پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

«از نگاه من» بر دیوار «تار و پود» قاب شد

«از نگاه من» بر دیوار «تار و پود» قاب شد
    -     کد خبر: 5748
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۱۶|۱۳:۲۶
سیهلا غنجور قصردشتی پس از سی سال فعالیت در عرصه هنرهای تجسمی فارس و کشور و مدت ها دوری از فضای هنری، طرحی نو در انداخته و دوباره با مجموعه ای از آثار نقاشی هایی که دریافت حس لحظه ای این بانوی هنرمند می باشد، به نگارخانه تار و پود شیراز آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، نمایشگاه آثار نقاشی سهیلا قصردشتی با عنوان «از نگاه من» همانگونه که خودش می گوید؛ با تاثیر گرفتن از زیبایی و حرکتی که در طبیعت اطراف ما وجود دارد و حرکت رنگ ونور در کسری از ثانیه و گذر آن در زمانی محدود و حس و ریتمی که هنرمند از آن دریافت می کند، سعی شده است تا از ترکیب این عناصر با هم مجموعه ای را بوجود آورد.

این بانوی نقاش با اشاره به اینکه نمایشگاه یاد شده در نگارخانه تار و پود مرکز اسناد و کتابخانه ملی، جمعه ١٥ شهریور ماه جاری ساعت ١٧ گشایش می یابد و تا ٢٧ نیز ادامه دارد؛ بیان داشت: در این آثار تلاش شده تا مخاطب را درگیر محتوی کرده و ضمن دریافت حس لحظه ای، از تابلو ها نیز لذت بصری ببرد. هرچند که در واقعیت تکرار و آمیزش این عناصر بسیار سخت می باشد.

سیهلا غنجور قصردشتی دارای کارشناسی هنر در رشته هنرهای تجسمی با رتبه ممتاز از مرکز رشد و توسعه هنری تهران و سی سال فعالیت در رشته تجسمی و دارای مجوز تاسیس آموزشگاه تجسمی در تهران و شیراز است که شرکت در ٦٢ نمایشگاه گروهی را دارد و به تازگی در نمایشگاه صد هنرمند معاصر شیراز با چند اثر در نگارخانه وصال و موضوع کار و فعالیت هنری در رابطه با آسیب های اجتماعی نیز شرکت کرده و هم اکنون نیز مجموعه آثار خودر را به نمایش گذاشته که همه روزه از ساعت ١٠ الی ١٣ و ١٧ الی ٢٢ برای بازدید عموم اعلام شده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

شوخی با کرونا خشک‌وتر را می‌سوزاند/ زندگی مسالمت‌آمیز با دشمن! اهداء تابلو صلوات به اداره ارشاد توسط هنرمند مرودشتی جاودانگی کلیه کارهای فرهنگی و اجتماعی در گرو کتاب می باشد فراخوان نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز، برگزار خواهد شد. تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت مراکز فرهنگی، هنری و سینماها رئیس فرهنگ و ارشاد لامرد درگذشت/ تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس اعلام زمان برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی آیات فراخوان حمایت از تولید فیلم کوتاه استان فارس روز قلم، بهانه‌ای برای گرامی‌داشت اندیش‌ورزان برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ
آرشیو