پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران :

۹۴۰ میلیارد ریال سهم فارس از تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۵ استان

۹۴۰ میلیارد ریال سهم فارس از تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۵ استان
    -     کد خبر: 5836
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۹|۱۹:۲۳
سرویس :فرهنگی >>
صالحی گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال طی تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۵ استان برای توسعه زیرساخت های فرهنگی در نظر گرفته شده است که سهم فارس ۹۴۰ میلیارد ریال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به اینکه در آستانه روز حافظ هستیم که شاعر بزرگی که فخر ما همه انسان هاست، اضافه کرد: فرهنگ و هنر جان مایه و روح هویتی است، در تاریخ و امروز جهان ما را به همین فرهنگ و هنر می شناسد.

 

وی با تاکید بر اینکه هیچ حوزه ای مثل این حوزه نام ایران را بلند آوازه نکرده و نمی کند، گفت: فرهنگ و هنر روح یک ملت است و اگر با این نگاه توجه کنیم، وظیفه همه است که به آن توجه کنند.

 

صالحی با اشاره به اینکه هیچ عضوی نمی تواند به این روح بی توجه باشد، تاکید کرد: همه مسئولین و مردم باید به فرهنگ و هنر توجه ویژه داشته باشند و توجه به فرهنگ و هنر را باید در جامعه ارتقا دهیم که بخشی وظیفه اصحاب فرهنگ و هنر و بخشی وظیفه مسئولین است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری این مطلب که چظور می توانیم فرق خود را به سایر کشورها نشان دهیم، اظهارداشت: تصور رایج شده است که حوزه فرهنگ و هنر یک حوزه دارای خرج و هزینه بر است و نیاز به حمایت دارد اما این چنین نیست، حوزه فرهنگ و هنر یک حوزه اقتصادی است.

 

وی با اشاره به اینکه صنایع خلاق رشد فزاینده در جهان دارد که فرهنگ و هنر یکی از شاخه های صنایع خلاق است، اضافه کرد: صنایع خلاق به خاطر عنصر جوانی، در این کشور وسعت زیادی دارد.

 

صالحی با تاکید بر اینکه خیلی از صنایع می توانند بر محمل صنایع خلاق حرکت کنند، افزود: گردشگری در کنار صنایع خلاق، عمق شناخت را ایجاد می کند و آنچه که به جذب طولانی مدت گردشگر کمک می کند، همین توجه به صنایع خلاق در کنار گردشگری است.

 

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادبیات اقتصادی حوزه فرهنگ و هنر باید جدی تر گرفته شود و این موضوع نیاز به عزم جمعی دارد که بخشی از آن توسط اصحاب فرهنگ و هنر ایجاد شود.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود 10 هزار میلیارد ریال طی تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 15 استان برای توسعه زیرساخت های فرهنگی در نظر گرفته شده است که سهم فارس 940 میلیارد ریال است، گفت: حوزه تصدی ها را به بخش خصوصی و انجمن ها توزیع شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو