پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
نخستین مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی به کار خود پایان داد

طراحی لباس عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت

 طراحی لباس عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت
    -     کد خبر: 6866
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۳|۲۱:۴۳
سرویس :هنری >> مد و لباس
اسامی برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و با همکاری دانشکده فنی و حرفه ای شیراز برگزار شد، اعلام گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، رییس دانشکده فنی الزهرا، گفت: نخستین مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی با حمایت و اشتراک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دانشکده فنی حرفه ای دختران شیراز برپا شد.

آرتمیس هوشیار افزود: این مسابقه برای ترغیب و تشویق طراحان و باهدف شناسایی طراحان توانمند و ایجاد ارتباط بین آن ها و انگیزه میان طراحان و خلق و ارائه آثار هنری دینی و محک زدن ظرفیت علمی و عملی شرکت کنندگان در زمینه پوشاک و پوشش عاشورایی برگزارگردید که برنامه های آینده نیز در دست اقدام است و می توان به برگزاری نمایشگاه های لباس و مسابقات، جشنواره ها، سمینار و کارگاه آموزشی درزمینه طراحی لباس؛ اشاره کرد.

وی بیان داشت: در این مسابقه که با رقابت نود طراح استان فارس برگزار شد، سه نفر به عنوان برگزیده و یک نفر نیز به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند و همچنین لیلا حقیقی، نادره جمالی و امیر مرادی از اساتید رشته طراحی لباس در دانشگاه های شیراز داوری آثار را بر عهده داشتند.

رییس دانشکده فنی الزهرا با تاکید بر متن بیانیه هیات داوران اظهار داشت: شاخص های اصلی در انتخاب آثار برگزیده عبارتند از خلاقیت و نوآوری و ابتکار در طرح ها، استفاده از نشان های فرهنگ عاشورایی، رعایت شئونات اسلامی، قابلیت تولید انبوه، انتخاب مناسب رنگ مطابق با اسلوب ملی و فرهنگ عاشورایی می باشد.

هوشیار خبر داد: در این مسابقه فریبا شریفی، نرگس الهی و الناز عبدالهی چهارده چریکی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند و مهسا پگاه راد نیز به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد.

وی در پایان گفت: کارگاه آموزشی تخصصی با موضوع «استفاده از نشان های ایرانی در طراحی از ایده تا اجرا» نیز با تدریس فاطمه جنتی روز ۳۰ مهرماه در دانشکده فنی و حرفه ای شیراز برگزار گردید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

اصلی ترین معضل این روزهای ما نبود آموزش و میل به گفتگوست وظیفه مسئولان اعتماد به صداقت و حمایت از هنرمندان است مشارکت بخش خصوصی زمینه‌ساز توسعه تئاتر است دیالوگ یکسان داوران و منتقدان جشنواره تئاتر از ویژگی‌های و وجه تمایز هنر تئاتر این است که پویایی این هنر در ارتباط مستقیم با مخاطب گره خورده است رونق دوچندان جشنواره با ورود بخش خصوصی به جشنواره رو نمایی از کتاب فرهاد ارشاد در حاشیه آخرین نشست نقد و بررسی جشنواره تئاتر استانی فارس سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس به ایستگاه پایانی رسید گزارش تصویری از بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از جشنواره تئاتر استانی فارس گزارش تصویری دومین روز از سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس نشست‌های نقد و بررسی آثار راه‌یافته به سی‌امین جشنواره تئاتر فارس تئاتر خیابانی نشاط و امید را به میان مردم می آورد اجرای نمایش خیابانی بهشت معرفی نمایش‌های خیابانی روز دوم جشنواره تئاتر فارس گزارش تصویری نخستین روز از سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس
آرشیو