شفق شنگرفی در شیراز دیده می شود

کد مطلب: 4548  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۷:۲۰


شفق شنگرفی در شیراز دیده می شود

١٥ اثری که در این نمایشگاه در معرض بازدید عموم قرار خواهد گرفت با تکنیک های ترکیب مواد ( رنگ و روغن ، آکرلیک، پاستل و آبرنگ) و در قطع های نامتعارف مربع می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ نمایشگاه نقاشی شفق شنگرفی با آثار سید نیما نبوی در نگارخانه جم شیراز روز جمعه ١٤ تیر ١٣٩٨ گشایش می یابد.

سید نیما نبوی هنرمند نقاش گفت: همواره آثارش ملهم از ادبیات غنی ایرانی(شعر) است که در این نمایشگاه دارای دو بخش می باشد. اشعار عطار نیشابوری که متمرکز بر هفت شهر عشق و رباعیات خیام با محوریت نشاط و سرزندگی می باشند.

وی افزود: ١٥ اثری که در این نمایشگاه در معرض بازدید عموم قرار خواهد گرفت با تکنیک های ترکیب مواد ( رنگ و روغن ، آکرلیک، پاستل و آبرنگ) و در قطع های نامتعارف مربع می باشد.

نبوی در ادامه افزود : در رابطه با تبارشناسی سبکی آثار هر چند در فضای کنونی هنر نقاشی ایران مشخص کردن سبک یک هنرمند پیچیدگی و بررسی دوره ای آثار را می طلبد منتهی می توان آثار را با الهام از سبک های اکسپرسیونیسم انتزاعی در حوزه فرم و امپرسیونیسم در حوزه ی رنگ شناسی بررسی کرد.

وی گفت : همانطور که تکنیک اجرایی این آثار ترکیب مواد است شاید بتوان سبک آنها را ترکیب سبک ها نامید.

نمایشگاه (شفق شنگرفی) که نامش را از یکی از قصیده های شعر معاصر ایرانی به نام سپید سیاه خاکستری وام گرفته است در روز جمعه ١٤ تیر ماه ساعت ١٨ عصر افتتاح می شود.


http://www.payamekhabar.ir/content/news/4548/شفق شنگرفی در شیراز دیده می شود

چاپ خبر