پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس :

شیراز بر بلندای فرهنگ ایران زمین ایستاد

شیراز بر بلندای فرهنگ ایران زمین ایستاد
    -     کد خبر: 8160
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰|۱۸:۳۹
سرویس :فرهنگی >> ادبی
روح الله منوچهری موفقیت دو شهر شیراز و اوز و روستای علویه در جشنواره‌های ملی کتاب محور را تبریک گفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با صدور پیامی انتخاب شهر شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران و موفقیت اوز و روستای علویه را در ششمین دوره جشنواره‌های ملی کتاب محور تبریک گفت.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری با اشاره به موفقیت چشمگیر استان فارس در سال جاری در دو جشنواره ملی کتاب ایران، از تلاش‌های تمامی کتابداران و مسئولان شیراز، اوز و روستای علویه قدردانی کرد و این موفقیت را به مردم استان تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس عنوان کرد: کسب عنوان پایتختی کتاب ایران برای شهر شیراز و همچنین موفقیت شهر اوز و روستای علویه نشان توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی است.
منوچهری با اشاره به اینکه تلاش‌های شهر شیراز در حوزه کتابخوانی امسال به ثمر نشست و موفقیت‌آمیز بود،گفت: عنوان پایتختی کتاب ایران برازنده نام شیراز با جامعه‌ای فرهیخته و گذشته‌ای افتخارآمیز است. هرچند که شیراز شهری با شهرت جهانی است و باید به عنوان پایتخت کتاب جهان شناخته و معرفی شود.
مدیرکل کتابخانه‌های  عمومی فارس ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در حوزه کتابخوانی شهر شیراز گفت: مشارکت مردم و همیاری و همکاری مسئولان و سازمان‌های مختلف به‌ویژه کتابداران توانای کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز به عنوان سکان‌داران کتاب و کتابخوانی این موفقیت را برای شهر فرهنگ و ادب رقم زد.
او با اشاره به اینکه عزم مسئولان و مردم برای ترویج کتابخوانی در شهر شیراز بیشتر خواهد شد، افزود: امیدوارم با کسب عنوان پایتختی کتاب برای شهر شیراز، شاهد گسترش برنامه‌های ترویجی کتابخوانی و بهبود فضاهای کتابخانه‌ای در این شهر باشیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس همچنین با اشاره به اینکه اوز یک بار دیگر عنوان شهر خلاق ادبی را از آن خود کرد، گفت: همدلی مردمی، حمایت خیرین و تلاش‌های کتابخانه‌های عمومی و انجمن‌ها در اوز، سبب شد تا دیگر بار عنوانی افتخارآمیز نصیب این شهر درخشان در حوزه فرهنگ و کتاب شود؛ مردم شهر اوز به واقع دوستدار کتاب و خلاق در ترویج کتابخوانی هستند.
منوچهری همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های کتابدار کتابخانه عمومی روستای علویه جهرم، گفت: امسال نیز استان فارس در جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» سهمی برجسته داشت و روستای علویه شهرستان جهرم در میان ده روستای برتر قرار گرفت. 
او با بیان اینکه دو روستای «اکبرآباد» پاسارگاد و «شهرک غدیر» داراب نیز امسال جزو بیست روستای برتر بودند، گفت: این عنوان بیش از هر چیز حاصل خدمات کتابخانه عمومی به عنوان تنها پایگاه فرهنگی این سه روستا و تلاش بانوان کتابداری است که کتابخانه را به خارج از دیوارهای کتابخانه برده اند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پایان با تصریح اینکه تمامی شهرها و روستاهای فارس زمینه کسب عنوان های پایتخت کتاب و دوستدار کتاب را دارند، گفت: ظرفیت‌های بسیاری در استان فارس وجود دارد و کتابخانه‌های عمومی استان به عنوان پایگاه‌های اجتماعی و دانشگاه مردمی  در شکوفا شدن این ظرفیت‌ها تلاش خواهند کرد. امیدوارم با همیاری مردم و کتابداران گرامی استان، سال به سال شاهد حضور پررنگ فارس در این رقابت ارشمند ملی باشیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو