پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
لیلا دودمان عضو شورای شیراز اعلام کرد:

تلاش‌های ۲ ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد

تلاش‌های ۲ ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد.
    -     کد خبر: 8157
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹|۲۲:۰۹
شورای اسلامی شیراز از آبان ماه ۱۳۹۶ اولین جلسه جدی را در این حوزه تشکیل داد و بر اساس مصوبه ای شهرداری شیراز را به حمایت از طرح های ترویج کتابخوانی و حضور جدی در جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران مکلف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هنر شیراز ،لیلا دودمان  عضو شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد که تلاش‌های ۲ ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد.

لیلا دودمان در گفت و گو با ایسنا، کسب عنوان پایتختی کتاب را حاصل حداقل دو سال تلاش و خرد جمعی دستگاه های مختلف فرهنگی و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی شهر شیراز دانست و گفت: شورای اسلامی شیراز از آبان ماه ۱۳۹۶ اولین جلسه جدی را در این حوزه تشکیل داد و بر اساس مصوبه ای شهرداری شیراز را به حمایت از طرح های ترویج کتابخوانی و حضور جدی در جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران مکلف شد. 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد که این شهر سال گذشته نیز موفق شد در جمع ۵ شهر فینالیست قرار گیرد اما امسال استمرار برنامه‌ها توانست عنوان پایتخت کتاب ایران را نصیب شیراز کند.

او افزود: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در دوران مدیریت دکتر گشتاسبی راد با رویکردی جدی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، به خوبی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی را در پیشبرد اهداف مدیریت کرد و امیدواریم رئیس جدید سازمان متبوع، این مسیر را ادامه دهد.

این عضو شورای شهر شیراز مصوبه راه‌اندازی و احداث باغ کتاب را نیز از مهمترین فعالیت‌های آینده شیراز دانست و تاکید کرد: استفاده از ظرفیت فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی، برای مقابله با آسیب‌های حاشیه نشینی در شهر شیراز، توسعه گردشگری و همچنین رویکرد ملی و بین‌المللی در طرح‌های سال آینده شیراز در نظر گرفته شده است.

 دودمان ابراز امیدواری کرد: عنوان پایتخت کتاب ایران زمینه را برای حضور جدی در انتخاب پایتخت کتاب جهان برای شیراز هموار کند.

عضو شورای اسلامی شیراز به اجرای ۱۰ طرح در حوزه کودک و کتاب نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش شیراز در مسیر شهر دوستدار کودک شبکه کودکان و همچنین شبکه مادران دوستدار کتاب در شیراز شکل گرفته و اقدامات جدی در این طریق در جریان است.

۱

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو