پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

اعلام برنامه های اربعین حسینی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
    -     کد خبر: 6849
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۵|۱۴:۴۸
هنرمندان و فرهنگ وران فارس، هم پا با همه آزادگان جهان، در بزرگداشت این آیین جهانی، هنر خویش را به کارزار اربعین خواهند آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی (ع) گفت: اربعین حسینی(ع)، روزی است که جاماندگان از نهضت خونین عاشورا، با حضور خود، به ستم پیشگان همه دوران ها اعلام می کنند که خون ستم دیدگان در همیشه تاریخ، بر شمشیرهای ستمگران و ستم پیشگان پیروز خواهد شد. اربعین نشان یکپارچگی همه آزادگان است که گرداگرد هم می آیند تا در سوگ بزرگ پیشوای آزادگی جهان هم پیمان شوند که راه او ادامه خواهد داشت.

صابر سهرابی ادامه داد: از این رو هنرمندان و فرهنگ وران فارس، هم پا با همه آزادگان جهان، در بزرگداشت این آیین جهانی،  هنر خویش را به کارزار اربعین خواهند آورد.

سهرابی افزود: هنرمندان خوشنویس و نقاش شیرازی غرفه ای را برای ارائه آثار هنری خود در این روز برپا خواهند کرد. این غرفه از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۲۷ مهرماه مصادف با اربعین حسینی، در خیابان ۹ دی شیراز روبروی خانه هنر منطقی نژاد با عنوان «غرفه هنر حماسه» میزبان سوگواران حسینی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: همچنین انجمن نمایش فارس با دو ویژه برنامه نقالی و نمایش خیابانی در خیابان ۹ دی شیراز به بیان حماسه عاشورا تا اربعین حسینی خواهد پرداخت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس اضافه کرد: انجمن نمایش فارس با همکاری بسیج هنرمندان نیز به نمایش ورود کاروان اسرای عاشورا به کربلا و روایت حماسه های آنان در مسیر راهپیمایی روز اربعین می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همکاری بسیج هنرمندان استان فارس در روز اربعین اقدام به پخش بیش از دو هزار سربند با شعارهای اربعینی به کودکان و نوجوانان خواهد کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت هفته وحدت داوران سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس معرفی شدند/ اعلام جدول بخش خیابانی رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر فارس گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مهم‌ترین راهکار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است تولید کتابهای گویا برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه ۱۳۰۸ برنامه در طول هفته کتاب برگزار می شود/ برگزاری «کتابخوان بند» برنامه های هفته کتاب تشریح شد/ برگزاری ۴۰ برنامه اجراهای تئاتر خیابانی در حاشیه برگزاری سی امین دوره جشنواره تئاتر استانی فارس رقابت قصه گویان منطقه ۳ کشور آغازشد «صور العجایب» در شیراز نمایش یافت مجسمه های محمود آذرنگ در نگارخانه تاروپود فارس به فراخوان کشوری نمایشگاه و کتاب عکس پیوست علیرضا عطروش: آبرنگ خیلی بیرحم است/ تأثیر رنگ ها در کارهایم شناسنامه شیراز را دارد نشست خبری مشترک اعلام برنامه های بیست و هفتمین هفته کتاب استان فارس و شیراز نخستین همایش ملی نقاشی آبرنگ ایران برگزیدگانش را شناخت/ نمایشگاه آثار تا ۲۳ آبان نگارخانه وصال
آرشیو