پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
دبیر شورای فرهنگ عموی استان خبر داد؛

معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد میهمان ویژه آزمونهای فارس

معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد میهمان ویژه آزمونهای فارس
    -     کد خبر: 8097
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۷|۱۴:۱۷
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میهمان ویژه هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ حوزه امتحانی استان فارس می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، صابر سهرابی با اشاره به اینکه توجه به حفظ و مفاهیم قرآن، زمینه ساز تدبر در آیات و سوره هاست، گفت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ حوزه امتحانی با حضور عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد و ثبت نام هفت هزار نفر نیز در این آزمون انجام شده است.

دبیر شورای فرهنگ عموی استان فارس افزود: این اهتمام به حفظ و مفاهیم، موجبات انس با قرآن را فراهم می‌آورد، حفظ قرآن به زندگی انسان، نظم و به وقت و عمر مؤمن، برکت می‌بخشد و شاید مهم‌تر از همه اینکه حفظ ذهنی قرآن، مقدمه حفظ و التزام به مفاهیم و عمل به محتوای وحی می‌شود که هدف غایی از نزول قرآن به شمار می‌آید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: در سال‌های اخیر با رویکرد مثبتی در برخی بخش‌ها و نهادها نسبت به مسابقات و آزمونهای حفظ قرآن و توجه به مفاهیم مواجهیم و جوانان زیادی مشتاق حفظ کردن آیات الهی شده اند. در این راستا، برنامه‌های خرد و کلانی از سوی دست اندرکاران فرهنگی به جریان افتاده که نوید بخش حرکتی وسیع در قلمرو حفظ در سال‌های آینده است.

سهرابی در ادامه با اشاره به برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سال جاری و تقدیر از همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، گفت:‌ آزمون کتبی این مسابقات به‌صورت همزمان کشوری در روز ۱۱ بهمن‌ماه سال جاری در فارس برگزار خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عموی استان فارس با بیان اینکه این آزمون در ۳۲ شهرستان استان فارس برگزار می‌شود، گفت: آزمون کتبی در ۳۵ حوزه امتحانی در سطح استان برگزار خواهد شد.

سهرابی با یادآوری اینکه ۷ هزار نفر از استان فارس در این آزمون ثبت‌نام کرده بودند، گفت: از این تعداد ۲ هزار نفر از شهرستان شیراز بودند و بعد از آن شهرستان استهبان با ۸۰۰ نفر بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون را داراست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تصریح اینکه این آزمون در سه حوزه امتحانی در شیراز برگزار می‌شود، گفت: در استهبان این آزمون در ۲ حوزه امتحانی و در مابقی شهرستان‌ها هر کدام در یک حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه آزمون الکترونیکی این مسابقات نیز در تاریخ ۲۶ دی‌ماه جاری برپا شد، گفت: آزمون کتبی در ۱۴ رشته دارای زیر گروه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

کتابخانه تخصصی مادر در شهر شیراز ایجاد می شود/ برنامه ریزی برای کتابخوانی مادر و کودک در اولویت است اجرای نمایش - موسیقی؛ میزبانی هنر شهر آفتاب از « زن هزار ساله » تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «مرا بخوان» تا ۱۰ اسفندماه ۱۲ هزار نفر از شانزدهمین جشنواره موسیقی، استقبال کردند ادبیات کهن الگویی برای هنرهای نمایشی «شنای پروانه» فیلم برگزیده مخاطبان شد / رکورد ۱۲ نامزدی و ۵ سیمرغ برای فیلم هنرمند شیرازی المان پایتختی کتاب ایران، در شهر شیراز رونمایی و نصب می شود/ راه اندازی شورای سیاستگذاری کسب عنوان پایتختی کتاب جهان «هشتک شیراز کتاب می خواند» برنامه ماندگار پایتختی کتاب فیلم‌های پرمخاطب جشنواره فجر شیراز در اکران فوق العاده ۵ فیلم برتر از نگاه شیرازی ها مرحله دوم طرح سفیر کتاب ویژه نوسوادان در فارس آغاز شد شیراز بر بلندای فرهنگ ایران زمین ایستاد کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش‌های ۲ ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد
آرشیو