پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»

نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»
    -     کد خبر: 5795
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۳|۲۱:۲۲
نمایشگاه آثار هنری «پلاک صلح» سه شنبه شب با حضور هنرمندان و علاقه مندان به صلح در نگارخانه سروناز شیراز گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، نمایشگاه آثار هنری «پلاک صلح» سه شنبه شب با حضور هنرمندان و علاقه مندان به صلح در نگارخانه سروناز شیراز گشایش یافت.

این نمایشگاه که به بازطراحی مفاهیم و چالش های صلح جهانی با استفاده از نمادها و المانها و موتیف های صلح می پردازد، با همکاری «ایکوم» ایران برگزار می شود.

در حاشیه این نمایشگاه که تا ۹ مهرماه جاری برپاست، اعظم امینی، نمایشگاه گردان «پلاک صلح» گفت: خلاقیت در بیان مفاهیم صلح آمیز بر روی آنچه زیور می نامیم؛ هدف این نمایشگاه است.

وی با اعلام اینکه پس از انتشار فراخوان آثار که بیش از یک ماه پیش منتشر شد، ۸۷ اثر از سراسر ایران به این نمایشگاه ارسال شد، افزود: در نهایت ۴۰ اثر برای نمایش انتخاب شد که از آثار هنرمندان شهرهای تهران، رفسنجان، اصفهان، ساری و شیراز است.

امینی از مقصد بعدی این نمایشگاه خبر داد و گفت: آثار «پلاک صلح» پس از شیراز در موزه صلح تهران به نمایش گذاشته می شود.

 

وی تصریح کرد: آنچه در این رویداد مهم بود، حمایت معنوی است که «ایکوم» ایران و نگارخانه سروناز از این رویداد کرد تا آثار صلح جویانه هنرمندان گردآوری شود.

امینی، ادامه داد: از میان آثار راه یافته به نمایشگاه «پلاک صلح»، ۵ اثر از سوی ایکوم ایران موفق به دریافت گواهی تقدیر می شوند که در روز اختتامیه نمایشگاه با حضور رئیس ایکوم ایران به هنرمندان اهدا خواهد شد.

وی از برپایی نشست «صلح شیرازی» با حضور احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران در ساعت ۱۷ روز ۹ مهرماه به میزبانی نگارخانه سروناز شیراز خبر داد.

در برگزاری نمایشگاه هنری «پلاک صلح» افزون بر احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، علیرضا حسن زاده، رئیس پژوهشکده مردم شناسی، اردشیر صالح پور، نویسنده و پژوهشگر، محمدرضا تقی پور، رئیس موزه صلح، همراهی می کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

شوخی با کرونا خشک‌وتر را می‌سوزاند/ زندگی مسالمت‌آمیز با دشمن! اهداء تابلو صلوات به اداره ارشاد توسط هنرمند مرودشتی جاودانگی کلیه کارهای فرهنگی و اجتماعی در گرو کتاب می باشد فراخوان نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز، برگزار خواهد شد. تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت مراکز فرهنگی، هنری و سینماها رئیس فرهنگ و ارشاد لامرد درگذشت/ تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس اعلام زمان برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی آیات فراخوان حمایت از تولید فیلم کوتاه استان فارس روز قلم، بهانه‌ای برای گرامی‌داشت اندیش‌ورزان برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ
آرشیو