پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

«صور العجایب» در شیراز نمایش یافت

«صور العجایب» در شیراز نمایش یافت
    -     کد خبر: 6890
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۱۸|۱۵:۱۰
نمایشگاه «صور العجایب» با نمایشگاه گردانی شمس الدین غازی از شامگاه جمعه ۱۷ آبان ماه در شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ،  این نمایشگاه  تا روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه جاری به میزبانی نگارخانه سروناز برگزار می شود.

در این نمایشگاه که به آثار تجسمی هنرمندان اختصاص دارد آثاری از استاد حسین علیزاده، صفا بنایی، شیرین غازی، فرحناز انصاری، زهرا الهی، شهرزاد سیفی کار، شایان حمیدی، رامین شفیعی، آرتمیس سلیمان پور، بهار مستان، امین شهیدپور، راحیل احمدی، مهسا رئیس کریمی، نجمه راسخ، وحید جوجم، مارال فرنودی، سحر کاوه، هاجر ابراهیمی، خاله کنیز، مهسا مرادی، پدرام کازرونی، مریم خورسند، حوریه احمدی، سمانه محسنی، مریم خلیفه، راضیه مصدق، مارال رئیس کریمی و شمس الدین غازی به نمایش در می آید.

در گزاره (استیتمنت) این نمایشگاه که پیشتر به میزبانی نگارخانه گویا تهران برگزار شد، آمده است: عجایب نگاری در هنر و فرهنگ ایران سابقه ای بس طولانی دارد. با بررسی تاریخی آن به متون ادبی و علمی اسلامی مانند انواع جغرافیا نگاری وصفی که نوعی دایره المعارف زمان‌های دور بوده است برخورد می‌کنیم که آمیخته‌ای از خیال و واقعیت برای مردمان آن زمان نوشته و تصویر شده و به اسم عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات شناخته می‌شود. نمایشگاه صورالعجایب برپایه تاثیر هنرمندان معاصر از تصویرسازی‌های متون قدیمی اسلامی و غربی با موضوع عجایب مخلوقات جمع آوری شده است . این نمایشگاه با ساختار فضایی غیر واقعی و خیالی با تلفیقی از موهومات و خرافات و همچنین اسطوره ها و افسانه ها سعی در ایجاد حرکتی تازه در جلوه‌های مختلف هنر معاصر دارد».

 قسمت دوم نمایشگاه صور العجایب به میزبانی نگارخانه سروناز تا روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ادامه دارد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

« زغال» در سینما گلستان اکران می شود برپایی نمایشگاه عکس در مرودشت استاد برجسته و پیشکسوت هنر قلمزنی شیراز درگذشت موسیقی برای همه / حضور بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر در کنسرت آوای مهر «نیاز» و «جیران» نمایندگان فارس در هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین میزبانی استان فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوس پرفورمنس «خاکینه» به مناسبت روز جهانی خاک در بوستان آزادی اجرا شد مهر کاشان میزبان دو اثر نمایشی از هنرمندان تئاتر مرودشت خواهد بود زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد «برای فـــروش» کولاژهای دیجیتال شی ما قادر پوردر گالری زی تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد عامل موفقیت ایسنا استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق است تجلیل از جوانان فعال در سیل شهرک سعدی / راه اندازی سینما دیجیتال فرهنگسرای طاووسیه مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی چلچراغ تمدید شد
آرشیو