پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

نمایشگاه عکس «نیم نگاهی به اربعین» برگزار می شود

نمایشگاه عکس «نیم نگاهی به اربعین» برگزار می شود
    -     کد خبر: 5805
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۸|۱۲:۴۸
در آُستانه فرارسیدن اربعین حسینی، نمایشگاه عکس «نیم نگاهی به اربعین» با موضوع پیاده روی از نجف تا کربلا، در نگارخانه وصال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برپا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، در آُستانه فرارسیدن اربعین حسینی، نمایشگاه عکس «نیم نگاهی به اربعین» با موضوع پیاده روی از نجف تا کربلا، در نگارخانه وصال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برپا خواهد شد.
در این نمایشگاه 30 عکس از محدثه نجات در زمینه پیاده روی اربعین به نمایش گذاشته می شود.
محدثه نجات، عکاس هنرمند شیرازی گفت: اربعین شوق رسیدن به حرم است. حرمی که به ما حریم می دهد. عکس ها به گونه ای ثبت شد تا برای کسانی که نتوانستند در این همایش جهانی شرکت کنند، حس نزدیکی به زائران اربعین را به ارمغان آورد.
وی اضافه کرد: یکپارچگی مردم از هر جنس، قوم، زبان، نژاد و حتی فرق، مذاهب و ادیان گوناگون در اربعین حسینی در هیچ جای دنیا همتا ندارد و صحنه یکتایی همه آنان را در یک قاب می بینیم.
این هنرمند زائر حسینی افزود: این نمایشگاه حاصل دو سال شرکت در همایش پیاده روی اربعین حسینی است که آثار به نمایش گذاشته شده از بین سه هزار عکسی که گرفتم انتخاب کرده ام.
محدثه نجات بیان کرد: برای آن ثبت حس در صحنه بودن و نزدیک بودن به شخصیت ها، بیشتر از لنز واید بهره گرفته شد. 
نجات خاطرنشان کرد: از آن جا که خودم نیز از زائران اربعین بوده ام، عکس ها با نگاه مستقیم، صریح، بدون کادربندی های هنری، بدون چینش، استیج کردن و کاملاً واقعی بود تا نگاه صریح عکاسان واقع گرا (رئالیسم) را ثبت کنم.
وی گفت: عکاسی مستند از این رویداد بزرگ، در واقع سندی تاریخی از رویدادی برای همه دوران ها خواهد بود.
محدثه نجات دانش آموخته عکاسی است که نزدیک به ده سال در این رشته فعالیت می کند و این نخستین نمایشگاه آثار اوست.
این نمایشگاه از 9 تا 15 مهر ماه  ساعت 17 تا 20 در نگارخانه وصال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس میزبان علاقمندان خواهد بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال