پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

آموزش شطرنج ویژه کودکان کار در شیراز کودکان کار در شیراز

آموزش شطرنج ویژه کودکان کار در شیراز  کودکان کار در شیراز
    -     کد خبر: 5824
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۷|۱۷:۴۴
سرویس :فرهنگی >>
از سوی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری به مدرسه شطرنج شیراز رفتند و توسط قهرمان بین المللی شطرنج آموزش دیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، کودکان کار در مدرسه شطرنج شیراز زیر نظر مربی و قهرمان جهانی شطرنج آموزش دیدند و روزی شاد و پرنشاط را در این مدرسه تجربه کردند، کودکان در این برنامه به صورت گروهی و انفرادی آموزش دیدند و در کنار آن بازی های فکری دیگری را نیز تجربه کردند. 
دکتر یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در خصوص تاثیر آموزش شطرنج بر کودکان گفت: شطرنج به کودکان کمک می کند یک الگوی فکری در ذهن خود ایجاد کنند و به درستی از آن استفاده کنند. در این بازی کودک متوجه می شود همه نظریه هایش درست نیستند و گاهی لازم است از دیگران الگو بگیرد و مسیر فکری اش را تغییر دهد. اگر کودک با شطرنج آشنا باشد، می داند که برای حل هر مسئله ای باید راهی ویژه را جست وجو کند. 
آموزش شطرنج ارزیابی گزینه ها  را به کودکان می آموزد همچنین کودکان یاد می گیرند راهها و جنبه های مختلف حرکات را ارزیابی و سپس بهترین را انتخاب کنند. 
دکتر آفرینی ادامه داد: آموزش شطرنج می تواند موجب ارتقاء سطح تفکر انتزاعی کودکان و همچنین افزایش تجسم فضایی در کودکان شود. وی گفت: با آموزش شطرنج به کودکان آنها در حل مسئله قوی تر در تصمیم گیری بهتر و با تفکر انتقادی بالا بار خواهند آمد .

آفرینی گفت تمام مدیران فرهنگ دوست باید کمک دهند تا امکانات آموزشی در دسترس تمام کودکان از همه طبقات اجتماعی قرار گیرد. 
در پایان این برنامه کتاب آموزش شطرنج توسط دکتر ابراهیمی رئیس کتابخانه ابوریحان بیرونی به کودکان هدیه داده شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

« زغال» در سینما گلستان اکران می شود برپایی نمایشگاه عکس در مرودشت استاد برجسته و پیشکسوت هنر قلمزنی شیراز درگذشت موسیقی برای همه / حضور بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر در کنسرت آوای مهر «نیاز» و «جیران» نمایندگان فارس در هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین میزبانی استان فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوس پرفورمنس «خاکینه» به مناسبت روز جهانی خاک در بوستان آزادی اجرا شد مهر کاشان میزبان دو اثر نمایشی از هنرمندان تئاتر مرودشت خواهد بود زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد «برای فـــروش» کولاژهای دیجیتال شی ما قادر پوردر گالری زی تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد عامل موفقیت ایسنا استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق است تجلیل از جوانان فعال در سیل شهرک سعدی / راه اندازی سینما دیجیتال فرهنگسرای طاووسیه مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی چلچراغ تمدید شد
آرشیو