معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان خبر داد

کد مطلب: 2387  |  تاريخ: پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۲:۳۹


معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان خبر داد

مهدی رنجبر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از تعیین شهریه آموزشگاه های آزاد هنری درشیراز و سایر شهرستان های استان فارس خبر داد و گفت: تخطی از قیمت های مصوب، برخوردهای قانونی را به دنبال خواهد داش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز مهدی رنجبر با بیان این که شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه های هنری وزارت ارشاد، شهریه آموزشگاه های موسیقی، تجسمی، نمایش و خوشنویسی را به صورت دقیق و بر مبنای مدت زمان مشخص هر کلاس تعیین کرده است، اظهار داشت: براین اساس میزان شهریه هر جلسه کلاس آموزش موسیقی به مدت نیم ساعت (٣٠دقیقه) مبلغ ٥٠٠ هزار ریال و میزان شهریه هر جلسه کلاس آموزش تجسمی به مدت ١٢٠ دقیقه (دو ساعت) ٣٥٠ هزار ریال می باشد.

وی در ادامه افزود: میزان شهریه هر جلسه کلاس آموزش هنرهای نمایشی نیز با مدت زمان ١٢٠ دقیقه (دو ساعت)، ٣٥٠ هزار ریال می باشد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در خصوص شهریه آموزشگاه های خوشنویسی نیز به ارایه توضیح پرداخت و گفت: میزان شهریه آموزشی این هنر برجسته نیز برای هر کلاس ١٢٠ دقیقه ای مبلغ ٣٠٠ هزار ریال در نظر گرفته شده است.

رنجبر در پاسخ به این که اعمال این میزان شهریه برای تمام آموزشگاه های آزاد هنری در استان فارس یکسان است یا اینکه تفاوتی در دریافت شهریه توسط آموزشگاه های مستقر در شیراز و سایر شهرستان های استان وجود دارد؟ بیان داشت: تعرفه خدمات آموزشی در شهرستان ها پایین تر از شهر شیراز است و بر این اساس آموزشگاه های آزاد موسیقی در شهرستان ها برای هر جلسه ٣٠ دقیقه ای مجاز به دریافت مبلغ ٣٥٠ هزار ریال می باشند.

به گفته وی، میزان دریافتی آموزشگاه های آزاد تجسمی به ازای هر جلسه آموزشی ١٢٠ دقیقه ای ٢٥٠ هزار ریال و سقف دریافتی آموزشگاه های آزاد خوشنویسی ٢٠٠ هزار ریال به ازای هر جلسه دو ساعته می باشد.

رنجبر در پایان با بیان این که هنرآموزان جهت طرح هر گونه انتقاد و شکایت می توانند به سامانه بازرسی و شکایات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس یا اداره کل تعزیرات حکومتی مراجعه کنند، ابراز داشت: در حال حاضر ۳۳۵ آموزشگاه هنری در سطح استان فعال هستند که ۱۷۰ آموزشگاه در زمینه موسیقی، ۱۴۵ آموزشگاه تجسمی، ۱۳ آموزشگاه در زمینه نمایش و ۷ نمایشگاه در زمینه خوشنویسی به ارایه خدمات می پردازند.


http://www.payamekhabar.ir/content/news/2387/معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از اعلام شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان خبر داد

چاپ خبر