پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

بیانیه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس در خصوص تعدیل خبرنگاران

 بیانیه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس در خصوص تعدیل خبرنگاران
    -     کد خبر: 9313
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۳|۲۰:۴۶
انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس در خصوص تعدیل خبرنگاران بیانیه ای صادر کرد، در بخشی از این بیانیه آمده است: در روزهایی که سراسر جهان را ندای شاعر پر آوازه شیراز پُر کرده که بنی آدم اعضای یک دیگرند، نواهای نامهربانانه‌ای از شهر راز شنیده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز،انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس در خصوص تعدیل خبرنگاران بیانیه ای صادر کرد،در بخشی از این بیانیه آمده است:


در روزهایی که سراسر جهان را ندای شاعر پر آوازه شیراز پُر کرده که بنی آدم اعضای یک دیگرند، نواهای نامهربانانه‌ای از شهر راز شنیده می‌شود.

 

تعدیل نیروی انسانی آنهم در روزهایی که همه منادی مهربانی‌اند و رسانه‌ها به ظاهر، هم رسان صداها و اعمال مهربانانه شده‌اند و تیترهای اصلی ضمن اطلاع رسانی بر ایجاد امیدو همدلی اختصاص داده‌اند؛ شیوع نوای نامهربانی تعدیل نیرو، باقیمانده باور و اعتماد جامعه را به رکن چهارم دموکراسی، متزلزل خواهد کرد.

 

باور اینکه رسانه که باید سردمدار حرکتی انسانی در مسیر اصلاح جامعه باشد، در راس هرم اقدامی قرار گرفته که حداقل در تیترهایش آن را تقبیح می کند، دشوار است؛ خصوصا در دیاری که مهمترین ویژگی مردمانش، مهربانی است.

 

امروز اما، حقایق در فاصله‌ای دور از واقعیت‌ها بر دفتر روزگار سطر می‌شود، واقعیت اینکه فلان روزنامه عذر بخشی از نیروی انسانی شاغل خود را خواسته است.

 

باور این اقدام زمانی سخت تر می‌شود که بدانیم در سال‌های گذشته همواره از روزهای پایانی اسفند سال کهنه تا دهه دوم فروردین سال نو، اکثر رسانه‌ها و عمدتا جراید، به دلیل توقف انتشار، فعالیت چندانی نداشته‌اند و کج دار و مریز، فعالیت می‌کردند و تعطیلات اجباری روزهای آغشته به کروناویروس بیشتر از سالیان پیش نبوده و قاعدتا تغییری در معیشت آنها ایجاد نکرده است.

 

متاسفیم که امروز برخی رسانه ها با وجود انتشار، حتی در روزهای تعطیل، پرداخت حقوق پرسنلش را به صندوق بیمه بیکاری حواله می‌دهد و متاسف از اینکه رسانه‌ی دیگری، عذر نیروهایش را خواسته و آنان را به خیل بیکاران پیوند داده است.

 

نامهربانی رسانه‌هایی که همواره بخش عمده‌ای از حمایت‌ها و یارانه‌ها را به خود اختصاص داده و از این مسیر، به لحاظ اقتصادی فربه شده اند، اگرچه موضوعی تازه نیست و در ادوار مختلف تاریخ فعالیت این رکن از ارکان باصطلاح فرهنگ جامعه، بارها و بارها تکرار شده است باید روزی به نقطه پایان خود برسد.

 

رسانه‌هایی که تمام آنچه را دارند از قِبل تلاش و از خودگذشتگی خبرنگاران و عکاسان و دیگر نیروهای شاغل در بخش‌های مختلف رسانه، خصوصا تحریریه خود کسب کرده‌اند؛ نیروهایی که کمترین سهم را از فربهی اقتصادی مسئولان و مدیران رسانه داشته‌اند و همواره با کمترین حقوق و دستمزد و حتی بدون برخورداری از امتیازات بیمه‌ای، شبانه روز، عمر و جوانی پای آن رسانه‌ها گذاشته‌اند.

 

انجمن صنفی کارگری خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس، به عنوان نهادی مستقل و حامی خبرنگاران و عکاسان خبری، به این وسیله، اعتراض خود را نسبت به آنچه در برخی از رسانه‌ها حادث شده و در حال فراگیری ست، اعلام کرده و پیگیری مطالبات اعضای خود را حقی مسلم می‌داند و آن را دنبال خواهد کرد.

 

بدیهی است که انجمن در مسیر احقاق حقوق تضییع شده خبرنگاران و عکاسان خبری، از تمام ابزارهای قانونی که در اختیار دارد بهره خواهد برد و امید دارد که خط آغاز شده از سوی برخی مدیران رسانه، رسمی برای تداوم نامهربانی نسبت به رکن اصلی رسانه نشود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو