پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران :

۹۴۰ میلیارد ریال سهم فارس از تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۵ استان

۹۴۰ میلیارد ریال سهم فارس از تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۵ استان
    -     کد خبر: 5836
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۹|۱۹:۲۳
سرویس :فرهنگی >>
صالحی گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال طی تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۵ استان برای توسعه زیرساخت های فرهنگی در نظر گرفته شده است که سهم فارس ۹۴۰ میلیارد ریال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به اینکه در آستانه روز حافظ هستیم که شاعر بزرگی که فخر ما همه انسان هاست، اضافه کرد: فرهنگ و هنر جان مایه و روح هویتی است، در تاریخ و امروز جهان ما را به همین فرهنگ و هنر می شناسد.

 

وی با تاکید بر اینکه هیچ حوزه ای مثل این حوزه نام ایران را بلند آوازه نکرده و نمی کند، گفت: فرهنگ و هنر روح یک ملت است و اگر با این نگاه توجه کنیم، وظیفه همه است که به آن توجه کنند.

 

صالحی با اشاره به اینکه هیچ عضوی نمی تواند به این روح بی توجه باشد، تاکید کرد: همه مسئولین و مردم باید به فرهنگ و هنر توجه ویژه داشته باشند و توجه به فرهنگ و هنر را باید در جامعه ارتقا دهیم که بخشی وظیفه اصحاب فرهنگ و هنر و بخشی وظیفه مسئولین است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری این مطلب که چظور می توانیم فرق خود را به سایر کشورها نشان دهیم، اظهارداشت: تصور رایج شده است که حوزه فرهنگ و هنر یک حوزه دارای خرج و هزینه بر است و نیاز به حمایت دارد اما این چنین نیست، حوزه فرهنگ و هنر یک حوزه اقتصادی است.

 

وی با اشاره به اینکه صنایع خلاق رشد فزاینده در جهان دارد که فرهنگ و هنر یکی از شاخه های صنایع خلاق است، اضافه کرد: صنایع خلاق به خاطر عنصر جوانی، در این کشور وسعت زیادی دارد.

 

صالحی با تاکید بر اینکه خیلی از صنایع می توانند بر محمل صنایع خلاق حرکت کنند، افزود: گردشگری در کنار صنایع خلاق، عمق شناخت را ایجاد می کند و آنچه که به جذب طولانی مدت گردشگر کمک می کند، همین توجه به صنایع خلاق در کنار گردشگری است.

 

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادبیات اقتصادی حوزه فرهنگ و هنر باید جدی تر گرفته شود و این موضوع نیاز به عزم جمعی دارد که بخشی از آن توسط اصحاب فرهنگ و هنر ایجاد شود.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود 10 هزار میلیارد ریال طی تفاهم نامه بین استانداران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 15 استان برای توسعه زیرساخت های فرهنگی در نظر گرفته شده است که سهم فارس 940 میلیارد ریال است، گفت: حوزه تصدی ها را به بخش خصوصی و انجمن ها توزیع شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت هفته وحدت داوران سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس معرفی شدند/ اعلام جدول بخش خیابانی رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر فارس گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مهم‌ترین راهکار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است تولید کتابهای گویا برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه ۱۳۰۸ برنامه در طول هفته کتاب برگزار می شود/ برگزاری «کتابخوان بند» برنامه های هفته کتاب تشریح شد/ برگزاری ۴۰ برنامه اجراهای تئاتر خیابانی در حاشیه برگزاری سی امین دوره جشنواره تئاتر استانی فارس رقابت قصه گویان منطقه ۳ کشور آغازشد «صور العجایب» در شیراز نمایش یافت مجسمه های محمود آذرنگ در نگارخانه تاروپود فارس به فراخوان کشوری نمایشگاه و کتاب عکس پیوست علیرضا عطروش: آبرنگ خیلی بیرحم است/ تأثیر رنگ ها در کارهایم شناسنامه شیراز را دارد نشست خبری مشترک اعلام برنامه های بیست و هفتمین هفته کتاب استان فارس و شیراز نخستین همایش ملی نقاشی آبرنگ ایران برگزیدگانش را شناخت/ نمایشگاه آثار تا ۲۳ آبان نگارخانه وصال
آرشیو