پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
دهمین سال «سفر» نیما مرتضوی در نگارخانه وصال رمز ماندگاری سفری که ابدی شد

رمز ماندگاری سفری که ابدی شد

رمز ماندگاری سفری که ابدی شد
    -     کد خبر: 8041
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۷|۱۳:۳۱
یکی از رویدادهای هنرهای تجسمی شهر ادب و هنر شیراز با عنوان همیشگی «سفر» عصر جمعه در نگارخانه دیرینه وصال کار خود را آغاز خواهد کرد که برای یادروز مرحوم نیما مرتضوی ده دوره است که هرساله برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، نمایشگاه یاد شده شامل خلق آثار نقاشی و طراحی هنرمندانی است که جمعه ۲۰ دیماه جاری ساعت ۱۷با آیین افتتاحیه پذیرای علاقه مندان خواهد شد و  تا ۲۵ همین ماه همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست.

برپایه این گزارش، شاید رمز ماندگاری یادواره زنده یاد نیما مرتضوی که ده دوره است به همت خانواده این مهندس فقید برگزار شده، مستقل بودن و نگاه نیک اندیشانه ایست که مادر و پدری هنردوست و هنرمند به نقاشی و طراحی داشته اند.

رمز ماندگاری سفری که ابدی شد

در این نمایشگاه، سالن های نگارخانه وصال شیراز پذیرای آثار جوانان و پیشکسوتانی است که فقط به صرف فراخوان این خانواده و همکاری انجمن هنرهای تجسمی فرهنگ و ارشاد فارس گردهم می آیند و بنابه آنچه دکتر محمود مرتضوی می گوید: رمز ماندگاری این یادواره نگاه ویژه هنرمندان به ویژه جوانان و پیشکسوتان است، زیرا ما تلاش کردیم در این نمایشگاه هنرمندان جوان بیشتر معرفی شوند و تجلیلی از هنرمندان پیشکسوت باشد.

وی ایده برگزاری این نمایشگاه سالانه را متعلق به سیما مشکسار، مادر نیما می داند که از هنرمندان بنام نقاشی در شیراز به شمار می رود و می افزاید: بلکه از این طریق بتوانیم هنرمندان را تشویق به خلق کارهای بهتر کنیم.

رویدادی غیررقابتی که سالهاست دوام آورده

مرتضوی دیگر راز ماندگاری این نمایشگاه سالانه را غیررقابتی بودن آن ارزیابی می کند و می افزاید: ما به هیچ گروه، دسته و هنرمند بخصوصی وابسته نیستیم و از کسی جانبداری نمی کنیم. این پزشک متخصص داخلی که با نگاهی خالصانه به همراه همسر خویش در مسیر ارتقا هنرهای تجسمی شیراز گام بر می دارند، عنوان می کند: هدف ما از برپایی این نمایشگاه معنوی است تا در فقدان نیما یادش همراه با تشویق جوانان باشد و دیگر ویژگی این رویداد را معرفی هنرمندان به عرصه هنرهای تجسمی کشور داند و می گوید: ما خوشحالیم که توانستیم به یکی از هدف هایمان که معرفی و شناخته شدن جوانان هنرمند است نزدیک می شویم.

آثار هنرمندان به نمایشگاه «سفر» رسید

او با اعلام اینکه آثار هنرمندان به نمایشگاه «سفر» رسیده است، می گوید: تعدادی از آثار منتخبی می باشد که به نمایش در آمده و بخشی از آثار هم دعوت شدند. وی به حضور آثار طراحی در نمایشگاه «سفر» اشاره کرده و ادامه می دهد: در بخش نقاشی از تعدادی هنرمند در این رویداد کار به روی دیوار خواهد رفت.

نمایشگاه یادروز مرحوم نیما مرتضوی با عنوان «سفر» که شامل نقاشی و طراحی است، جمعه ۲۰ دیماه جاری ساعت ۱۷ با آیین افتتاحیه آغاز به کار می کند و  تا ۲۵ در نگارخانه وصال از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپاست.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

مردم نی‌ریز در خانه تئاتر می بینند جایزه بزرگ ادبی مشهد با داوری نویسنده جهرمی فراخوان جشنواره شعر غدیر سپیدان و بیضا جشنواره شعر غدیر در سروستان برگزار می‌شود دوره آموزش خبرنگاری در لارستان برگزار می گردد برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری غدیر در رستم برنامه های بزرگداشت هفته خبرنگار به صورت عادی برگزار نمی شود/ احتمال برگزاری آنلاین اختتامیه جشنواره مطبوعات حضور معاون فرهنگ مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس در دفتر روزنامه ها و خبرگزاری ها کانون فرهنگی هنری مسجد الزهراء سیف آباد کازرون در جمع ۶ کانون برتر مسابقات کتابخوانی کشور آمار نویدبخش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای رسانه‌ای فارس اختتامیه نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز به صورت پخش زنده برگزار می‌شود مهلت ارسال آثار به جشنواره مد و لباس ایران ۱۴۰۴ تمدید شد دیدار استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از خبرگزاری فارس و ایرنا کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب جلد دوم مجموعه طنز "سنگر علاف‌ها" در راه انتشار
آرشیو