پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

جوانه زدن «شکوفه‌های کتاب» در مناطق کمتر برخوردار شیراز

جوانه زدن «شکوفه‌های کتاب» در مناطق کمتر برخوردار شیراز/
    -     کد خبر: 6840
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۲۲|۱۱:۴۹
سرویس :فرهنگی >>
آغاز پویش ترویج کتابخوانی دانش‌آموزی از محله کوزه‌گری آیین «شکوفه های کتاب» از دبستان حسین عباس پور محله کوزه گری شیراز آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی و شبکه کودکان دوستدار کتاب شیراز در ادامه سلسله برنامه های خود، این آیین را به منظور آغاز فعالیت های ترویجی در مدارس محلات و مناطق کمتر برخوردار شیراز در این دبستان برگزار کرد.
در برنامه «شکوفه های کتاب» که 400 دانش آموز مقطع ابتدایی دبستان عباس پور حضور داشتند علاوه بر اجرای نمایش شهروندی با موضوع کتاب و اهدای کتاب به دانش آموزان، یک کتابخانه کودک با 500 جلد کتاب در دبستان راه اندازی شد. 
بنابراین گزارش، در سال جاری برنامه‌ریزی جدی در مسیر ترویج کتابخوانی در سطح دانش آموزی با همکاری نواحی آموزش و پرورش شیراز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز و همراهی نهادهای مردمی انجام شده است که تا پایان آذر ماه برگزار می شود.   
«پیشتازان کتاب»، «جشن تکلیف کتابخوانی»، «جشنواره باغ کاغذی» و بیش از 10 عنوان رویداد فرهنگی و هنری از جمله برنامه هایی است که در دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز طراحی شده و به انجام خواهد رسید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت هفته وحدت داوران سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس معرفی شدند/ اعلام جدول بخش خیابانی رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر فارس گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مهم‌ترین راهکار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است تولید کتابهای گویا برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه ۱۳۰۸ برنامه در طول هفته کتاب برگزار می شود/ برگزاری «کتابخوان بند» برنامه های هفته کتاب تشریح شد/ برگزاری ۴۰ برنامه اجراهای تئاتر خیابانی در حاشیه برگزاری سی امین دوره جشنواره تئاتر استانی فارس رقابت قصه گویان منطقه ۳ کشور آغازشد «صور العجایب» در شیراز نمایش یافت مجسمه های محمود آذرنگ در نگارخانه تاروپود فارس به فراخوان کشوری نمایشگاه و کتاب عکس پیوست علیرضا عطروش: آبرنگ خیلی بیرحم است/ تأثیر رنگ ها در کارهایم شناسنامه شیراز را دارد نشست خبری مشترک اعلام برنامه های بیست و هفتمین هفته کتاب استان فارس و شیراز نخستین همایش ملی نقاشی آبرنگ ایران برگزیدگانش را شناخت/ نمایشگاه آثار تا ۲۳ آبان نگارخانه وصال
آرشیو