پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

برگزاری جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس

برگزاری جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس
    -     کد خبر: 8101
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۸|۱۳:۲۸
سرویس :هنری >> نمایش
هجدهمین جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» از ۱۱ تا ۱۳ بهمن ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ،  هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون در سطح استانی، به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برگزار می‌شود و حمید وامق، اصغر زیبایی‌نژاد و رعنا تیرانداز، داوری آن را بر عهده خواهند داشت.

 ۲۱ گروه نمایشی به بخش استانی این جشنواره راه یافتند که  امسال آمار کیفی و کمی هنرهای نمایشی در کانون افزایش یافته و عنصر خلاقیت و ابتکار در این دوره جشنواره به چشم می‌خورد.

 اجراهای جشنواره در ۲ مکان انجام می‌گیرد که از شهرهای زرین دشت، فسا، فیروزآباد، شیراز، صدرا، صفاشهر، داراب، آباده و لار گروه‌های نمایشی شرکت دارند. و در نهایت ۳ گروه نمایشی برتر این دوره از جشنواره به مرحله نهایی و ملی اعزام می‌شوند.

حمید وامق، مدرس هنرستان هنرهای زیبا و دانشگاه هنر شیراز است. وی نویسندگی کتاب و مقاله علمی پژوهشی در زمینه تئاتر، داوری جشنواره‌های استانی، بازیگری، کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی را هم در کارنامه دارد.

اصغر زیبایی‌نژاد نیز بازیگر، کارگردان و عضو شورای نظارت بر پروانه‌های نمایشی استان فارس است. او عضو شورای سیاست‌گذاری تئاتر استان، داور جشنواره‌های تئاتر و مدرس بازیگری است.

رعنا تیرانداز دیگر داور این جشنواره، عروسک ساز، نویسنده و کارگردان نمایش‌عروسکی است. ناظر این دوره جشنواره آتوسا شاملو از فعالان تئاتر کودک و نوجوان خواهد بود.

 مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان نیز قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

کتابخانه تخصصی مادر در شهر شیراز ایجاد می شود/ برنامه ریزی برای کتابخوانی مادر و کودک در اولویت است اجرای نمایش - موسیقی؛ میزبانی هنر شهر آفتاب از « زن هزار ساله » تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «مرا بخوان» تا ۱۰ اسفندماه ۱۲ هزار نفر از شانزدهمین جشنواره موسیقی، استقبال کردند ادبیات کهن الگویی برای هنرهای نمایشی «شنای پروانه» فیلم برگزیده مخاطبان شد / رکورد ۱۲ نامزدی و ۵ سیمرغ برای فیلم هنرمند شیرازی المان پایتختی کتاب ایران، در شهر شیراز رونمایی و نصب می شود/ راه اندازی شورای سیاستگذاری کسب عنوان پایتختی کتاب جهان «هشتک شیراز کتاب می خواند» برنامه ماندگار پایتختی کتاب فیلم‌های پرمخاطب جشنواره فجر شیراز در اکران فوق العاده ۵ فیلم برتر از نگاه شیرازی ها مرحله دوم طرح سفیر کتاب ویژه نوسوادان در فارس آغاز شد شیراز بر بلندای فرهنگ ایران زمین ایستاد کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش‌های ۲ ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد
آرشیو