پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

انتشار کتاب «نقش فرهنگ، هنر و رسانه در پایداری اسرای ایرانی در عراق»

انتشار کتاب «نقش فرهنگ، هنر و رسانه در پایداری اسرای ایرانی در عراق»
    -     کد خبر: 5703
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۸|۱۳:۵۷
سرویس :فرهنگی >>
همزمان با سالروز غرورآفرین بازگشت سرافرازانه آزادگان دلاور ۸ سال دفاع مقدس کتابی تحت عنوان «نقش فرهنگ، هنر و رسانه در پایداری اسرای ایرانی در عراق» نوشته آزاده و جانباز جنگ تحمیلی، کرامت یزدانی (اشک)، نویسنده و پژوهشگر و فعال فرهنگی منتشر می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ همزمان با سالروز غرورآفرین بازگشت سرافرازانه آزادگان دلاور ۸ سال دفاع مقدس کتابی تحت عنوان «نقش فرهنگ، هنر و رسانه در پایداری اسرای ایرانی در عراق» نوشته  آزاده و جانباز جنگ تحمیلی، کرامت یزدانی (اشک)، نویسنده و پژوهشگر و فعال فرهنگی منتشر می شود.

یزدانی در این باره گفت: فرهنگ ایرانی و اسلامی، انواع هنرها و رسانه‌های مختلف درونی و بیرونی از موارد مهم دلائل استقامت و پیروزی آزادگان سرافراز میهن اسلامی در دوران اسارتشان بود. عوامل و شاخص هایی که اسرای ایرانی (آزادگان) را بسیار برجسته می‌کرد و یاد و خاطره آنان  تا ابد بر تارک تاریخ ایران زمین خودنمایی میکند.

وی افزود: فرهنگ، هنر و رسانه، سه عنصر اصلی حیات اسرا در ایستادگی، مقاومت و پایداری و صبر در برابر شدائد، شکنجه‌ها و شائبه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای  دشمن بود. اسرا در دوران اسارت، با بهره‌گیری از این سه مقوله مهم فرهنگ و هنر و رسانه  توانستند برنامه‌های مخرب دشمن که به واسطه کارشناسان و روانشناسان حرفه‌ای غربی طراحی شده بود را نقش بر آب نماید و پوزه غول تبلیغاتی دشمن را بر خاک بمالند. این نویسنده و پژوهشگر و فعال فرهنگی که خود از سن سیزده سالگی تا نوزده سالگی یعنی از سال ۶۳ تا ۶۹ را در اسارت گذرانده، تأکید کرد: رمز و راز پایداری و استقامت اسرای ایرانی در اردوگاه‌ها و سلول های دشمن، همین سه مقوله مهم بوده است که امروزه با توجه به هجمه‌های بسیار زیاد دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن با به کارگیری ابزارهای نوینی مثل فضای مجازی، ماهواره و... می تواند الگوی خوب و مناسبی برای نسل جوان امروز و فردا باشد.

مدیر انتشارات نویسندگان پارس یادآور شد: متأسفانه هنوز بعد از سی سال از آزادی و بازگشت ازادگان نتوانسته ایم آنچنان که باید با زبان ادب و هنر و رسانه امروزی، فرهنگ ایثار و مقاومت و پایداری اسرای ایرانی را به نسل جوان امروز انتقال دهیم. یزدانی (اشک) در خصوص این کتاب که به زودی به دست علاقمندان و جوانان می رسد، خاطرنشان کرد: در این کتاب ضمن تعریف و معرفی فرهنگ و زیرمجموعه های آن و نمایش و انواع آن و همچنین رسانه و انواع مکتوب و غیرمکتوب آن به نقش هر کدام با تمام محدودیت هایی که در اسارت وجود داشته در پایداری اسرا پرداخته شده است. گفتنی است؛ کتاب « نقش فرهنگ، هنر و رسانه در پایداری اسرای ایرانی در عراق» در ۶۵۰ صفحه به زودی به دست علاقمندان شناخت مسائل جنگ و اسرای ایرانی زندان‌های مخوف عراق چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار خواهدگرفت

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال