پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
آغاز آزمونهای مهارتی هنر استانی همزمان با سراسر کشور
پیام تسلیت انجمن های ۱۴ گانه فرهنگی هنری استان در سوگ سردار شهید
برگزاری کارگاه پیشگیری از جرم برای روابط عمومی‌های
نقد و بررسی فیلم «زنی در جنگ»
نقد و بررسی فیلم «زنی در جنگ»
انجمن فیلم کوتاه شیراز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در ادامه برنامه‌های نقد و بررسی فیلم‌های بلند داستانی، کوتاه و مستند مطرح ایران و جهان فیلم «زنی در جنگ» را به نمایش، نقد و بررسی می‌شود.
خوانش نمایشنامه‌های «مرغ دریایی» و «هوای مسموم»
چهارشنبه تئاتر برگزار می کند؛
خوانش نمایشنامه‌های «مرغ دریایی» و «هوای مسموم»
نمایش‌نامه «مرغ دریایی» به نویسندگی و کارگردانی ژان میشل ریب و نمایشنامه «هوای مسموم» به نویسندگی داریوش ثمر، با هدایتگری داریوش ثمر و مدیریت سید علیرضا موسوی روز چهارشنبه ۲۷ آذر ماه جاری در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانش خواهند شد.
زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد
زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد
نخستین شب از اجرای تئاتر «ناخوانده» به نویسندگی محمود ناظری و طراحی و کارگردانی افشین محمودی با حضور دکتر لیلا دودمان از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر در تالار استاد هودی برگزار شد.
تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر
تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر
دکتر یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیبدیدگان اجتماعی شهرداری شیراز هدف از تشکیل این تیم را صیانت از بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر اعلام کرد.
تالار آزادی میزبان
تالار آزادی میزبان"عروسی مبارک" می شود
نمایش"عروسی مبارک" به نویسندگی و کارگردانی جواد حیدرپور فرد، کریم کرمی با زمان نمایش ۸۰ دقیقه از۱۷ تا ۲۶ آذرماه ۹۸ ساعت ۱۸ در تالار آزادی واقع در پارک آزادی بر روی صحنه اجرا می شود.
پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی
پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی
هنرجویان هنرستان هنرهای زیبا شهید آوینی با نام های علیرضا جام ۱ طلا و ۲ نقره و ابوالفضل کرمدار نیز ۲ نقره را از مسابقات دانش آموزان استان فارس دریافت کرده اند.
«انسان دنیایست» تئاتری برای همه
«انسان دنیایست» تئاتری برای همه
«انسان دنیایست» به کارگردانی مسیحا ابوعلی کاری از گروه تئاتر پویا با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان و خانواده ها به روی صحنه رفت.
اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ
اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ
در ادامه برپایی هفته فرهنگی حافظ؛ هنرمندان تئاتر فارس به گذر فرهنگ آمدند و با اجرای شش نمایش با دو نوبت اجرایی در هر روز، از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ مهر ماه جاری به اجرای برنامه های نمایش خیابانی پرداختند.
هیچ حوزه ای همانند فرهنگ و هنر هویت و اصالت ایران را به جهان معرفی نکرده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اهالی فرهنگ و هنر :
هیچ حوزه ای همانند فرهنگ و هنر هویت و اصالت ایران را به جهان معرفی نکرده است
سید عباس صالحی ۱۸مهرماه در جمع فرهنگوران و هنرمندان شیرازی موضوع فرهنگ و هنر را از یک منظر نمادی هویتی خواند و تصریح کرد: ایران را هم در گذشته تاریخی‌اش و هم در حال حاضر با مولفه‌های فرهنگی و هنری می‌شناسند
درخشش مستندساز شیرازی در  هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی
درخشش مستندساز شیرازی در هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی
هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی، با ارسال ۱۲۰ اثر مستند به دبیرخانه این اجلاس از استان های مختلف، در شهریور ماه به کار خود پایان داد و از برگزیدگان این اجلاس تقدیر شد که در این بین مستندساز شیرازی محمد علی زارع شریفی برای دومین بار ، موفق به کسب مقام برتر این اجلاس شد.
بیشتر

آخرین اخبار

آغاز آزمونهای مهارتی هنر استانی همزمان با سراسر کشور پیام تسلیت انجمن های ۱۴ گانه فرهنگی هنری استان در سوگ سردار شهید برگزاری کارگاه پیشگیری از جرم برای روابط عمومی‌های نقد و بررسی فیلم «زنی در جنگ» خوانش نمایشنامه‌های «مرغ دریایی» و «هوای مسموم» زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر تالار آزادی میزبان"عروسی مبارک" می شود پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی «انسان دنیایست» تئاتری برای همه اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ هیچ حوزه ای همانند فرهنگ و هنر هویت و اصالت ایران را به جهان معرفی نکرده است درخشش مستندساز شیرازی در هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی رویداد بین‌المللی فتوواک در جهرم برگزار شد آثار راه یافته به مرحله دوم انتخاب جشنواره استانی تئاتر فارس اعلام شد ارتقا کیفی فعالیتهای فرهنگی و هنری در دستور کار قرار گرفت پیگیری دیدگاه های هنرمندان در راستای رشد کمی و کیفی تئاتر در دستور کار قرار گرفت هیات بازبینی آثار سی امین جشنواره تئاتر استانی فجر فارس معرفی شدند. اجرای نمایش خیابانی ، محیطی « این قصه ادامه دارد » در شیراز آموزش فیلم سازی در سه گام
بیشتر

پربازدیدترین اخبار

«بره ناقلا» به روی صحنه می رود چگونگی اخذ مدرک صلاحیت تدریس مربیان موسیقی اعلام شد ثبت گروه‌های نمایش منجر به تولید بیشتر تئاتر شود نشست هماهنگی برنامه های هفته خبرنگار فراخوان اولین جشنواره طراحی گرافیک تبلیغاتی فارس « روزی که زمین گریست» در تماشاخانه استاد هودی شیراز به روی صحنه رفت برگزاری کارگاه بازیگری با حضور مهران احمدی در شیراز خوانش گیرنده ناشناس در تماشاخانه استاد پورشکیبایی ادبیات نمایشی رشته جدید موسسه آموزش عالی زند برگزیدگان فصل دوم پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران اعلام شد هیات بازبینی آثار سی امین جشنواره تئاتر استانی فجر فارس معرفی شدند. معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان خبر داد اجرای نمایش«گمشده در یانکرز» در سالن استاد لایق شیراز تالار ابوریحان میزبان " نمایش سلطان قلابی" نمایش کودک شاد و‌ موزیکال «هپولی» در شیراز اجرا می شود «شیوا» در مروردشت به روی صحنه رفت نمایش «عروسی خوبان» در تالار ابوریحان به روی صحنه می رود پرفورمنس گل رو ، همدلی با سیل زدگان ورکشاپ اموزش بازیگری مقابل دوربین وبازیگری تاتر در شیراز پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز
بیشتر