پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
مریم همایونی
گفتگو با مریم همایونی؛
۲۸ سال درخشش در عرصه هنر / هنرمند متعهد کیست
مریم همایونی، دبیر ستاد اجرایی بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی فارس و رئیس انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان این استان است که سابقه ۲۸ ساله در عرصه هنر خوشنویسی دارد. به‌مناسبت فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، دقایقی با این هنرمند شاخص کشورمان هم‌کلام می‌شویم.
مهدی جامعی
ساخت ۶۰ آهنگ بی‌کلام بومی در مرودشت
با توجه به داشته‌های مرودشت در زمینه موسیقی و هنرمندانی توانا در خوانندگی و نوازندگی سازهایی چون ویولن، تار، سه‌تار، سنتور، نی و سازهای کوبه‌ای، سفارش ساخت ۶۰ قطعه موسیقی بومی سراسر استان فارس، به هنرمندان مرودشت واگذار شد که در ۵ آلبوم گردآوری و از این شبکه پخش خواهد شد.
دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت
دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت
رسانه‌ها و مسئولان، باید در راستای اهداف انقلاب، به شناسایی ظرفیت‌های امروز هنر انقلاب اسلامی، شناساندن آنان به مردم و پشتیبانی از آنان گام بردارند.
۲۸ سال درخشش در عرصه هنر / هنرمند متعهد کیست
ساخت ۶۰ آهنگ بی‌کلام بومی در مرودشت
دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت
بررسی فضای مجازی و ماه رمضان در شورای فرهنگ عمومی کازرون
بررسی فضای مجازی و ماه رمضان در شورای فرهنگ عمومی کازرون
همانگونه که فضای مجازی بر بی‌دینی و بداخلاقی مردم اثر دارد، به همان اندازه اگر مدیریت شود بر افزایش اخلاق و دینداری موثر است.
برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز
برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز
روزهای آغاز همه‌گیری بیماری کرونا، آنچه اندیش‌گاه فرهنگ‌وران و هنرمندان را به اندیشه وامی‌داشت، آسیب‌های روحی و روانی پس از کرونا بود. در این زمینه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، از همان آغاز، همه توان و تلاش خود را برای ساخت و تولید برنامه‌هایی بر بسترهای مجازی و الکترونیکی با همکاری هنرمندان و فرهنگوران استان به کارزار آورد، تا بتواند از سویی به آموزش درست زیستن در این دوران و شادابی‌بخشی و امیدآفرینی از سوی دیگر، پویایی و تندرستی روانی مردم را نگه دارد.
پاسداشت شهدای هنرمند در فراشبند
پاسداشت شهدای هنرمند در فراشبند
از خانواده‌ گرامی شهید خدابخش ارجی‌فرد دیدار و از مادر این شهید هنرمند قدردانی شد.
 همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین عطرافشانی گلزار شهدا و تکریم از خانواده شهید حسین فهیمی، به عنوان شهید شاخص هنرمند فارس با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سید علی محمدی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، میکائیلی رئیس بسیج هنرمندان فارس و دیگر مسئولین در گلزار شهدای شیراز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. / عکس: علی روزیطلب
خانواده شهید هنرمند فارس تکریم شد
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین عطرافشانی گلزار شهدا و تکریم از خانواده شهید حسین فهیمی، به عنوان شهید شاخص هنرمند فارس با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سید علی محمدی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، میکائیلی رئیس بسیج هنرمندان فارس و دیگر مسئولین در گلزار شهدای شیراز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
آرمین رهبین
رونمایی کتاب «تئاتر دفاع مقدس» آرمین رهبین
معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: از آخرین اثر آرمین رهبین استاد هنرهای نمایشی و مدیرگروه دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز که هنرمند به نام تئاتر فارس بود و بر اثر سانحه اتوبوس دار فانی را وداع گفت، به مناسبت پنجمین سال درگذشتش با عنوان «تئاتر دفاع مقدس» رونمایی خواهد شد.
خوشنویسی آیات
ارسال آثار به جشنواره ملی خوشنویسی آیات با شماره آیه/ نیازی به کتابت کل سوره نیست
هنرمندانی که قصد شرکت در جشنواره ملی خوشنویسی آیات ۱۴۰۰ شیراز ویژه نکوداشت میرزا احمد نیریزی را دارند می رساند، دقت نموده و حتما شماره آیاتی را که کتابت می کنند نیز اعلام کنند و بدانند در خلق آثار نیازی به کتابت کل سوره نمی باشد.
سرنوشت نامعلوم  بخشش حق بیمه تامین اجتماعی هنرمندان
نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰ هنرمندان اعلام شد
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: پیرو اطلاعیه های قبلی شیوه نامه تخصیص و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی فصل بهار سال ۱۴۰۰( سهم عضو) به استحضار بیمه شدگان محترم صندوق اعتباری هنر می رسد که نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰ هنرمندان آغاز شده است.
بهروز مرامی
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
فعالیت سینما و نمایش در شهرهای نارنجی با رعایت پروتکل بهداشتی
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: سالن های سینما و نمایش در شهرهایی که به تشخیص ستاد مدیریت بیماری کرونای استان از نظر رنگ بندی در محدوده رنگ نارنجی قرار گرفته اند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی از قبیل در نظر گرفتن فاصله گذاری و ضدعفونی کردن فضای سالنها قادر به فعالیت هستند.
عبدالصمد سلیمانی
آغاز ساخت پردیس سینمایی امید در مرودشت
این پروژه، تنها پروژه طرح احداث سینمای امید در استان فارس است که با تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور و توسط شهرداری مرودشت اجرا خواهد شد.
سید احد سجادیان، مدرس دف، فلوت و بلز خانه فرهنگ شهر سیدان شهرستان مرودشت، در آغاز نوروز۱۴۰۰، با اهدا کتاب داستان به عنوان عیدی سال نو، هنرجویان خود را تشویق کرد.
کتاب داستان، عیدی هنرجویان خانه فرهنگ سیدان مرودشت
سجادیان در این باره گفت: همیشه تلاش کرده‌ام در کنار آموزش، فرهنگ مطالعه در رشته مورد علاقه هنرجویان را مدنظر داشته باشم؛ زیرا کتاب زمینه شکوفایی اندیشه، آگاهی و دگرگونی درونی انسان را فراهم می‌آورد.
بیشتر

آخرین اخبار

۲۸ سال درخشش در عرصه هنر / هنرمند متعهد کیست ساخت ۶۰ آهنگ بی‌کلام بومی در مرودشت دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت بررسی فضای مجازی و ماه رمضان در شورای فرهنگ عمومی کازرون برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز پاسداشت شهدای هنرمند در فراشبند خانواده شهید هنرمند فارس تکریم شد رونمایی کتاب «تئاتر دفاع مقدس» آرمین رهبین ارسال آثار به جشنواره ملی خوشنویسی آیات با شماره آیه/ نیازی به کتابت کل سوره نیست نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰ هنرمندان اعلام شد فعالیت سینما و نمایش در شهرهای نارنجی با رعایت پروتکل بهداشتی آغاز ساخت پردیس سینمایی امید در مرودشت کتاب داستان، عیدی هنرجویان خانه فرهنگ سیدان مرودشت زبان هنر؛ از رساترین ابزار انتقال فرهنگ‌ها نقشه مهندسی فرهنگی گذرگاه هم‌صدایی دستگاه‌های فرهنگی ساخت فیلم کوتاه "گذرگاه" در مرودشت برگزاری نشست برنامه‌ریزی هفته هنر انقلاب اسلامی در مرودشت جشنواره ملی خوشنویسی آیات برگزار می‌شود تعطیلی نگارخانه ها، سینما و آموزشگاه های هنری؛ کرونا شدت گرفت قطعه بهار در خانه فرهنگ و هنر سیدان مرودشت
بیشتر

پربازدیدترین اخبار

«بره ناقلا» به روی صحنه می رود چگونگی اخذ مدرک صلاحیت تدریس مربیان موسیقی اعلام شد فرشی از سرو زیرپای گردشگر، نقاشی های عادل یزدی بر دیوارهای شیراز خانواده موسیقی فارس در سوگ رضا زارع برگزاری کارگاه بازیگری با حضور مهران احمدی در شیراز فراخوان اولین جشنواره طراحی گرافیک تبلیغاتی فارس رونمایی از سردیس استاد افقه در نی ریز مسابقه شرح حال و خاطره نویسی با موضوع «ویروس کرونا، قرنطینه خودخواسته» دیالوگ یکسان داوران و منتقدان جشنواره تئاتر ۱۰ ماه از بستن درهای یک موزه گالری گذشت / مرثیه تعطیلی برای «آب» « روزی که زمین گریست» در تماشاخانه استاد هودی شیراز به روی صحنه رفت مرکز آموزشی علمی کاربردی فرهنگ و هنر شیراز واگذار می شود راهیابی بیست نوازنده فارس به جشنواره ملی موسیقی جوان نمایش «کله پوک ها» در شیراز اولین کنسرت موسیقی هنرجویان آوای کوک در صفاشهر گالری وصال شیرازی "در انتظار سیمرغ " ثبت نام دوره های تازه در مدرسه داستان نویسی حیرت فیلم فرناز زارعیان کارگردان جهرمی برگزیده‌ی اول جشنواره‌ی صربستان شد اجرای عمومی (( هزار شلاق)) در استهبان فارس ثبت گروه‌های نمایش منجر به تولید بیشتر تئاتر شود
بیشتر