پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

آموزش شطرنج ویژه کودکان کار در شیراز کودکان کار در شیراز

آموزش شطرنج ویژه کودکان کار در شیراز  کودکان کار در شیراز
    -     کد خبر: 5824
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۷|۱۷:۴۴
سرویس :فرهنگی >>
از سوی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری به مدرسه شطرنج شیراز رفتند و توسط قهرمان بین المللی شطرنج آموزش دیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، کودکان کار در مدرسه شطرنج شیراز زیر نظر مربی و قهرمان جهانی شطرنج آموزش دیدند و روزی شاد و پرنشاط را در این مدرسه تجربه کردند، کودکان در این برنامه به صورت گروهی و انفرادی آموزش دیدند و در کنار آن بازی های فکری دیگری را نیز تجربه کردند. 
دکتر یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در خصوص تاثیر آموزش شطرنج بر کودکان گفت: شطرنج به کودکان کمک می کند یک الگوی فکری در ذهن خود ایجاد کنند و به درستی از آن استفاده کنند. در این بازی کودک متوجه می شود همه نظریه هایش درست نیستند و گاهی لازم است از دیگران الگو بگیرد و مسیر فکری اش را تغییر دهد. اگر کودک با شطرنج آشنا باشد، می داند که برای حل هر مسئله ای باید راهی ویژه را جست وجو کند. 
آموزش شطرنج ارزیابی گزینه ها  را به کودکان می آموزد همچنین کودکان یاد می گیرند راهها و جنبه های مختلف حرکات را ارزیابی و سپس بهترین را انتخاب کنند. 
دکتر آفرینی ادامه داد: آموزش شطرنج می تواند موجب ارتقاء سطح تفکر انتزاعی کودکان و همچنین افزایش تجسم فضایی در کودکان شود. وی گفت: با آموزش شطرنج به کودکان آنها در حل مسئله قوی تر در تصمیم گیری بهتر و با تفکر انتقادی بالا بار خواهند آمد .

آفرینی گفت تمام مدیران فرهنگ دوست باید کمک دهند تا امکانات آموزشی در دسترس تمام کودکان از همه طبقات اجتماعی قرار گیرد. 
در پایان این برنامه کتاب آموزش شطرنج توسط دکتر ابراهیمی رئیس کتابخانه ابوریحان بیرونی به کودکان هدیه داده شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

کتاب «زن، کتاب، سواد زندگی» در شیراز رونمایی شد کتابخوانی مجازی «کتابستانه» در فارس آغاز می‌شود تثبیت پاتوق کتاب شیراز با رویکرد جبهه فرهنگی/ قرارگیری در صدر کتابفروشی‌های ایران جزئیات جشنواره فرهنگی و هنری علوی اعلام شد تئاتر فارس فریادرس ندارد/ لزوم ایجاد «نهاد» کتابفروشی های استان فارس بیش از یک میلیارد ریال فروش داشتند حذف رانت‌های انحصاری در سینماهای فارس؛ گامی مهم در مسیر توسعه فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع) اختتامیه سومین دوره جشنواره مطبوعات فارس بدون حضور اصحاب رسانه به صورت مجازی برگزار شد کتاب «در مسیر تابش» منتشر شد خبرنگاران لامردی تجلیل شدند ۲۰سال سکوت؛ به بهانه‌ی روز خبرنگار رونمایی از ۱۰عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در فارس خبرنگاران در صف مقدم روشنگری و حق‌طلبی/ضرورت تفکر و عمل انقلابی برای رفع مطالبات این قشر نمایشگاه عکس «روایت تصویر عشق» در شیراز برگزار می شود پردیس بزرگ تئاتر جنوب کشور در شیراز ساخته می‌شود
آرشیو