پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»

نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»
    -     کد خبر: 5795
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۳|۲۱:۲۲
نمایشگاه آثار هنری «پلاک صلح» سه شنبه شب با حضور هنرمندان و علاقه مندان به صلح در نگارخانه سروناز شیراز گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، نمایشگاه آثار هنری «پلاک صلح» سه شنبه شب با حضور هنرمندان و علاقه مندان به صلح در نگارخانه سروناز شیراز گشایش یافت.

این نمایشگاه که به بازطراحی مفاهیم و چالش های صلح جهانی با استفاده از نمادها و المانها و موتیف های صلح می پردازد، با همکاری «ایکوم» ایران برگزار می شود.

در حاشیه این نمایشگاه که تا ۹ مهرماه جاری برپاست، اعظم امینی، نمایشگاه گردان «پلاک صلح» گفت: خلاقیت در بیان مفاهیم صلح آمیز بر روی آنچه زیور می نامیم؛ هدف این نمایشگاه است.

وی با اعلام اینکه پس از انتشار فراخوان آثار که بیش از یک ماه پیش منتشر شد، ۸۷ اثر از سراسر ایران به این نمایشگاه ارسال شد، افزود: در نهایت ۴۰ اثر برای نمایش انتخاب شد که از آثار هنرمندان شهرهای تهران، رفسنجان، اصفهان، ساری و شیراز است.

امینی از مقصد بعدی این نمایشگاه خبر داد و گفت: آثار «پلاک صلح» پس از شیراز در موزه صلح تهران به نمایش گذاشته می شود.

 

وی تصریح کرد: آنچه در این رویداد مهم بود، حمایت معنوی است که «ایکوم» ایران و نگارخانه سروناز از این رویداد کرد تا آثار صلح جویانه هنرمندان گردآوری شود.

امینی، ادامه داد: از میان آثار راه یافته به نمایشگاه «پلاک صلح»، ۵ اثر از سوی ایکوم ایران موفق به دریافت گواهی تقدیر می شوند که در روز اختتامیه نمایشگاه با حضور رئیس ایکوم ایران به هنرمندان اهدا خواهد شد.

وی از برپایی نشست «صلح شیرازی» با حضور احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران در ساعت ۱۷ روز ۹ مهرماه به میزبانی نگارخانه سروناز شیراز خبر داد.

در برگزاری نمایشگاه هنری «پلاک صلح» افزون بر احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، علیرضا حسن زاده، رئیس پژوهشکده مردم شناسی، اردشیر صالح پور، نویسنده و پژوهشگر، محمدرضا تقی پور، رئیس موزه صلح، همراهی می کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

اعلام برنامه های اربعین حسینی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس «انسان دنیایست» تئاتری برای همه شرایط مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی اعلام شد روشندلان حوزه فرهنگ تجلیل شدند/ سهرابی: روز عصای سفید نماد عزم و توانایی‌های نابینایان اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ «عشق روی خرپُشته» و «دوستان با محبت» با حضور حمید جبلی رونمایی شد اطلاعیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی نقش پذیری یکی از بزرگترین ویژگی های دیوان حافظ بزرگترین غزلسرای جهان است فارس، فعال ترین استان در جشنواره عشایر و روستاهای کتاب کشور است جوانه زدن «شکوفه‌های کتاب» در مناطق کمتر برخوردار شیراز نشست تخصصی «حافظ و ادبیات» با حضور دکتر میرجلال‌الدین کَزّازی برگزار میشود جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بوسان به «دم اژدها» رسید کرامت انسانی در کلام حافظ به بهترین شکل ترسیم شده است فعالیت ادبی و هنری حافظ از حیث معرفت شناسی بر شناخت حق استوار شده است حافظ مردمی ترین شاعر ایران زمین است
آرشیو