پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

تماشای" خط عشق" روی دیوار نگارخانه جم

تماشای" خط عشق" روی دیوار نگارخانه جم
    -     کد خبر: 5634
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۲|۱۳:۱۳
اشعار شاعران نامی پروین اعتصامی و سیمین بهبهانی، بهانه ای شد تا شیرازی ها در نخستین نمایشگاه خوشنویسی بانوان فارس و نگارخانه جم شیراز به تماشای نگارش " خط عشق" بنشینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ نخستین نمایشگاه خوشنویسی بانوان فارس برگرفته از اشعار پروین اعتصامی و سیمین بهبهانی و به کوشش محبوبه سازش با عنوان " خط عشق " در نگارخانه جم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ آغاز به کار کرد که تا ١٦ مرداد ماه جاری از ساعت ١٧ تا ٢١ به جز روزهای پنجشنبه دایر می باشد.

چیز فهم با اشاره به اینکه نمایشگاه مورد اشاره حاصل تلاش و دسترنج ٢٢ نفر از بانوان خوشنویس و هنرمند انجمن خوشنوسان شیراز و شهرهای استان فارس است؛ گفت: از شش ماه قبل بگونه روزانه آثار در حال شکل گیری و تولید بوده و به دلیل تقاضای زیاد از اردیبهشت ماه به بعد کارها مورد بررسی قرار گرفتند و منتخبین و برگزیدگان مشخص شدند تا نمایشگاهی در حد قابل قبول و قابل دیدن برگزار شود.

رئیس انجمن خوشنویسان استان فارس هدف این نمایشگاه را در کنار پرداختن به رشد و نمو در فرهنگ و هنر خوشنویسی، ارتقاء سطح هنری بانوانی که در حد فوق ممتاز و استادی فعالیت دارند دانست و افزود: شاهد این بوده ام که آنهایی هم که خطشان در سطح به این بالایی نبود، به خاطر اینکه بتوانند کارشان را در نمایشگاه ارائه بدهند، بارها و بارها اثرشان را عوض کرده و از نو به خوشنویسی پرداختند و به جایگاه قابل قبولی دست یافتند.

وی بیان داشت: ٥٣ اثر در چهار خط متداول و مرسوم به جز تحریری و نقاشیخط و گرایش های دیگر، در این نمایشگاه به معرض دید قرار گرفته که شامل خط های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و معلی هستند و با توجه به برگزیده ای از اشعار پروین اعتصامی و سیمین بهبهانی نگاشته شده اند که سابقه کاری ٢٠ تا پنج سال توسط بانوان خوشنویس در خلق آنها به کار برده شده است.

این استاد خوشنویس در پایان اظهار داشت: نمایشگاه " خط عشق " حاصل تلاش جمعی از بانوان خوشنویس فارس است که همدلی و نشان دادن توانایی بانوان در عرصه هنر خوشنویسی را با خود همراه دارد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال