پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

پس از اجرای موفق در شیراز؛ تئاتر «رسمرسهولم» در شهرهای شمالی اجرا می شود

پس از اجرای موفق در شیراز؛
تئاتر «رسمرسهولم» در شهرهای شمالی اجرا می شود
    -     کد خبر: 5794
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۳|۲۱:۱۵
سرویس :هنری >>
تئاتر «رسمرسهولم» پس از اجرای پر استقبال شیرازی ها، در شهرهای شمالی ایران به روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، گروه اجراکننده نمایش «رسمرسهولم» روزهای ۶ تا ۸ مهرماه جاری در فومن و ۹ تا۱۰ مهر در صومعه سرا به صحنه می روند.

در این خصوص، علیرضا بنیادی، کارگردان این تئاترگفت: پس از استقبال پرشمار مخاطبان در شیراز به دعوت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن و موسسه فرهنگی هنری شکوه پرواز چیکا این تئاتر در شهرهای شمالی ایران اجرا خواهد داشت.

تئاتر «رسمرسهولم» نوشته «هنریک ایبسن» با ترجمه بهزاد قادری با بازی آرش جمالدینی، پریسا بصیری پور، محمد هاشم پور، سید آرمان احمدی، نیلوفر احمدی نبی و محمد جمالدینی همراه است.

در این تئاتر، دستیار کارگردان و منشی صحنه: نرجس عبودی، مدیر امور فنی و پشتیبانی: مهرداد کاویانی، مدیر صحنه: امیرحسین صفی شاهی، دستیار صحنه: علی فعال، آهنگساز و اجرا: عبدالرضا توتونچی، طراح نور: صمد فرهنگ، طراح لباس: مهسا میرصادقی، طراح پوستر و بروشور: مرضیه هاشمی، عکس و تیزر: اردلان زینتی (استودیو اپیک)، صدابردار: میثم جوکار، روابط عمومی: سارا صحت، گریم: محمد وار، آزاده بلادی هستند.

در خلاصه نمایش نامه این تئاتر آمده است: در روسمرسهولم پس از مرگ بئاته، همسر جان روسمر، کشیش و میراث دار سنتهای خاندان روسمر در روسمرآباد، ربکا وست، آزادزنی شوریده از شمال نروژ، و روسمر تصمیم می گیرند به دور از فرمانهای کلیسا، با هم زندگی کنند و رسمر اعلام می کند که از دین برگشته است و قصد دارد برای دیگران آزادی و سعادت به ارمغان آورد.

او در پایان نمی تواند چنین کند زیرا با هجوم نمادینِ دو شیوه تفکر بومی به خانه او، همه برنامه هایش به هم می ریزد. از یک سو کرٌول، برادر زن سابق او و مدیر محافظه کار مدرسه و از سوی دیگر، مورتنسگار، روزنامه نگاری از جناح چپ، به او درباره ی مرگ بئاته چیزهایی می گویند که در باورهای او نسبت به خودش شک پدید می آورند.

 

این روایت ها از این قرارند که ربکا توانسته بئاته را گمراه کند تا او خود را در زندگی روسمر آدمی ارزشی بداند و عاقبت خودش را به درون چرخ و پرآسیاب آبی بیندازد و خودکشی کند.

روسمر که بین عشق و پشیمانی مانده است به همراه ربکا و البته با افسون برندل، آموزگار سابق روسمر که اینک ولگردی بیش نیست، به همان راهی می روند که پیش از این بئاته رفته بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو