پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «پیام لاله زاری» در شیراز

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «پیام لاله زاری» در شیراز
    -     کد خبر: 8103
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۸|۱۴:۱۰
مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «پیام لاله زاری» با اکران مستند «پیام» در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ،  مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «پیام لاله زاری» با اکران مستند «پیام» در شیراز برگزار شد.

زنده یاد مهندس پیام لاله زاری متولد سال ۱۳۵۱ یکی از فعالان فرهنگی و اجتماعی جامعه کلیمیان شیراز بوده است که نقش مؤثری در رویدادهای فرهنگی و اجتماعی جامعه کلیمیان شیراز در سال های پس از انقلاب داشته است.
از جمله عمده فعالیت های تأثیرگزار وی می توان به کارگردانی چندین تئاتر با مضامین ادیان توحیدی، سخنرانی در حضور وزیر وقت ارشاد و مهمتر از همه برگزاری کلاس های تعلیمات دینی با رویکرد فلسفه توحید و یکتاپرستی اشاره کرد.
مهندس پیام لاله زاری در سال ۱۳۹۵ بر اثر یک عارضه قلبي در شيراز درگذشت؛ به پاس خدمات و فعالیت های وی در راستای ارتقا معرفت شناسی در جامعه هرساله مراسمی برای بزرگداشت آن مرحوم برگزار می شود.
امسال نیز این مراسم با اکران فیلم مستند «پیام» که به همت سازمان دانشجویان یهود شيراز ساخته شده بود برگزار گرديد. مهرابی، مسؤول امور ادیان توحیدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ دكتر همایون سامه یح؛ رئیس انجمن کلیمیان تهران؛ مهندس امیر سالاری، رئیس انجمن خيريه کلیمیان شیراز و همچنین استاد هارون یشایایی ، چهره ماندگار جامعه كليميان ايران از شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ فرهنگی بودند.
 
هارون یشایایی در این مراسم اظهار داشت: هفته های اخیر پر از رویدادهای ناگواری برای ملت ایران بوده است که حادثه ترور سردار سلیمانی و همچنین حادثه سیل سیستان و بلوچستان از این جمله بود.
یشایایی که خود از مهمترین چهره های فرهنگی جامعه کلیمیان ایران است در پایان سخنانش از جامعه کلیمیان شیراز دعوت کرد تا برای یاری رساندن به سیل زدگان سیستان و بلوچستان تا جایی که توان یاری رسانی دارند، همکاری کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

کتابخانه تخصصی مادر در شهر شیراز ایجاد می شود/ برنامه ریزی برای کتابخوانی مادر و کودک در اولویت است اجرای نمایش - موسیقی؛ میزبانی هنر شهر آفتاب از « زن هزار ساله » تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «مرا بخوان» تا ۱۰ اسفندماه ۱۲ هزار نفر از شانزدهمین جشنواره موسیقی، استقبال کردند ادبیات کهن الگویی برای هنرهای نمایشی «شنای پروانه» فیلم برگزیده مخاطبان شد / رکورد ۱۲ نامزدی و ۵ سیمرغ برای فیلم هنرمند شیرازی المان پایتختی کتاب ایران، در شهر شیراز رونمایی و نصب می شود/ راه اندازی شورای سیاستگذاری کسب عنوان پایتختی کتاب جهان «هشتک شیراز کتاب می خواند» برنامه ماندگار پایتختی کتاب فیلم‌های پرمخاطب جشنواره فجر شیراز در اکران فوق العاده ۵ فیلم برتر از نگاه شیرازی ها مرحله دوم طرح سفیر کتاب ویژه نوسوادان در فارس آغاز شد شیراز بر بلندای فرهنگ ایران زمین ایستاد کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش‌های ۲ ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد
آرشیو