پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

آموزش شطرنج ویژه کودکان کار در شیراز کودکان کار در شیراز

آموزش شطرنج ویژه کودکان کار در شیراز  کودکان کار در شیراز
    -     کد خبر: 5824
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۷|۱۷:۴۴
سرویس :فرهنگی >>
از سوی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری به مدرسه شطرنج شیراز رفتند و توسط قهرمان بین المللی شطرنج آموزش دیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، کودکان کار در مدرسه شطرنج شیراز زیر نظر مربی و قهرمان جهانی شطرنج آموزش دیدند و روزی شاد و پرنشاط را در این مدرسه تجربه کردند، کودکان در این برنامه به صورت گروهی و انفرادی آموزش دیدند و در کنار آن بازی های فکری دیگری را نیز تجربه کردند. 
دکتر یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در خصوص تاثیر آموزش شطرنج بر کودکان گفت: شطرنج به کودکان کمک می کند یک الگوی فکری در ذهن خود ایجاد کنند و به درستی از آن استفاده کنند. در این بازی کودک متوجه می شود همه نظریه هایش درست نیستند و گاهی لازم است از دیگران الگو بگیرد و مسیر فکری اش را تغییر دهد. اگر کودک با شطرنج آشنا باشد، می داند که برای حل هر مسئله ای باید راهی ویژه را جست وجو کند. 
آموزش شطرنج ارزیابی گزینه ها  را به کودکان می آموزد همچنین کودکان یاد می گیرند راهها و جنبه های مختلف حرکات را ارزیابی و سپس بهترین را انتخاب کنند. 
دکتر آفرینی ادامه داد: آموزش شطرنج می تواند موجب ارتقاء سطح تفکر انتزاعی کودکان و همچنین افزایش تجسم فضایی در کودکان شود. وی گفت: با آموزش شطرنج به کودکان آنها در حل مسئله قوی تر در تصمیم گیری بهتر و با تفکر انتقادی بالا بار خواهند آمد .

آفرینی گفت تمام مدیران فرهنگ دوست باید کمک دهند تا امکانات آموزشی در دسترس تمام کودکان از همه طبقات اجتماعی قرار گیرد. 
در پایان این برنامه کتاب آموزش شطرنج توسط دکتر ابراهیمی رئیس کتابخانه ابوریحان بیرونی به کودکان هدیه داده شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

اعلام برنامه های اربعین حسینی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس «انسان دنیایست» تئاتری برای همه شرایط مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی اعلام شد روشندلان حوزه فرهنگ تجلیل شدند/ سهرابی: روز عصای سفید نماد عزم و توانایی‌های نابینایان اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ «عشق روی خرپُشته» و «دوستان با محبت» با حضور حمید جبلی رونمایی شد اطلاعیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی نقش پذیری یکی از بزرگترین ویژگی های دیوان حافظ بزرگترین غزلسرای جهان است فارس، فعال ترین استان در جشنواره عشایر و روستاهای کتاب کشور است جوانه زدن «شکوفه‌های کتاب» در مناطق کمتر برخوردار شیراز نشست تخصصی «حافظ و ادبیات» با حضور دکتر میرجلال‌الدین کَزّازی برگزار میشود جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بوسان به «دم اژدها» رسید کرامت انسانی در کلام حافظ به بهترین شکل ترسیم شده است فعالیت ادبی و هنری حافظ از حیث معرفت شناسی بر شناخت حق استوار شده است حافظ مردمی ترین شاعر ایران زمین است
آرشیو