پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

در نخستین روز از هفته خبرنگار نمایشگاه دائمی عکاسان خبری در شیراز افتتاح شد

در نخستین روز از هفته خبرنگار نمایشگاه دائمی عکاسان خبری در شیراز افتتاح شد
    -     کد خبر: 5637
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۲|۲۲:۰۳
سرویس :هنری >>
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس روز گذشته در آیین افتتاح محل دائمی نمایشگاه عکس عکاسان خبری استان فارس از امادگی این اداره کل برای ارائه مجوز به انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس خبر داد

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس روز گذشته در آیین افتتاح محل دائمی نمایشگاه عکس عکاسان خبری استان فارس از امادگی این اداره کل برای ارائه مجوز به انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس خبر داد و گفت:محل انجمن صنفی قابلیت نگار خانه شدن دارد و پس از ارایه تقاضا از طرف انجمن صنفی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلانی امادگی صدور مجوز نگارخانه با هدف کسب درامد برای انجمن و جمع شدن اصحاب هنر و رسانه در این محل را دارد
صابر سهرابی، افزود:ایجاد یک نگارخانه در این مکان زمینه ای برای حۻور سایر هنرمندان و ایجاد ارتباط بهتر بین اصحاب رسانه و فعالان هنر می گردد
سهرابی در ادامه ابراز داشت:با نگاهی به آثار موجود در نمایشگاه انجمن صنفی خبرنگاران به خوبی میتوان دریافت که عکاسان خبری و اصحاب رسانه
ثابت کردند در کنار نگاه خبری نگاه ویژه و هنرمندانه ای به سوژه های اجتماعی دارند و با نگاهی که از دریچه دوربین دارند این آثار را ثبت کرده اند.
سهرابی همچنین با اشاره به برگزاری مناسب برنامه های هفته خبرنگار در نخستین روز این هفته و همچنین برنامه های متنوعی که در طول هفته در حال برگزاری است گفت: امیدوارم ادامه برنامه ها نیز به خوبی اجرا شود.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پایان اظهار کرد: اگر مدیران باور کنند حوزه رسانه در کنار مدیران است و از پاسخگویی فرار نکنند و پاسخگو باشند قطعا به رشد رسانه ها کمک می شود.

خبرنگاران ارتشی در خدمت جامعه و قشر تاثیر گذار هستند

مدیر کل اداره ورزش و جوانان فارس نیز در حاشیه این مراسم ضمن تبریک هفته خبرنگار به اصحاب رسانه گفت : از تشکیل انجمن صنفی و یکجا جمع شدن خبرنگاران خرسندیم.
حیدر علی کامیاب با تاکید بر اینکه خبرنگاران ارتشی در خدمت جامعه و قشر تاثیر گذار هستند،ابراز کرد:امروزه در همه حوزه ها در دنیا قشر خبرنگاران هستند که بدون ادعا حضور دارند و در حال خدمت هستند و در استان فارس نیز از این لحاظ در حوزه رسانه غنی هستیم .
کامیاب با اشاره به اینکه در سال جاری فارس دستخوش حوادثی بود که خبرنگاران با انعکاس واقعیت و با قلم و تصویر خود این لحظات را ثبت کردند و در نهایت مطالبه گری به حقی را به دنبال داشت، تصریح کرد:امروز اگر مردم طالب حقی هستند از رسانه ریشه دارد.
وی در ادامه با اشاره به آغاز هفته ازدواج گفت:این هفته ، هفته ازدواج است و در این خصوص اداره ورزش و جوانان برنامه ازدواج اسان دارد و در طول سال هم شهرستانهای مختلف با کمک بهزیستی و شهرداری ها برنامه مشاوره قبل ، حین و بعد از ازدواج داریم.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان فارس همچنین از تخصیص وام به جوانان در استانه ازدواج خبر داد و گفت:در سال ۹۷،مبلغ ۶ میلیارد برا ی خرید تجهیزات و اشتغال و عیره به جوانان وام ۴ درصد داده ایم و در حوزه خدمات ازدواج هم که قبلا هر نفر ۱۵ میلیون تومان بود با پیگیری های انجام شده دوبرابر و به ۳۰ میلیون تومان به ازاء هر نفر افزایش پیدا کرد.
کامیاب در پایان ابراز کرد:باید از جوانان حوزه رسانه بیشتر حمایت شود و امیدوارم همه مدیران در جشن های مردمیخبرنگاران در روزهای اتی حصور پیدا کنند.

۱۱۰ نفر عضو انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس است

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس نیز در ادامه با اشاره به مردم نهاد بودن انجمن صنفی خبرنگاران گفت:هدف از تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس با هدف انسجام و وحدت بین خبرنگاران با استفاده از این ظرفیت می باشد

محمود شبان در ادامه با توجه به افتتاح دائمی نمایشگاه عکس عکاسان خبری فارس در محل انجمن صنفی افزود: هدف از افتتاح این نمایشگاه استفاده از فضای انجمن جهت نمایش و ارایه اثار عکاسان خبری با هدف ایجاد ارتباط با مردم و علاقه مندان به این حوزه می باشد .

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس با اشاره به جمعیت ۱۱۰ نفری این انجمن گفت:در حال حاضر ۸۵ نفر عضو رسمی و ۲۵ نفر عضو افتخاری انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس می باشد.
لازم به ذکر است نمایشگاه دائمی عکاسان خبری فارس واقع در دفتر این انجمن در بلوار شهید چمران مجاور پارک پردیسان پذیرای عموم مردم می باشد .

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال