف باشد، راحت‌تر و زیباتر درک می‌شود؛ بنابراین بهتر است به جای شاخ ‌و برگ افزودن به سخن، بار معنایی آن را بالا ببریم.
احمدعلی راغب
یادداشتی از علی اسدزاده؛
پاسداشت هنر و هنرمندان متعهد و انقلابی
تجلیل و تکریم از هنر و هنرمندان متعهد، مسئول و انقلابی، علاوه بر وظیفه‌ی همگانی، وظیفه‌ای مضاعف بر دوش مسئولین حوزه‌های فرهنگ و هنر می‌باشد. زیراکه تجلیل از هنرمندان متعهد و انقلابی صرفاً تجلیل از شخص نیست، بلکه در واقع پاسداشت از هنر متعهد و انقلابی است.
بیشتر

آخرین اخبار

پایان نخستین جشنواره ی کشوری نمایش مجازی نینوائیان با درخشش گروه‌های نمایشی کازرون فراخوان سوگواره شعر بانوی آب و آیینه در سروستان برگزاری کمیته فرهنگی دانشجویی دهه ی فجر در آباده متعّبد زمستان شیراز باشیم نشست روسای فرهنگ و ارشاد در انتهای قرن ۱۳۰۰/ به همراه لینک گزارش تصویری برگزاری شب شعر مجازی بصیرت فاطمی در نی‌ریز انتشار کتاب «چراغ شب‌زدگان، پای دار می‌سوزد» از ادیب کازرونی برگزاری همایش مجازی درنگی در مداحی‌های حافظ رونمایی از پوستر جشنواره هنرهای تجسمی سجود فراخوان نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی درنگی در مداحی‌های حافظ کوچینگ در خانواده چگونه بنویسیم؟/ بخش ۱: حشو پاسداشت هنر و هنرمندان متعهد و انقلابی مسابقه کتبی «خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) » در رستم ادب‌نامه شاعران فارس در رثای حضرت زهرا (س) شهرسازی؛ از نارشته تا فرارشته معرفی برگزیدگان جشنواره شعر «عصر سلیمانی‌ها» در رستم راه‌اندازی ستاد برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در سروستان نقشه مهندسی فرهنگی فارس تا سال آینده عملیاتی شود
بیشتر

پربازدیدترین اخبار

ساعات بازدید از اماکن گردشگری فارس در نوروز ۹۸ اعلام شد مسابقه شرح حال و خاطره نویسی با موضوع «ویروس کرونا، قرنطینه خودخواسته» یاد روز سعدی فرصت تبیین اندیشه های استاد سخن کاهش ساعات بازدید حافظیه ، بایدها و نبایدها آرامگاه حافظ پربازدیدترین مکان میراث فرهنگی فارس مرکز آموزشی علمی کاربردی فرهنگ و هنر شیراز واگذار می شود هنرمندان شهرستان مرودشت به یاری مسافران شتافتند مسابقه اینترنتی داستان نویسی در خانه بمانیم برای ۹ تا ۹۹ ساله ها حجت الاسلام جلالی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کازرون شد یادمان بیژن سمندر برگزار می شود معرفی مشاهیر اهل قلم در کتاب «نام آوران فارس»/ شعر معاصر ایران مدیون اوجی و آثار اوست اسامی شرکت‌کنندگان در هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج منتشر شد. فراخوان دومین جشنواره ملی«آئین ها، آواها و نماها» و پنجمین همایش علمی بین المللی شمس و مولانا منتشر شد ثبت نام دوره های تازه در مدرسه داستان نویسی حیرت نشست هماهنگی برنامه های هفته خبرنگار درخشش نویسندگان مرودشت در جشنواره یوسف جوانگرایی در سازمان سینمایی کشور / مهدی رنجبر به عنوان معاون اداره کل نظارت بر تولید فیلم منصوب شد «فصل گرم کتاب» در فارس همراه با «جفی» و سفرنامه هایش راهکارهای هم افزایی خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بررسی شد
بیشتر