پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نشست هم‌اندیشی و تجلیل از مسئولان کتابخانه‌ها و کتابداران برتر مساجد فارس؛

 ۶۸۰ کتابخانه مخزن‌دار و شبستانی در مساجد فارس

 ۶۸۰ کتابخانه مخزن‌دار و شبستانی در مساجد فارس
    -     کد خبر: 6928
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۷|۱۶:۴۳
افراد زیادی در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه از دیرباز زحمت کشیده‌اند و از سر عشق و علاقه و بدون چشم‌داشت مالی حتی با کمبودهای مالی و محدودیت‌های زمانی تلاش وافر کرده‌اند که باید معرفی و گرامی داشته شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس، نشست هم‌اندیشی و تجلیل از مسئولان کتابخانه‌ها و کتابداران برتر مساجد این استان در شیراز برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس در جمع مسئولان و کتابداران برتر مساجد استان در شیراز، گفت: کتابخانه‌های مساجد فارس با تولی‌گری کانون‌های فرهگی و هنری و اصحاب مساجد استان فعالیت می‌کنند که در استان فارس ۶۸۰ کتابخانه مخزن‌دار و شبستانی در مساجد راه‌اندازی شده است.

وی با تشریح فعالیت‌های کتابخانه‌های مساجد فارس، تأکید کرد: برنامه‌های کتابخانه ذیل برنامه‌های کانون تعریف شده است که در طول سال برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام امیدی با مقایسه ترویج فرهنگ کتابخوانی، سرانه مطالعه در ایران و برخی کشورها و همچنین اشاره به تأکید های مقام معظم رهبری درباره افزایش سرانه مطالعه در کشور، خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی بر پرداختن به افزایش سرانه مطالعه تأکید فرموده‌اند که برنامه‌هایی در این راستا اجرا شده است، برای تحقق منویات ایشان نیازمند عزم جدید هستیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به ترویج اهمیت کتاب و لزوم احترام به خادمان و مروجان فرهنگ کتابخوانی، گفت: افراد زیادی در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه از دیرباز زحمت کشیده‌اند و از سر عشق و علاقه و بدون چشم‌داشت مالی حتی با کمبودهای مالی و محدودیت‌های زمانی تلاش وافر کرده‌اند که باید معرفی و گرامی داشته شوند.

وی شور و اشتیاق متولیان کتابخانه‌ها به ویژه کتابداران را مؤثر دانست و یادآور شد: متولیان کتابخانه‌ها به ویژه کتابخانه‌های مساجد با عشق به کتاب، علاقه به کتابخوانی و اجرای برنامه‌های جذاب و نو می‌توانند در جذب اقشار مختلف مردم به کتابخانه‌ها مؤثر باشند.

در این نشست که با تشریح فعالیت‌های کتابخانه‌های مساجد توسط مسئولان و کتابداران همراه بود، «سیدهادی نیکبخت‌زاده» مسئول کتابخانه «قائم (عج)» کانون فرهنگی و هنری «سیدالشهدا (ع)» کازرون، «محمدرضا نوشادی» مسئول کتابخانه «امام جعفر صادق (ع)» کانون فرهنگی و هنری «مهدیه» مسجد جامع اعظم فراشبند، «فهیمه ملکی» کتابدار کتابخانه «مرحوم حاج بهنیا» کانون فرهنگی و هنری «سید فخرالدین آیت‌اللهی» مسجد مصلی جهرم، «راضیه نوروزی» کتابدار کتابخانه «شهدای عظیمی» کانون فرهنگی و هنری «شهدای مسجد عظیمی» شیراز، «محمد امیدی» کتابدار کتابخانه «مسجد المهدی (عج)» قصرقمشه شیراز، «الهه زارع» کتابدار کتابخانه «مسجد صاحب‌الزمان (عج)» کانون فرهنگی و هنری رهپویان مکتب اهل‌بیت (ع)» سلطان شهر خرامه و «راضیه نوروزی» کتابدار کتابخانه «مسجد حضرت ابوالفضل (ع)» کانون فرهنگی و هنری «شهید مصطفی رکنی» شیراز تجلیل شدند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال