پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
نخستین مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی به کار خود پایان داد

طراحی لباس عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت

 طراحی لباس عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت
    -     کد خبر: 6866
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۸/۳|۲۱:۴۳
سرویس :هنری >> مد و لباس
اسامی برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و با همکاری دانشکده فنی و حرفه ای شیراز برگزار شد، اعلام گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، رییس دانشکده فنی الزهرا، گفت: نخستین مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی با حمایت و اشتراک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دانشکده فنی حرفه ای دختران شیراز برپا شد.

آرتمیس هوشیار افزود: این مسابقه برای ترغیب و تشویق طراحان و باهدف شناسایی طراحان توانمند و ایجاد ارتباط بین آن ها و انگیزه میان طراحان و خلق و ارائه آثار هنری دینی و محک زدن ظرفیت علمی و عملی شرکت کنندگان در زمینه پوشاک و پوشش عاشورایی برگزارگردید که برنامه های آینده نیز در دست اقدام است و می توان به برگزاری نمایشگاه های لباس و مسابقات، جشنواره ها، سمینار و کارگاه آموزشی درزمینه طراحی لباس؛ اشاره کرد.

وی بیان داشت: در این مسابقه که با رقابت نود طراح استان فارس برگزار شد، سه نفر به عنوان برگزیده و یک نفر نیز به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند و همچنین لیلا حقیقی، نادره جمالی و امیر مرادی از اساتید رشته طراحی لباس در دانشگاه های شیراز داوری آثار را بر عهده داشتند.

رییس دانشکده فنی الزهرا با تاکید بر متن بیانیه هیات داوران اظهار داشت: شاخص های اصلی در انتخاب آثار برگزیده عبارتند از خلاقیت و نوآوری و ابتکار در طرح ها، استفاده از نشان های فرهنگ عاشورایی، رعایت شئونات اسلامی، قابلیت تولید انبوه، انتخاب مناسب رنگ مطابق با اسلوب ملی و فرهنگ عاشورایی می باشد.

هوشیار خبر داد: در این مسابقه فریبا شریفی، نرگس الهی و الناز عبدالهی چهارده چریکی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند و مهسا پگاه راد نیز به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد.

وی در پایان گفت: کارگاه آموزشی تخصصی با موضوع «استفاده از نشان های ایرانی در طراحی از ایده تا اجرا» نیز با تدریس فاطمه جنتی روز ۳۰ مهرماه در دانشکده فنی و حرفه ای شیراز برگزار گردید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو