پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

آیین رونمایی از پوستر و فراخوان نخستین رویداد ملی خوشنویسی ع در جهرم برگزار شد.

آیین رونمایی از پوستر و فراخوان نخستین رویداد ملی خوشنویسی ع در جهرم برگزار شد.
    -     کد خبر: 5636
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۲|۱۴:۱۷
سرویس :شهرستان ها >>
استاد محمد چیزفهم دانشمندیان، رئیس انجمن خوشنویسان فارس این رویداد را یک موقعیت بسیار خوب برای همه هنرمندان خوشنویس ایران خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، در این برنامه که با حضور عموم  مردم، هنرمندان و مسئولین محلی، دکتر محمدرضا رضایی نماینده محترم شهرستان جهرم و رئیس کمسیون عمران مجلس و نیز اساتید بنام خوشنویسی کشوری برگزار شد، استاد محمد چیزفهم دانشمندیان، رئیس انجمن خوشنویسان فارس این رویداد را یک موقعیت بسیار خوب برای همه هنرمندان خوشنویس ایران خواند.
 همچنین در گفتگوی تلفنی که با استاد یدالله کابلی، چهره‌ی ماندگار خوشنویسی ایران در این رونمایی برقرار شد، این استاد با ابراز امیدواری به این رویداد و نقش آن در شکوفایی استعدادهای بالقوه خوشنویسان گفت: طرح استعدادیابی در این رویداد می‌تواند نقش مهمی در جریان بخشی و خلاقیت‌های جشنواره‌های دیگر داشته باشد. ایشان همچنین یک اثر خود را نیز به موزه خط عاشورا که در جریان این رویداد است، اهدا کردند.

محمد برخان، دبیر این رویداد نیز گفت: بخش استعدادیابی برای هنرجویان در حال پیشرفت و بخش موزه‌ی خوشنویسی عاشورا در کنار این رویداد، نشان از پیشرو بودن این رویداد در جشنواره‌ها و مسابقات خوشنویسی دارد.
دبیر این رویداد با اشاره به اهدای اثر از طرف هنرمندان خوشنویس کشور اذعان داشت با توجه به اینکه زمان زیادی از فعالیت رسمی این رویداد نمی‌گذرد اما استقبال اساتید خوشنویسی از آن عالی بوده و تا به حال بیش از پانزده اثر از طرف اساتید طراز اول به موزه اهدا شده است.
علاقه‌مندان به این رویداد خوشنویسی می‌توانند از طریق سایت www.ence.ir نیز در جریان کامل اخبار و همچنین متن فراخوان قرار گیرند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال