پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نمایش «ننه مده آ» در سال اصلی تالار مولوی در بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به روی صحنه می رود

نمایش «ننه مده آ» در سال اصلی تالار مولوی در بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به روی صحنه می رود
    -     کد خبر: 8125
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴|۱۵:۳۸
سرویس :هنری >> نمایش
ننه مده‌آ نماینده فارس به نویسندگی یوسف شکوهی و کارگردانی آژمان بیژنی‌نسب از شهر فسا و به مدت زمان ۵۰ دقیقه چهارشنبه ۱۶ بهمن ساعت ۱۷ و ۱۹ در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز  ، نمایش «ننه مده‌آ» نماینده فارس در سی و هشتمین جشنواره تئاتر بین المللی فجر در بخش مسابقه در تالار مولوی به روی صحنه می رود . این نمایش کاری از هنرمندان تئاتر فسا که در سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس به همراه نمایش « وقتی از بریدگی های خون بار عصب می گذرد» به عنوان آثار برگزیده داوران  و همچنین منتقدان تئاتر فارس جهت شرکت در جشنواره تئاتر فجر انتخاب شده بود ، روز چهارشنبه در سالن اصلی مولوی به روی صحنه می رود.

نمایش « ننه مده آ » با دریافت 4 جایزه در بخش های نویسندگی ، بازیگری مرد و کارگردانی و همچنین دریافت تندیس کانون منتقدان تئاتر فارس در سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس ، به عنوان نماینده استان فارس در این رویداد هنری حضور یافته  است.

ننه مده‌آ به نویسندگی یوسف شکوهی و کارگردانی آژمان بیژنی‌نسب از شهر فسا و به مدت زمان ۵۰ دقیقه چهارشنبه ۱۶ بهمن ساعت ۱۷ و ۱۹ در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می‌رود. در این نمایش محسن تنها، میثم جعفری کوچی، محمدحسین رجبیان و آژمان بیژنی‌نسب ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: در کوه‌های جنوب خرابه‌هایی است که در آن کلبه‌های سنگی وجود دارد که به آن‌ها خِرف خانه می‌گویند مردم عقیده دارند در قدیم ایلیات جنوب که ییلاق و قشلاق می‌کردند، هر پیری که خرف و آدم‌هایی که از نظر روحی و جسمی از کار افتاده، معلول، مردنی و دارای بیماری روحی و روانی بودند را با مقداری آب و نان در آنجا می‌گذاشتند و محل را ترک می‌کردند. آژمان بیژنی‌نسب متولد ۱۳۷۱ در فسا، کارگردان و طراح صحنه نمایش‌های کچول و دیو مجازی، ننه مده‌آ، بیا باهم بکشیم و هفت و آواره، کارگردان نمایش‌های خش‌خش بوم‌بوم و عروسک‌هایمان را بخوریم، بازیگر نمایش‌های کوه یخ، گالیدارگ و یورت و طراح و چهره‌پرداز نمایش‌های من و جارو، زندگی، بازگشت از منا و تابوت است.

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال