پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس :

محله سنگ سیاه در آستانه بهره برداری از گذر فرهنگ و هنر

محله سنگ سیاه در آستانه بهره برداری از گذر فرهنگ و هنر
    -     کد خبر: 5810
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۱۳|۱۵:۰۴
سرویس :هنری >>
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام کرد: گذر فرهنگ و هنر شماره یک با رایزنی‌های صورت گرفته با شهرداری شیراز در محله سنگ سیاه آماده بهره‌برداری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، صابر سهرابی پنج‌شنبه ۱۱مهرماه در جلسه هم‌اندیشی با هنرمندان خاطرنشان کرد:  گذر دوم فرهنگ و هنر نیز در منطقه زندیه شیراز در حال ساخت است که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید و طی فرایند قانونی به فعالان و اهالی فرهنگ و هنر واگذار می‌شود.

سهرابی افزود: پارک فرهنگ و هنر نیز با همکاری جهاد دانشگاهی با هدف رونق‌بخشی به کسب و کارهای فرهنگی و هنری و در راستای حمایت از اقتصاد هنر شکل خواهد گرفت.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای کیفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری، عنوان کرد: به همین منظور و درراستای حمایت از هنرمندان و فرهنگوران و واگذاری امور به آن‌ها، درخواست های تخصصی و کارشناسی متقاضیان ابتدا توسط انجمن های مربوطه بررسی می‌شود و سپس برای ادامه فرایند به کارشناسان این اداره ارجاع می‌شود.

سهرابی اظهار داشت: انتظارات از استان فارس و به ویژه شیراز بسیار است؛ از آن رو که هنرمندان در تمام رشته‌های فرهنگی و هنری استان فارس و شیراز حرفی برای گفتن دارند و شخصیت‌های برجسته بسیاری در سراسر ایران مشغول فعالیت هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس همچنین به برگزاری جشنواره استانی نمایش فجر اشاره کرد و ابراز داشت: جلسات متعددی برای بررسی و آسیب ‌شناسی این جشنواره صورت گرفته است و امیدواریم با رفع مشکلات و موانع در سال جاری بتوانیم شاهد رشد کیفی و کمی هنر نمایش فارس باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی حس امید، شور و نشاط و انگیزه حرکت‌های خلاقانه هنرمندان را در پی خواهد داشت و راهکارها برای برطرف شدن مشکلات، بهبود، رشد و پیشرفت فرهنگی و هنری در استان اجرایی می‌شود.

خارج شدن از فضای بسته فرهنگی و هنری و رفتن به سمت اجتماعی شدن فرهنگ و هنر از  اهداف مهم ایجاد گذرهای فرهنگی است.گذرهای فرهنگی ، علاوه بر جلوه معماری اصیل و زیبای منطقه محلی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو