پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد
تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر
تالار آزادی میزبان"عروسی مبارک" می شود
پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی
پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی
هنرجویان هنرستان هنرهای زیبا شهید آوینی با نام های علیرضا جام ۱ طلا و ۲ نقره و ابوالفضل کرمدار نیز ۲ نقره را از مسابقات دانش آموزان استان فارس دریافت کرده اند.
«انسان دنیایست» تئاتری برای همه
«انسان دنیایست» تئاتری برای همه
«انسان دنیایست» به کارگردانی مسیحا ابوعلی کاری از گروه تئاتر پویا با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان و خانواده ها به روی صحنه رفت.
اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ
اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ
در ادامه برپایی هفته فرهنگی حافظ؛ هنرمندان تئاتر فارس به گذر فرهنگ آمدند و با اجرای شش نمایش با دو نوبت اجرایی در هر روز، از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ مهر ماه جاری به اجرای برنامه های نمایش خیابانی پرداختند.
هیچ حوزه ای همانند فرهنگ و هنر هویت و اصالت ایران را به جهان معرفی نکرده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اهالی فرهنگ و هنر :
هیچ حوزه ای همانند فرهنگ و هنر هویت و اصالت ایران را به جهان معرفی نکرده است
سید عباس صالحی ۱۸مهرماه در جمع فرهنگوران و هنرمندان شیرازی موضوع فرهنگ و هنر را از یک منظر نمادی هویتی خواند و تصریح کرد: ایران را هم در گذشته تاریخی‌اش و هم در حال حاضر با مولفه‌های فرهنگی و هنری می‌شناسند
درخشش مستندساز شیرازی در  هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی
درخشش مستندساز شیرازی در هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی
هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی، با ارسال ۱۲۰ اثر مستند به دبیرخانه این اجلاس از استان های مختلف، در شهریور ماه به کار خود پایان داد و از برگزیدگان این اجلاس تقدیر شد که در این بین مستندساز شیرازی محمد علی زارع شریفی برای دومین بار ، موفق به کسب مقام برتر این اجلاس شد.
رویداد بین‌المللی فتوواک در جهرم برگزار شد
رویداد بین‌المللی فتوواک در جهرم برگزار شد
۱۳ مهر برابر با ۵ اکتبر رویداد بین‌المللی "فتوواک" در جهرم نیز مانند نقاط دیگر فارس برگزار شد .
آثار راه یافته به مرحله دوم انتخاب جشنواره استانی تئاتر فارس اعلام شد
آثار راه یافته به مرحله دوم انتخاب جشنواره استانی تئاتر فارس اعلام شد
آثار راه یافته به مرحله دوم انتخاب جشنواره استانی تئاتر فارس اعلام شد/ این آثار در مرحله اول مورد بازبینی تصویری قرار گرفته اند و برای راه یابی به جشنواره و بخش مسابقه منوط به بازبینی زنده و صحنه ای خواهند بود.
ارتقا کیفی فعالیتهای فرهنگی و هنری در دستور کار قرار گرفت
ارتقا کیفی فعالیتهای فرهنگی و هنری در دستور کار قرار گرفت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تاکید بر اینکه بنا داریم تا آثار و فعالیت های فرهنگی و هنری را از دیدگاه کیفی بیش از پیش ارتقا دهیم، افزود: در جهت حمایت از هنرمندان و فرهنگوران و واگذاری امور به آن ها، قرار است درخواست های تخصصی و کارشناسی متقاضیان در ابتدا توسط انجمن های مربوطه بررسی گردد و سپس برای ادامه فرایند به کارشناسان این اداره ارجاع شود.
پیگیری دیدگاه های هنرمندان در راستای رشد کمی و کیفی تئاتر در دستور کار قرار گرفت
صابر سهرابی در دیدار با هنرمندان تئاتر فارس :
پیگیری دیدگاه های هنرمندان در راستای رشد کمی و کیفی تئاتر در دستور کار قرار گرفت
دومین نشست تخصصی آسیب شناسی و هم اندیشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با هنرمندان، امروز با حضور برخی رؤسای گروه های نمایش و فعالان این حوزه هنری در موزه مشکین فام شیراز برگزار شد.
هیات بازبینی آثار سی امین جشنواره تئاتر استانی فجر فارس معرفی شدند.
هیات بازبینی آثار سی امین جشنواره تئاتر استانی فجر فارس معرفی شدند.
هیات انتخاب آثار سی امین جشنواره تئاتر فجر استانی فارس از سوی شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر استانی انتخاب و معرفی شدند.
بیشتر

آخرین اخبار

زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر تالار آزادی میزبان"عروسی مبارک" می شود پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی «انسان دنیایست» تئاتری برای همه اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ هیچ حوزه ای همانند فرهنگ و هنر هویت و اصالت ایران را به جهان معرفی نکرده است درخشش مستندساز شیرازی در هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی رویداد بین‌المللی فتوواک در جهرم برگزار شد آثار راه یافته به مرحله دوم انتخاب جشنواره استانی تئاتر فارس اعلام شد ارتقا کیفی فعالیتهای فرهنگی و هنری در دستور کار قرار گرفت پیگیری دیدگاه های هنرمندان در راستای رشد کمی و کیفی تئاتر در دستور کار قرار گرفت هیات بازبینی آثار سی امین جشنواره تئاتر استانی فجر فارس معرفی شدند. اجرای نمایش خیابانی ، محیطی « این قصه ادامه دارد » در شیراز آموزش فیلم سازی در سه گام « روزی که زمین گریست» در تماشاخانه استاد هودی شیراز به روی صحنه رفت تئاتر « فعل» به کارگردانی رعنا شبانکاره در شیراز به روی صحنه رفت پس از اجرای موفق در شیراز؛ تئاتر «رسمرسهولم» در شهرهای شمالی اجرا می شود نمایش «درخت بلوط» به صحنه می رود/چالش هر شب بازیگران متفاوت مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از برپایی سوگواره استانی عاشورایی یاس ارغوانی خبر داد
بیشتر

پربازدیدترین اخبار

«بره ناقلا» به روی صحنه می رود ثبت گروه‌های نمایش منجر به تولید بیشتر تئاتر شود چگونگی اخذ مدرک صلاحیت تدریس مربیان موسیقی اعلام شد نشست هماهنگی برنامه های هفته خبرنگار فراخوان اولین جشنواره طراحی گرافیک تبلیغاتی فارس « روزی که زمین گریست» در تماشاخانه استاد هودی شیراز به روی صحنه رفت خوانش گیرنده ناشناس در تماشاخانه استاد پورشکیبایی برگزاری کارگاه بازیگری با حضور مهران احمدی در شیراز برگزیدگان فصل دوم پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران اعلام شد ادبیات نمایشی رشته جدید موسسه آموزش عالی زند اجرای نمایش«گمشده در یانکرز» در سالن استاد لایق شیراز معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان خبر داد تالار ابوریحان میزبان " نمایش سلطان قلابی" هیات بازبینی آثار سی امین جشنواره تئاتر استانی فجر فارس معرفی شدند. پرفورمنس گل رو ، همدلی با سیل زدگان نمایش مادر نوشته فلوریان زلر و ترجمه تینوش نظم جو به کارگردانی امیر حسین صفی شاهی در شیراز به روی صحنه می رود. پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز نمایش « ژکوند» در شیراز به روی صحنه رفت اولین جشنواره استند آپ کمدی گلخند شیراز برگزار شد استاد داوود فتحعلی بیگی میهمان تئاتر فارس
بیشتر