پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

تعزیه تئاترهایی که متقن و مستند باشند اثرگزاری بیشتری دارند

تعزیه تئاترهایی که متقن و مستند باشند اثرگزاری بیشتری دارند
    -     کد خبر: 5747
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۶/۱۶|۱۳:۲۲
سرویس :هنری >>
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با محمد پورمنتصری، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، پیرامون هماهنگی و هم افزایی در زمینه فرهنگ و هنر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با محمد پورمنتصری، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، پیرامون هماهنگی و هم افزایی در زمینه فرهنگ و هنر دیدار و گفتگو کرد.

صابر سهرابی در این دیدار ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و شهادت سالار شهیدان گفت: قطعاً دیدگاه های مثبت دستگاه های فرهنگی همچون شما برای هم افزایی و همکاری در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، زمینه ای را برای پیشرفت فعالیت های فرهنگی و هنری ایجاد خواهد کرد.

سهرابی ادامه داد: هنگامی که سخن از استان فارس به میان می آید ناخودآگاه هنر، فرهنگ و ادبیات تداعی می شود و همین هم سبب شده تا انتظارات در این زمینه ها بالاتر از سایر استان های کشور باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: تعزیه تئاترهایی که متقن و مستند باشند اثرگزاری بیشتری دارند؛ زیرا کارهای فرهنگی و هنری اینچنین به ویژه در مکان های پر جمعیت افراد بیشتری را به سمت خود جذب می کند.

 محمد پورمنتصری، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، نیز در این نشست گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی و مسئول اصلی فعالیت های فرهنگی و هنری است؛ فعالیتی که ما نیز آن را انجام می دهیم. هماهنگی، همکاری و هم افزایی بسیج هنرمندان با اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند دلگرمی هنرمندان را به دنبال داشته باشد.

محمد پورمنتصری ادامه داد: فعالیت های جزیره ای توسط دستگاه های فرهنگی و هنری اگر به صورت یکپارچه و هماهنگ انجام شود، رونق و رشد کیفی و کمی آثار فرهنگی و هنری را به دنبال خواهد داشت و امید است تا این ثمره این همکاری و هم افزایی فرهنگ و ارشاد با بسیج هنرمندان و دستگاه های فرهنگی و هنری را در سال های آینده ببینیم.

 لازم به ذکر است که در این نشست پیرامون برنامه های فرهنگی و هنری محرم و صفر بحث و تبادل نظر شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

ادبیات نمایشی رشته جدید موسسه آموزش عالی زند طرح «سینما کتاب» در شیراز آغاز می شود/اکران فیلم های اقتباسی جهان شصت‌وششمین پویش «فصل گرم کتاب» برگزار شد اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا اجرای تعزیه مردمی در روستای «فنجان» بوانات نقد و بررسی فیلم «یک اتفاق ساده» ٣١ شهریور، پایان مهلت ارسال اثر به دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج جهرم چراغ انجمن هنرهای تجسمی فارس روشن شد/ برپایی جشنواره های هنرهای تجسمی در شیراز روز ملی سینما ارتباط مخاطب و فیلمساز را صد چندان می کند برگزاری انتخابات بازرسان خانه مطبوعات فارس در پایان شهریورماه جاری نمایش فیلم کوتاه ایرانی" امیر علی "در امریکا ثبت نام دوره های تازه در مدرسه داستان نویسی حیرت کلاه برداری در شبکه های مجازی به بهانه ساخت فیلم های سینمایی در شیراز اجرای بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا نماینده مردم شیراز پای در دل اهالی مطبوعات نشست/ حداقل های کسب شده را از دست ندهیم
آرشیو