پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»

نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»
    -     کد خبر: 5795
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۳|۲۱:۲۲
نمایشگاه آثار هنری «پلاک صلح» سه شنبه شب با حضور هنرمندان و علاقه مندان به صلح در نگارخانه سروناز شیراز گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، نمایشگاه آثار هنری «پلاک صلح» سه شنبه شب با حضور هنرمندان و علاقه مندان به صلح در نگارخانه سروناز شیراز گشایش یافت.

این نمایشگاه که به بازطراحی مفاهیم و چالش های صلح جهانی با استفاده از نمادها و المانها و موتیف های صلح می پردازد، با همکاری «ایکوم» ایران برگزار می شود.

در حاشیه این نمایشگاه که تا ۹ مهرماه جاری برپاست، اعظم امینی، نمایشگاه گردان «پلاک صلح» گفت: خلاقیت در بیان مفاهیم صلح آمیز بر روی آنچه زیور می نامیم؛ هدف این نمایشگاه است.

وی با اعلام اینکه پس از انتشار فراخوان آثار که بیش از یک ماه پیش منتشر شد، ۸۷ اثر از سراسر ایران به این نمایشگاه ارسال شد، افزود: در نهایت ۴۰ اثر برای نمایش انتخاب شد که از آثار هنرمندان شهرهای تهران، رفسنجان، اصفهان، ساری و شیراز است.

امینی از مقصد بعدی این نمایشگاه خبر داد و گفت: آثار «پلاک صلح» پس از شیراز در موزه صلح تهران به نمایش گذاشته می شود.

 

وی تصریح کرد: آنچه در این رویداد مهم بود، حمایت معنوی است که «ایکوم» ایران و نگارخانه سروناز از این رویداد کرد تا آثار صلح جویانه هنرمندان گردآوری شود.

امینی، ادامه داد: از میان آثار راه یافته به نمایشگاه «پلاک صلح»، ۵ اثر از سوی ایکوم ایران موفق به دریافت گواهی تقدیر می شوند که در روز اختتامیه نمایشگاه با حضور رئیس ایکوم ایران به هنرمندان اهدا خواهد شد.

وی از برپایی نشست «صلح شیرازی» با حضور احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران در ساعت ۱۷ روز ۹ مهرماه به میزبانی نگارخانه سروناز شیراز خبر داد.

در برگزاری نمایشگاه هنری «پلاک صلح» افزون بر احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، علیرضا حسن زاده، رئیس پژوهشکده مردم شناسی، اردشیر صالح پور، نویسنده و پژوهشگر، محمدرضا تقی پور، رئیس موزه صلح، همراهی می کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

میزبانی استان فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوس پرفورمنس «خاکینه» به مناسبت روز جهانی خاک در بوستان آزادی اجرا شد مهر کاشان میزبان دو اثر نمایشی از هنرمندان تئاتر مرودشت خواهد بود زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد «برای فـــروش» کولاژهای دیجیتال شی ما قادر پوردر گالری زی تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد عامل موفقیت ایسنا استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق است تجلیل از جوانان فعال در سیل شهرک سعدی / راه اندازی سینما دیجیتال فرهنگسرای طاووسیه مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی چلچراغ تمدید شد علاقه مندان بازیگری مراقب فضای مجازی باشند تالار آزادی میزبان"عروسی مبارک" می شود پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی «مافیای شیر کاکائو ۲ » خوانش می شود بزرگداشت جمال زیانی شیراز شناس فقید برگزار می‌شود
آرشیو