پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
شهر هوشمند فراخوان داد؛ دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند برگزار می شود

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند برگزار می شود

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند برگزار می شود
    -     کد خبر: 8046
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۲|۱۲:۲۷
سرویس :هنری >> دیجیتال
به استناد مکاتبه رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات وآمار وزارت کشور به اطلاع می رساند، دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ دی ماه ۹۸ در محل مصلای تهران برگزار می گردد. از علاقمندان به حوزه هوشمند سازی جهت شرکت در نمایشگاه دعوت به عمل می آید.

دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند با هدف ایجاد قوانین و مقررات در راستای تشویق سرمایه گذاران خارجی، حمایت از استارت آپ ویکند شهری، اشتراک گذاری تجارب، هوشمندسازی در جهت حمایت از معلولان و سیستم پرداخت شهری، حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی در جهت توجه به امنیت شهر هوشمند ۲۲ الی ۲۴ دی ماه با همکاری شورای اسلامی شهر تهران در مصلی تهران برگزار می شود.

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند برگزار می شود

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از تاریخ ۲۲ الی ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۸ در محل شبستان مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌گردد.

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند با حمایت وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور (مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار) ، نهاد ریاست جمهوری (مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت)، سازمان‌ها، نهادها، انجمن‌ها و اتحادیه‌های داخلی و بین‌المللی از تاریخ ۲۲ الی ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۸ با هدف توسعه بازار شهر هوشمند و بهبود کیفیت زندگی در شهرها، ایجاد فرصت مناسب جهت تعامل بیشتر با نخبگان شهرهای هوشمند، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود حوزه خدمات شهر هوشمند شهرهای موفق، استفاده موثر از تجربیات موفق شهرهای هوشمند، آشنایی با آخرین دستاوردهای روز دنیا در حوزه شهری در مرکز نمایشگاه‌های مصلی تهران برگزار می‌گردد.

این نمایشگاه جامع ترین نمایشگاه مدرن و متناسب با شرایط روز ایران در حوزه شهر هوشمند می باشد که طی سه روز به منظور تحول در آینده شهرسازی به شما اجازه مشارکت و دسترسی به پروژه های عظیم و کلان هوشمند سازی کشور و نفوذ به جمع حرفه ای ها را می دهد. آشنایی با آخرین تکنولوژی های جدید و نوآوری های نوین در بخش های مختلف و متنوع تکنولوژی های شهر هوشمند همگی در زیر یک سقف مهیا گردیده است.

لذا با توجه به بسته حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی(یارانه نمایشگاهی) به شرکت های دانش بنیان و لزوم مشارکت و همکاری کلیه فعالان حوزه شهر هوشمند  میزبان  شرکت های دانش بنیان و فناور در دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند Expo۲۰۲۰ Smart City هستیم.

اهداف نمایشگاه :

بهبود کیفیت زندگی شهری و روستایی

توسعه بازار شهر هوشمند

ارائه آخرین دستاوردهای فناوری روز در حوزه شهرهای هوشمند

آشنایی با مفاهیم جدید در سازه, طراحی و شهر هوشمند

برقراری ارتباط بیشتر بین نهادهای علمی و اجرایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه شهر هوشمند

بررسی مشکلات ساخت‌وسازهای کشور و ارائه راهکارهای علمی

بررسی مسئله انرژی و آب و ارائه راه‌حل‌های مناسب در جهت توسعه عمرانی و شهری

بررسی نقش مدیریت ساخت‌وساز در توانمندسازی, بهینه‌سازی و ارائه مدل‌های مناسب در توسعه شهر هوشمند

عقد قراردادهای بازرگانی در زمینه شهرهای هوشمند با شرکت‌های بخش خصوصی

گسترش تعامل با سایر کشورها و استفاده از دستاوردها و تجربیات موفق شهرهای هوشمند

ایجاد انگیزه جهت سرمایه‌گذاری بخش‌های مختلف خصوصی, تعاونی و دولتی در حوزه شهر هوشمند

مدیریت بحران شهرها ( سیل, زلزله, خشکسالی, گرد و غبار)

ایجاد بستر مناسب جهت انتقال دانش و فناوری جدید به کشور

جذب و هدایت سرمایه‌های داخلی و خارجی جهت ورود به پروژه‌های شهر هوشمند به منظور ایجاد رونق و توسعه آن

ایجاد فضا و بستر مناسب جهت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور بهره‌گیری بیشتر از علوم و فنون روز و ارتقاء روش‌های علمی شهر هوشمند

ایجاد نوآوری و فضای رقابت با اقتصاد هوشمند

توانمندسازی جامعه و بالا بردن مشارکت اجتماعی در جهت توسعه دولت هوشمند

توسعه زیرساخت حمل‌ونقل در جهت ترافیک هوشمند

ایجاد منابع پایدار در توسعه محیط ‌زیست

شایان ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید یا شماره ۳۲۷۵۱۲۴۰ داخلی ۱۱۸ آقای نظری تماس حاصل فرمایید  و یا به وبسایت https://iransmartcity.net/ مراجعه نمایید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

سازمان فرهنگی در مسیر توسعه شاخص های فرهنگی و توجه به مکتب شیراز گام بردارد مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «پیام لاله زاری» در شیراز گزارش تصویری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه «سروناز» و جشنواره سینما و ادبیات برگزاری جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس تصویب سومین پژوهانه کرسی پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی خانواده موسیقی فارس در سوگ رضا زارع درصدد ایجاد تعامل بیشتر کتابخانه های عمومی و موسسات خیریه هستیم معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد میهمان ویژه آزمونهای فارس شش شهر فارس در میان فهرست شهرهای نیمه نهایی پایتختی کتاب ایران شصت‌وسومین جشنواره منطقه‌ای فیلم سروناز و جشنواره سینما و ادبیات به پایان رسید هنر در هر قالب و حوزه‌ای ارجمند و ارزشمند است در سال جاری، هفت میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در کشور اختصاص یافت که تا پایان دی‌ماه تنها سه میلیارد تومان آن جذب شد این شورا آمادگی دارد در حوزه فرهنگی و میراثی، شیراز را به عنوان مرکز اصلی کشور معرفی کند «روتوش» اولين نمايش انفرادی آثار پرگل عينالو در پیرسوک مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره مد و لباس فجر تمدید شد
آرشیو