پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
اعلام برگزیدگان جشنواره ملی نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی؛ محمد عارف، جایزه نمایش‌نامه‌نویسی را ربود

محمد عارف، جایزه نمایش‌نامه‌نویسی را دریافت کرد

 محمد عارف، جایزه نمایش‌نامه‌نویسی را دریافت کرد
    -     کد خبر: 8044
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۲|۱۲:۲۰
سرویس :هنری >> نمایش
هیات داوران جایزه دوم این جشنواره به طور مشترک به محمد اسکندرزاده برای نگارش نمایشنامه شنا در رویای مردی در تبعید ابدی و محمد عارف، نمایش‌نامه‌نویس کازرونی برای نگارش مزار شریف تقدیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هنر شیراز ؛ نخستین جشنواره ملی نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی گام دوم اسامی برگزیدگان خود را اعلام کرد.

هیات داوران این جشنواره متشکل از سعید تشکری، نصرالله قادری، شهرام زرگر، سید مهدی شجاعی و نادر برهانی مرند در بخش بزرگسال، با لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی از مریم رمضانی برای نگارش نمایش‌نامه معمای مارگریتا تقدیر کرد.

همچنین جایزه سوم نمایش‌نامه‌نویسی در بخش بزرگسال شامل لوح تقدیر و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به طور مشترک به محمود مرادی جهان و سعید بادینی به ترتیب برای نگارش نمایش‌نامه‌های پسری شبیه پدر و شهربانو اهدا شد.

هیات داوران همچنین جایزه دوم این جشنواره را شامل لوح تقدیر و مبلغ ۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی، به طور مشترک به محمد اسکندرزاده برای نگارش نمایشنامه شنا در رویای مردی در تبعید ابدی و محمد عارف، نمایش‌نامه‌نویس کازرونی برای نگارش مزار شریف تقدیم کرد.

عارف در نمایشنامه مزار شریف به رویارویی عشق با جنگ و خیانت در افغانستان پرداخته است.

دکتر محمد عارف (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۴۰ در کازرون) – دارای درجه فوق دکتری انسان‌شناسی هنر و دانشیار دانشگاه و عضو اصلی هیئت‌رییسهٔ انجمن انسان‌شناسی ایران، انسان‌شناس، نویسنده، کارگردان، عضو هیات‌علمی دانشگاه. پژوهشگر برگزیده هنر دانشگاه‌های ایران و نامزد دریافت قلم طلایی سینمایی بین‌المللی با فیلمنامه "روز تولد تو" است.

محمد عارف تاکنون هشت کتاب شاخص در زمینه انسان‌شناسی هنر نوشته است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

سازمان فرهنگی در مسیر توسعه شاخص های فرهنگی و توجه به مکتب شیراز گام بردارد مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «پیام لاله زاری» در شیراز گزارش تصویری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه «سروناز» و جشنواره سینما و ادبیات برگزاری جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس تصویب سومین پژوهانه کرسی پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی خانواده موسیقی فارس در سوگ رضا زارع درصدد ایجاد تعامل بیشتر کتابخانه های عمومی و موسسات خیریه هستیم معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد میهمان ویژه آزمونهای فارس شش شهر فارس در میان فهرست شهرهای نیمه نهایی پایتختی کتاب ایران شصت‌وسومین جشنواره منطقه‌ای فیلم سروناز و جشنواره سینما و ادبیات به پایان رسید هنر در هر قالب و حوزه‌ای ارجمند و ارزشمند است در سال جاری، هفت میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در کشور اختصاص یافت که تا پایان دی‌ماه تنها سه میلیارد تومان آن جذب شد این شورا آمادگی دارد در حوزه فرهنگی و میراثی، شیراز را به عنوان مرکز اصلی کشور معرفی کند «روتوش» اولين نمايش انفرادی آثار پرگل عينالو در پیرسوک مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره مد و لباس فجر تمدید شد
آرشیو