پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
احمدعلی راغب
یادداشتی از علی اسدزاده؛
پاسداشت هنر و هنرمندان متعهد و انقلابی
تجلیل و تکریم از هنر و هنرمندان متعهد، مسئول و انقلابی، علاوه بر وظیفه‌ی همگانی، وظیفه‌ای مضاعف بر دوش مسئولین حوزه‌های فرهنگ و هنر می‌باشد. زیراکه تجلیل از هنرمندان متعهد و انقلابی صرفاً تجلیل از شخص نیست، بلکه در واقع پاسداشت از هنر متعهد و انقلابی است.
شهرسازی
یادداشتی از حسین امیرعضدی؛
شهرسازی؛ از نارشته تا فرارشته
امروزه در عصر اطلاعات و در دهه اخیر، شهرسازی را به عنوان یک فرارشته شناسایی می‌کنند. در فرارشته، ما به شهرسازی صرفاً به دید تنظیم‌کننده امور مادی شهرها توجه نمی‌کنیم و در واقع آن را بهبوددهنده کیفیت زندگی می‌دانیم .
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با نماینده کلیمیان ایران/
همایون سامه‌یح نجف‌آبادی، صابر سهرابی، محسن پرهیزگار،داریوش مهرابی/
عکس: علی روزیطلب
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
۵۰۰ عنوان کتاب تا آخر سال به کتابخانه‌های کلیمیان فارس اهدا می‌شود
انجمن‌های ادیان الهی در استان فارس نیز همچون دیگر هم‌استانی‌ها در زمینه تهیه، توزیع و ترویج کتاب و کتابخوانی تقویت خواهند شد.
پاسداشت هنر و هنرمندان متعهد و انقلابی
شهرسازی؛ از نارشته تا فرارشته
۵۰۰ عنوان کتاب تا آخر سال به کتابخانه‌های کلیمیان فارس اهدا می‌شود
فراخوان سومین جشنواره «گریش‌‌بانگ» گراش
فراخوان سومین جشنواره «گریش‌‌بانگ» گراش
سومین جشنواره دوبله و تولیدات رادیویی «گریش‌بانگ» امسال نیز در دو گستره‌ی متفاوت برگزار خواهد شد: بخش اصلی جشنواره محدود به استان فارس است، اما بخش ویژه‌ی رضوی برای تمام کشور خواهد بود.
برپایی نمایشگاه طراحی چهره در فسا
برپایی نمایشگاه طراحی چهره در فسا
در این نمایشگاه علیرضا (پارسا) اسماعیلی‌پور چهره‌های برخی از هنرمندان برجسته شهرستان فسا را با تکنیک (سیاه قلم، زغال) ترسیم کرده است.
مسابقه کلیپی از من سلیمانی هستم در اوز
مسابقه کلیپی از من سلیمانی هستم در اوز
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با همکاری نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده بهداشت این شهرستان مسابقه کلیپ‌سازی از کتاب من قاسم سلیمانی هستم را برگزار می‌کند.
آیین پایانی
آیین پایانی "تاج چینی و یلدای مجازی" در مرودشت
این دو جشنواره مورد اقبال مردمی بویژه نوجوانان و جوانان قرار گرفت. این حاکی از وجود استعدادهای فراوان در شهرستان است که می‌بایست برای شناسایی، آموزش و هدایت درست آن‌ها گام برداشت.
 «دورها آوایی ست» به احترام مرتضی محلاتی
«دورها آوایی ست» به احترام مرتضی محلاتی
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: هنرمندان شهر بر این باورند که نمایشگاه هایی از این قبیل به احترام اینگونه درگذشتگان حوزه هنر و اندیشه، می تواند راهگشای خلاقیت و دانش نسل امروز باشد و احساس و شیوه ای نوگرایانه ای را با خود برای آیندگان همراه بیاورد.
جشنواره عکس
پایان جشنواره عکس "پاییز شهر من" در نی‌ریز
حامد راستي و محمدامين بهرامي هیأت داوران این جشنواره، هشت اثر را در بخش حرفه‌اي و بيست اثر در بخش موبايلي، برگزیده نمايشگاه مجازی اعلام کرد.
صابر سهرابی
عکس: محمدمهدی اسدزاده
سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس به ایستگاه داوری رسید
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اعلام این خبر از برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر استانی فارس در ۴ دی ماه خبر داد
جشن شب یلدا و زادروز حضرت زینب در زندان اوز
جشن زادروز حضرت زینب(س) و شب یلدا در زندان اوز
در این جشن افزون بر هنرنمایی‌های احمد هرمی، عارف مولوی، مسعود فضلی، یوسف پرمون و مبین مولوی دانشی برخی از زندانیان نیز به هنرنمایی پرداختند.
پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در پی  درگذشت ناشر و کتابفروش پیشکسوت شیرازی
تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای درگذشت بانوی نام آشنای هنر استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس طی پیامی در گذشت بانو لادن چالاک؛ استاد و هنرمند هنرهای تجسمی برجسته و نام آشنای دیار فارس را به جامعه هنری و بویژه هنرمند و استاد دیارمان، جواد فیروزمند همسر ایشان تسلیت گفت.
برنامه‌ریزی هفته بصیرت و ایام فاطمیه در شورای فرهنگ عمومی سپیدان
برنامه‌ریزی هفته بصیرت و ایام فاطمیه در شورای فرهنگ عمومی سپیدان
سردار سلیمانی بر همه جهان اسلام حق بزرگی دارد. امنیت امروز در جهان اسلام به برکت وجود این سردار و اسوه مقاومت و ایثار است؛ چرا که این بزرگی و پیروزی، رمز ویژه‌ای‌ چون پیروی از مکتب امام حسین (ع) دارد؛ این است که که یک جریان بزرگ را در جهان به راه انداخت.
بیشتر

آخرین اخبار

پاسداشت هنر و هنرمندان متعهد و انقلابی شهرسازی؛ از نارشته تا فرارشته ۵۰۰ عنوان کتاب تا آخر سال به کتابخانه‌های کلیمیان فارس اهدا می‌شود گفتگو برای فعال‌سازی خانه فرهنگ خیرگو فراخوان سومین جشنواره «گریش‌‌بانگ» گراش برپایی نمایشگاه طراحی چهره در فسا مسابقه کلیپی از من سلیمانی هستم در اوز آیین پایانی "تاج چینی و یلدای مجازی" در مرودشت «دورها آوایی ست» به احترام مرتضی محلاتی گزارش تصویری آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر فارس پایان جشنواره عکس "پاییز شهر من" در نی‌ریز سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس به ایستگاه داوری رسید جشن زادروز حضرت زینب(س) و شب یلدا در زندان اوز تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای درگذشت بانوی نام آشنای هنر استان برنامه‌ریزی هفته بصیرت و ایام فاطمیه در شورای فرهنگ عمومی سپیدان چهارمین دوره جشنواره کشوری بهونه در پله پایانی کرونا، زکات و بازار موضوعات نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند یلدای مجازی در مرودشت مسابقه مجازی چله موسیقی در اوز نشست هماهنگی برگزاری روز پرستار در مرودشت
بیشتر

پربازدیدترین اخبار

«بره ناقلا» به روی صحنه می رود فرشی از سرو زیرپای گردشگر، نقاشی های عادل یزدی بر دیوارهای شیراز چگونگی اخذ مدرک صلاحیت تدریس مربیان موسیقی اعلام شد خانواده موسیقی فارس در سوگ رضا زارع برگزاری کارگاه بازیگری با حضور مهران احمدی در شیراز فراخوان اولین جشنواره طراحی گرافیک تبلیغاتی فارس رونمایی از سردیس استاد افقه در نی ریز مسابقه شرح حال و خاطره نویسی با موضوع «ویروس کرونا، قرنطینه خودخواسته» دیالوگ یکسان داوران و منتقدان جشنواره تئاتر ۱۰ ماه از بستن درهای یک موزه گالری گذشت / مرثیه تعطیلی برای «آب» « روزی که زمین گریست» در تماشاخانه استاد هودی شیراز به روی صحنه رفت مرکز آموزشی علمی کاربردی فرهنگ و هنر شیراز واگذار می شود اولین کنسرت موسیقی هنرجویان آوای کوک در صفاشهر فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد ثبت گروه‌های نمایش منجر به تولید بیشتر تئاتر شود نمایش «کله پوک ها» در شیراز خوانش گیرنده ناشناس در تماشاخانه استاد پورشکیبایی گالری وصال شیرازی "در انتظار سیمرغ " اجرای عمومی (( هزار شلاق)) در استهبان فارس ادبیات نمایشی رشته جدید موسسه آموزش عالی زند
بیشتر