پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

تصویب سومین پژوهانه کرسی پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی

تصویب سومین پژوهانه کرسی پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی
    -     کد خبر: 8100
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۷|۱۵:۴۲
سرویس :فرهنگی >> ادبی
سومین پژوهانه (گرنت) کرسی پژوهشی حافظ، در مرکز حافظ‌شناسی در بهمن‌ماه به‌تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، بر اساس اهداف بلندمدت مرکز حافظ‌شناسی مبنی بر توسعه پژوهش‌های علمی در پیوند با حافظ و جذب و حمایت از پژوهشگران مستعد و توانا، تفاهم‌نامه ای بین مرکز حافظ‌شناسی و دکتر زهرا رنجبر ی، در قالب «پژوها نة دکتر زهرا رنجبری» تنظیم شد.

به موجب این تفاهم‌نامه، زهرا رنجبری، سالانه ۱۲۰ میلیون ریال به‌عنوان پژوهانه (گرنت)، در اختیار مرکز حافظ‌شناسی قرار می‌دهد و مرکز حافظ‌شناسی سالانه یک نفر را در قالب قرارداد یک‌ساله یا دو نفر را در قالب قرارداد شش‌ماهه - به شرط داشتن طرح پژوهشی مورد پذیرش به‌کار گیرد.

طبق فراخوان مرکز حافظ‌شناسی، دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری یا پژوهشگران و هنرمندان واجد شرایط، با ارائه‌ی طرح پژوهشی و تصویب در شورای علمی مرکز حافظ‌شناسی می‌توانند از دوره‌ی شش‌ماهه یا یک ساله «پژوهانه دکتر زهرا رنجبری» بهره‌مند شوند. متقاضیان می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به‌منظور بررسی و ارزیابی به‌نشانی ایمیل مرکز حافظ‌شناسی ارسال کنند.

اولین پژوهانه مرکز حافظ‌شناسی با حمایت «دکتر زهرا طاهری» در فروردین‌ماه ۱۳۹۸ و دومین پژوهانه آن با حمایت «مهندس بهرام بزرگ» در شهریورماه ١٣۹٨ به‌تصویب رسید و هم‌اکنون با طرح‌های مصوب در حال اجراست.

پژوهانه یا گرنت پژوهشی، تخصیص اعتباری ویژه برای تقویت علمی پژوهشگران ممتاز و مستعد دانشگاهی و توسعه کیفی پژوهش‌های بنیادی و کاربردی است و در جهان امروز، رواج تام دارد. مرکز حافظ‌شناسی که نهادی فرهنگی، مستقل و غیردولتی است، از سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت کرسی پژوهشی حافظ و مجوّز رسمی جذب پژوهشگر پسادکتری شده است. افزون بر این در سال جاری نیز موفّق به‌تأمین اعتبار و اعطای سه پژوهانه علمی شده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

کتابخانه تخصصی مادر در شهر شیراز ایجاد می شود/ برنامه ریزی برای کتابخوانی مادر و کودک در اولویت است اجرای نمایش - موسیقی؛ میزبانی هنر شهر آفتاب از « زن هزار ساله » تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «مرا بخوان» تا ۱۰ اسفندماه ۱۲ هزار نفر از شانزدهمین جشنواره موسیقی، استقبال کردند ادبیات کهن الگویی برای هنرهای نمایشی «شنای پروانه» فیلم برگزیده مخاطبان شد / رکورد ۱۲ نامزدی و ۵ سیمرغ برای فیلم هنرمند شیرازی المان پایتختی کتاب ایران، در شهر شیراز رونمایی و نصب می شود/ راه اندازی شورای سیاستگذاری کسب عنوان پایتختی کتاب جهان «هشتک شیراز کتاب می خواند» برنامه ماندگار پایتختی کتاب فیلم‌های پرمخاطب جشنواره فجر شیراز در اکران فوق العاده ۵ فیلم برتر از نگاه شیرازی ها مرحله دوم طرح سفیر کتاب ویژه نوسوادان در فارس آغاز شد شیراز بر بلندای فرهنگ ایران زمین ایستاد کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش‌های ۲ ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد
آرشیو