پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

آغاز جشنواره فیلم فجر در شیراز در ۵ سالن

آغاز جشنواره فیلم فجر در شیراز در ۵ سالن
    -     کد خبر: 8129
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵|۱۶:۴۲
نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در دو پردیس سینمایی و مجموعه فرهنگی هنری حافظ با اکران ۷ عنوان فیلم در ۵ سالن آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، شیراز از سه شنبه ۱۵ بهمن ماه به استقبال سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رفت . در نخستین روز از جشنواره ۷ عنوان فیلم در ۹ سانس در ۵ سالن به روی پرده خواهند رفت.

به رسم تقریباً دو دهه از تمرکززدایی از جشنواره فیلم فجر، شیراز که خاستگاه برون سپاری جشنواره‌های فجر بود در حالی به استقبال این رویداد می‌رود که دو پردیس سینمایی به همراه تالار حافظ پذیرای علاقه مندان سینمای ایران است.

این دست کم سومین سالی است که جشنواره فیلم فجر به میزبانی پردیس‌های سینمایی شیراز برگزار می‌شود و توزیع جشنواره در نقاط مختلف موجب شده این رویداد متمرکز در تالار حافظ نباشد و بخشی از بار جشنواره به دوش سالن‌های به روز و مدرن باشد.

۵ سالن به استقبال جشنواره فیلم فجر شیراز رفتند

بر این اساس، مجموعه فرهنگی هنری حافظ، مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب و پردیس سینمایی گلستان با مجموع ۵ سالن به استقبال نمایش فیلم‌های این جشنواره رفتند و شیراز با ۱۴ عنوان فیلم در جشنواره فجر مشارکت خواهد داشت.

 فیلم‌های «سینما شهر قصه»، «پدران»، «شنای پروانه»، «پوست»، «عامه پسند»، «تعارض»، «سه کام حبس»، «مردن در آب مطهر»، «خروج»، «خوب بد جلف ۲»، «آبادان یازده ۶۰»، «خون شد»، «روز بلوا»، «ابر بارانش گرفته»، «درخت گردو»، «دو زیست»، «بی صدا حلزون»، «لباس شخصی»، «آتابای»، «مغز استخوان» و «روز صفر» تاکنون برای نمایش در شیراز قطعی شده‌اند و برگزارکنندگان این رویداد سینمایی در تلاش هستند تعداد بیشتری از فیلم‌های جشنواره سی و هشتم را برای مخاطبان شیرازی به اکران در بیاورند.

این در حالیست که در بخش سیمرغ پروانه فیلم‌های «بیست و سه نفر»، «کاتی و ستاره»، «منطقه پرواز ممنوع»، «تورنا ۲» و «قطار آن شب» برای کودکان و نوجوانان در مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب به نمایش درخواهد آمد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال