پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

اولین سانس فوق العاده جشنـواره فیلم فجر بنام "درخت گردو" ثبت شد

اولین سانس فوق العاده جشنـواره فیلم فجر بنام "درخت گردو" ثبت شد
    -     کد خبر: 8131
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵|۱۶:۵۹
نوزدهمین جشنـواره فیلم فجر شیراز برای نمایش فیلم های « قصیـده گـاو سفیـد » و "درخت گردو" به عنوان دو اثر جدید نیز فرش قرمز پهن کرد و با استقبال شیرازی ها اولین سانس فوق العاده جشنـواره فیلم فجر بنام "درخت گردو" ثبت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، "قصیده گاو سفید" جمعه ۱۸ بهمن ساعت ۱۹ در مجموعه هنر شهر آفتاب و "درخت گردو" روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ساعت ۲۲ و یکشنبه ۲۰ بهمن ساعت ۱۹:۳۰ در تالار حافظ و همچنین جمعه ۱۸ بهمن ساعت ۲۱ پردیس گلستان و ۲۰ بهمن یکشنبه ساعت ۱۸ در مجموعه هنر شهر آفتاب به عنوان اکران های آثار جدید به جدول نوزدهمین جشنـواره فیلم فجر شیراز اضافه شدند.

داستان « قصیده گاو سفید » روایتگر داستان زنی به نام مینا است که همسرش به واسطه صدور حکم اشتباه  قصاص، اعدام شده است و  وی اکنون پس از آگاهی از این موضوع، سودای دادخواهی و استیفای حقوق از دست رفته خود و همسرش را از قوه قضاییه کشور در سر دارد.

مینا زنی است که سختی زیادی کشیده اما همواره پر قدرت بوده و امید به زندگی را از دست نمیدهد. این فیلم به نویسنـدگی و کارگـردانی بهتاش صناعی ها و تهیه کنندگی غلامرضـا موسوی از فیلم های این دوره از جشنـواره خواهد بود. لازم بذکر است از بهتاش صناعی ها میتوان بعنوان یکی دیگر از کارگــردانان موفـق شیـرازی در بخش سـودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شیراز نام برد.

با استقبال شیرازی ها اولین سانس فوق العاده جشنـواره فیلم فجر بنام "درخت گردو" ثبت شد

این فیلم به کارگردانی محمد حسین مهـدویان و تهیه کننـدگی آن را سید مصطفی احمـدی بر عهده دارد. درخت گردو از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ  سی و هشتمین دوره جشنــواره فیلم فجر می باشد. داستان فیلم با الهام از ماجرایی واقعی، در خلال بمباران شیمیایی شهر سردشت شکل گرفته‌است.

مردی درحال مرگ را از زبان “هما” با بازی مینـا ساداتی می‌شنویم و با سفری به گذشتـه حال و هوای انسان‌های سرگشته و خوشی را می بینیم و پس از آن هم آغاز بمباران شیمیایی. قــادر با بازی متفاوت پیمان مـعادی، روایتگر درد و رنج و آلام مردم سردشت است در تــابستان داغ ۱۳۶۶ و تلاش یک پدر برای نجـات خانواده ای که یکی‌ یکی در حـال مرگ اند.

سـانس فوق العاده "درخت گـردو"  چهـارشنبه ۱۶/۱۱/۹۸ ساعت ۲۲ در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس اکـران خواهد شد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال