پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

اطلاعیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی

اطلاعیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی
    -     کد خبر: 6843
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۲|۱۴:۵۸
سرویس :فرهنگی >>
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان فارس در پی درج خبر مجعول برخی رسانه­ ها مبنی بر سخنان آیت­ا.. دژکام در باره روز منسوب به کوروش (۷ آبان) درجلسه ۱۱۱ شورای فرهنگ عمومی مورخ ۱۷ مهرماه ۹۸، یادآوری نکاتی را جهت آگاهی افکار عمومی بیان داشت.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان فارس در پی درج خبر مجعول برخی رسانه­ ها مبنی بر سخنان آیت­ ا.. دژکام در باره روز منسوب به کوروش (۷ آبان) درجلسه ۱۱۱ شورای فرهنگ عمومی مورخ ۱۷ مهرماه ۹۸، یادآوری نکات زیر را جهت آگاهی افکار عمومی بیان می­دارد:

۱- فرهنگ غنی مردمان کهن سرزمین پارس بالاتر از آن است که نیاز به ساخت روزها و مناسبت­ های جعلی داشته باشد.

۲- مردمان فرهیخته فارس، خاصه نخبگان این دیار خوش­نام، در تاریخ قبل و پس از اسلام عزیز، همواره در عرصه روشنگری و پیشبرد سیر فرهنگی و امور اجتماعی سرآمد کشور عزیزمان بوده و هستند. بنابراین برای در قله بودن نیازی به هویت­ بخشی جعلی و واهی ندارند.

۳- رئیس محترم شورای فرهنگ عمومی استان اندیشمندی برجسته و نظریه­ پردازی کم­ نظیر است.

آیت­ا.. دژکام عالمی توانمند است که فرصتی بی ­بدیل را با حضور خود در رأس شورای فرهنگ عمومی استان و در کنار استاندار خدوم و سایر اعضای شورای فرهنگ عمومی برای یک جهش عالمانه جهت رسیدن به افق مورد انتظار استان، فراهم نموده است.

 دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان فارس ضمن حمایت از رسانه ­های حرفه­ای که با رعایت امانت­داری و حسن اخلاق سخنان رئیس شورای فرهنگ عمومی را انعکاس داده ­اند، از اند ک رسانه­ هایی که نه از روی عمد و عناد بلکه از سر شتاب­زدگی سخنانی ناراست را به ایشان نسبت داده­ اند، می­ خواهد ضمن تلاش در روشن ­سازی افکار عمومی و بازآفرینی خبر حقیقی، اقدامات عاجل و قانونی خود را مطابق قوانین مطبوعات انجام دهد.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان از این فرصت استفاده می­ نماید و همگان را به نقد و بسط علمیِ نظریه کثرت­ گرایی فرهنگی غیرفروکاهشی فرامی ­خواند و باب گفتمان­ سازی فرهنگی را با رعایت اخلاق حرفه­ای، همواره برروی همگان مفتوح می­ دارد و از کرسی ­های نظریه ­پردازی و آزاداندیشی در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حمایت می­کند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

اصلی ترین معضل این روزهای ما نبود آموزش و میل به گفتگوست وظیفه مسئولان اعتماد به صداقت و حمایت از هنرمندان است مشارکت بخش خصوصی زمینه‌ساز توسعه تئاتر است دیالوگ یکسان داوران و منتقدان جشنواره تئاتر از ویژگی‌های و وجه تمایز هنر تئاتر این است که پویایی این هنر در ارتباط مستقیم با مخاطب گره خورده است رونق دوچندان جشنواره با ورود بخش خصوصی به جشنواره رو نمایی از کتاب فرهاد ارشاد در حاشیه آخرین نشست نقد و بررسی جشنواره تئاتر استانی فارس سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس به ایستگاه پایانی رسید گزارش تصویری از بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از جشنواره تئاتر استانی فارس گزارش تصویری دومین روز از سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس نشست‌های نقد و بررسی آثار راه‌یافته به سی‌امین جشنواره تئاتر فارس تئاتر خیابانی نشاط و امید را به میان مردم می آورد اجرای نمایش خیابانی بهشت معرفی نمایش‌های خیابانی روز دوم جشنواره تئاتر فارس گزارش تصویری نخستین روز از سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس
آرشیو