پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
استاندار فارس در جمع هنرمندان و اهالی فرهنگ فارس:

امکانات زیرساختی استان با توجه به پیشینه و حضور هنرمندان در مقایسه با سایر مناطق اندک است  و باید تلاش مضاعفی داشته باشیم تا این کمبودها کاهش یابد.

امکانات زیرساختی استان با توجه به گذشته و داشته های آن و وجود هنرمندان در مقایسه با جاهای دیگر کم می دانیم و باید تلاش مضاعفی داشته باشیم تا این کمبودها کاهش یابد.
    -     کد خبر: 5833
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۸|۲۲:۳۳
سرویس :هنری >>
عنایت الله رحیمی شامگاه پنجشنبه در جمع هنرمندان، فرهنگ وران، اهالی رسانه و روسای انجمن های فرهنگی و هنری استان فارس که با حضور عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: آینده سازان این سرزمین به دست مسیحایی هنرمندان و فرهنگوران تربیت خواهند شد و الزامات و ملزومات آن باید فراهم شود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند در این زمینه موثر باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ،  عنایت الله رحیمی شامگاه پنجشنبه در جمع هنرمندان، فرهنگ وران، اهالی رسانه و روسای انجمن های فرهنگی و هنری استان فارس که با حضور عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: آینده سازان این سرزمین به دست مسیحایی هنرمندان و فرهنگوران تربیت خواهند شد و الزامات و ملزومات آن باید فراهم شود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند در این زمینه موثر باشد.

وی با بیان اینکه پندها و اندرزها و درخواست ها در لفافه ای از هنر مطرح شد، افزود: یقین دارم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه توجه خاصی به فارس و شهر شیراز دارد.

استاندار فارس با بیان اینکه در این نشست در زمینه مطبوعات نکاتی که مطرح شد و همچنین آنچه در نشر می رود، نوید می دهم که کارخانه کاغذسازی تا سه ماه آینده با محصول مطلوب به بهره برداری می رسد و بیش از یک سوم کاغد مورد نیاز کشور را برطرف می سازد.

رحیمی با بیان اینکه فارس از زمینه های مناسبی برخوردار است و در ترقی رشته هنری بیش از پیش با شعر و ادب دارای جایگاه و پایگاه بوده است، گفت: بزرگداشت حافظ به عنوان شاعر شهیر ایرانی شیرازی و فخر همه فارسی زبانان است که قطعا توجه به این هم می تواند داشته های فرهنگی ما را بیش از پیش کند.

وی با بیان اینکه کوچ هنرمندان نامطلوب است، اظهار کرد: امکانات زیرساختی استان با توجه به گذشته و داشته های آن و وجود هنرمندان در مقایسه با جاهای دیگر کم می دانیم و باید تلاش مضاعفی داشته باشیم تا این کمبودها کاهش یابد.

استاندار فارس در عین حال گفت: درخصوص تالار مرکزی شهر باید تلاش مضاعفی کنیم و در مورد حمایت از هنرمندان در فارس حمایت می کنیم.

وی اضافه کرد: در مورد نمایشگاه کتاب از پیشنهادها استفبال می کنیم و کشورهای همسایه را مورد نظر قرار می دهیم که جشنواره هایی را داشته باشیم و درخواست هایی از سوی کشور عمان و قطر در زمینه فرهنگی و دیپلماسی هنر داریم.

استاندار فارس همچنین، اعلام کرد: در مورد بیمه اصحاب فرهنگ و هنر کمک می کنیم که استفاده لازم را از این مورد داشته باشیم.

وی با این حال ادامه داد: قطعا آثار کالبدی معماری و مجسمه سازی مورد توجه می تواند قرار گیرد.  

رحیمی با گلایه از اینکه یک المان شهید به عنوان یک نشانه در شیراز وجود ندارد، افزود: در شیراز علیرغم ۱۴ هزار و ۵۰۰ شهید، تاکنون به این نپرداختیم و به عنوان یک نشانه شهری به آن نیاز است

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت هفته وحدت داوران سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس معرفی شدند/ اعلام جدول بخش خیابانی رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر فارس گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مهم‌ترین راهکار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است تولید کتابهای گویا برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه ۱۳۰۸ برنامه در طول هفته کتاب برگزار می شود/ برگزاری «کتابخوان بند» برنامه های هفته کتاب تشریح شد/ برگزاری ۴۰ برنامه اجراهای تئاتر خیابانی در حاشیه برگزاری سی امین دوره جشنواره تئاتر استانی فارس رقابت قصه گویان منطقه ۳ کشور آغازشد «صور العجایب» در شیراز نمایش یافت مجسمه های محمود آذرنگ در نگارخانه تاروپود فارس به فراخوان کشوری نمایشگاه و کتاب عکس پیوست علیرضا عطروش: آبرنگ خیلی بیرحم است/ تأثیر رنگ ها در کارهایم شناسنامه شیراز را دارد نشست خبری مشترک اعلام برنامه های بیست و هفتمین هفته کتاب استان فارس و شیراز نخستین همایش ملی نقاشی آبرنگ ایران برگزیدگانش را شناخت/ نمایشگاه آثار تا ۲۳ آبان نگارخانه وصال
آرشیو