پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد/ دل رمیده ما را انیس و مونس شد

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت هفته وحدت

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت هفته وحدت
    -     کد خبر: 6899
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۲۰|۱۳:۲۲
سرویس :فرهنگی >> ادبی
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت آغاز هفته وحدت: گسترش فرهنگ اسلامی باعث توسعه وحدت می شود.

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد/ دل رمیده ما را انیس و مونس شد

هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت‌ساز امام راحل عظیم‌الشأن است که تا به حال بخش عمده‌ای از توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده است و اهمیت وحدت و اتحاد .

پیامبر رحمت و مهربانی حضرت رسول اکرم، مسئولیت بسیار مهم ختم نبوت و ابلاغ دین اسلام را به خوبی ادا کردند و تعالیم جامع و انسان ساز اسلام، از جمله، وحدت امت اسلامی را بصورت ملموس و با توجه به  ظرفیت های فکری و اجتماعی جوامع بشری بر آنان ابلاغ نمود.

 گسترش فرهنگ اسلامی، به عنوان یکی از ارکان وحدت می تواند در توسعه و استحکام امت واحد نقشی بی بدیل ایفا نماید .

 وحدت اسلامی در سیره نبوی به بیان محورهای مهم اقدامات آن حضرت در بسترسازی زمینه های اعتقادی، اخلاقی و رفتاری اتحاد در فرهنگ اسلامی می پردازد.

در این مجال آگاهی بخشی به جامعه، مبارزه با تعصبات غیرمنطقی جاهلانه، طرد قومیت گرایی افراطی، تبیین اعتقاد به توحید به عنوان محور وحدت، طرح حقوق مشترک انسانی و به کارگیری اخلاق اسلامی مهمترین محورهای دین مبین اسلام است که توسط خاتم الانبیاء والمرسلین در فرهنگسازی بعنوان الگوی حسنه برای مسلمانان به امانت سپرده شده است .

اینجانب ضمن تبریک هفته وحدت به امت واحده اسلامی تاکید می نمایم همه مسلمانان در اقصی نقاط کره زمین باید با تمسک به کلام الله مجید و عمل به آیه و اعتصموا بحبل الله موجبات رضایت خداوند متعال را فراهم آوریم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

« زغال» در سینما گلستان اکران می شود برپایی نمایشگاه عکس در مرودشت استاد برجسته و پیشکسوت هنر قلمزنی شیراز درگذشت موسیقی برای همه / حضور بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر در کنسرت آوای مهر «نیاز» و «جیران» نمایندگان فارس در هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین میزبانی استان فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوس پرفورمنس «خاکینه» به مناسبت روز جهانی خاک در بوستان آزادی اجرا شد مهر کاشان میزبان دو اثر نمایشی از هنرمندان تئاتر مرودشت خواهد بود زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد «برای فـــروش» کولاژهای دیجیتال شی ما قادر پوردر گالری زی تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد عامل موفقیت ایسنا استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق است تجلیل از جوانان فعال در سیل شهرک سعدی / راه اندازی سینما دیجیتال فرهنگسرای طاووسیه مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی چلچراغ تمدید شد
آرشیو