پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

«صور العجایب» در شیراز نمایش یافت

«صور العجایب» در شیراز نمایش یافت
    -     کد خبر: 6890
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۸|۱۵:۱۰
نمایشگاه «صور العجایب» با نمایشگاه گردانی شمس الدین غازی از شامگاه جمعه ۱۷ آبان ماه در شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ،  این نمایشگاه  تا روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه جاری به میزبانی نگارخانه سروناز برگزار می شود.

در این نمایشگاه که به آثار تجسمی هنرمندان اختصاص دارد آثاری از استاد حسین علیزاده، صفا بنایی، شیرین غازی، فرحناز انصاری، زهرا الهی، شهرزاد سیفی کار، شایان حمیدی، رامین شفیعی، آرتمیس سلیمان پور، بهار مستان، امین شهیدپور، راحیل احمدی، مهسا رئیس کریمی، نجمه راسخ، وحید جوجم، مارال فرنودی، سحر کاوه، هاجر ابراهیمی، خاله کنیز، مهسا مرادی، پدرام کازرونی، مریم خورسند، حوریه احمدی، سمانه محسنی، مریم خلیفه، راضیه مصدق، مارال رئیس کریمی و شمس الدین غازی به نمایش در می آید.

در گزاره (استیتمنت) این نمایشگاه که پیشتر به میزبانی نگارخانه گویا تهران برگزار شد، آمده است: عجایب نگاری در هنر و فرهنگ ایران سابقه ای بس طولانی دارد. با بررسی تاریخی آن به متون ادبی و علمی اسلامی مانند انواع جغرافیا نگاری وصفی که نوعی دایره المعارف زمان‌های دور بوده است برخورد می‌کنیم که آمیخته‌ای از خیال و واقعیت برای مردمان آن زمان نوشته و تصویر شده و به اسم عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات شناخته می‌شود. نمایشگاه صورالعجایب برپایه تاثیر هنرمندان معاصر از تصویرسازی‌های متون قدیمی اسلامی و غربی با موضوع عجایب مخلوقات جمع آوری شده است . این نمایشگاه با ساختار فضایی غیر واقعی و خیالی با تلفیقی از موهومات و خرافات و همچنین اسطوره ها و افسانه ها سعی در ایجاد حرکتی تازه در جلوه‌های مختلف هنر معاصر دارد».

 قسمت دوم نمایشگاه صور العجایب به میزبانی نگارخانه سروناز تا روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ادامه دارد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

کتاب «زن، کتاب، سواد زندگی» در شیراز رونمایی شد کتابخوانی مجازی «کتابستانه» در فارس آغاز می‌شود تثبیت پاتوق کتاب شیراز با رویکرد جبهه فرهنگی/ قرارگیری در صدر کتابفروشی‌های ایران جزئیات جشنواره فرهنگی و هنری علوی اعلام شد تئاتر فارس فریادرس ندارد/ لزوم ایجاد «نهاد» کتابفروشی های استان فارس بیش از یک میلیارد ریال فروش داشتند حذف رانت‌های انحصاری در سینماهای فارس؛ گامی مهم در مسیر توسعه فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع) اختتامیه سومین دوره جشنواره مطبوعات فارس بدون حضور اصحاب رسانه به صورت مجازی برگزار شد کتاب «در مسیر تابش» منتشر شد خبرنگاران لامردی تجلیل شدند ۲۰سال سکوت؛ به بهانه‌ی روز خبرنگار رونمایی از ۱۰عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در فارس خبرنگاران در صف مقدم روشنگری و حق‌طلبی/ضرورت تفکر و عمل انقلابی برای رفع مطالبات این قشر نمایشگاه عکس «روایت تصویر عشق» در شیراز برگزار می شود پردیس بزرگ تئاتر جنوب کشور در شیراز ساخته می‌شود
آرشیو