پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

اعلام برنامه های اربعین حسینی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸
    -     کد خبر: 6849
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۵|۱۴:۴۸
هنرمندان و فرهنگ وران فارس، هم پا با همه آزادگان جهان، در بزرگداشت این آیین جهانی، هنر خویش را به کارزار اربعین خواهند آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی (ع) گفت: اربعین حسینی(ع)، روزی است که جاماندگان از نهضت خونین عاشورا، با حضور خود، به ستم پیشگان همه دوران ها اعلام می کنند که خون ستم دیدگان در همیشه تاریخ، بر شمشیرهای ستمگران و ستم پیشگان پیروز خواهد شد. اربعین نشان یکپارچگی همه آزادگان است که گرداگرد هم می آیند تا در سوگ بزرگ پیشوای آزادگی جهان هم پیمان شوند که راه او ادامه خواهد داشت.

صابر سهرابی ادامه داد: از این رو هنرمندان و فرهنگ وران فارس، هم پا با همه آزادگان جهان، در بزرگداشت این آیین جهانی،  هنر خویش را به کارزار اربعین خواهند آورد.

سهرابی افزود: هنرمندان خوشنویس و نقاش شیرازی غرفه ای را برای ارائه آثار هنری خود در این روز برپا خواهند کرد. این غرفه از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۲۷ مهرماه مصادف با اربعین حسینی، در خیابان ۹ دی شیراز روبروی خانه هنر منطقی نژاد با عنوان «غرفه هنر حماسه» میزبان سوگواران حسینی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: همچنین انجمن نمایش فارس با دو ویژه برنامه نقالی و نمایش خیابانی در خیابان ۹ دی شیراز به بیان حماسه عاشورا تا اربعین حسینی خواهد پرداخت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس اضافه کرد: انجمن نمایش فارس با همکاری بسیج هنرمندان نیز به نمایش ورود کاروان اسرای عاشورا به کربلا و روایت حماسه های آنان در مسیر راهپیمایی روز اربعین می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همکاری بسیج هنرمندان استان فارس در روز اربعین اقدام به پخش بیش از دو هزار سربند با شعارهای اربعینی به کودکان و نوجوانان خواهد کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو