پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

فراخوان هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج منتشر شد

فراخوان هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج منتشر شد
    -     کد خبر: 5625
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۷|۱۳:۴۵
سرویس :شهرستان ها >>
طی مراسمی با حضور هنرمندان، علاقه‌مندان، دکتر رضایی نماینده جهرم و رییس کمسیون عمران، مهندس شفیعیان سرپرست فرمانداری ویژه جهرم، دکتر حسن خوش‌نیت و محسن نعمت‌اللهی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم و دیگر مسئولین شهرستان از پوستر و فراخوان هفتمین «دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج» رونمایی و این دوسالانه، رسما کار خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، طی مراسمی با حضور هنرمندان، علاقه‌مندان، دکتر رضایی نماینده جهرم و رییس کمسیون عمران، مهندس شفیعیان سرپرست فرمانداری ویژه جهرم، دکتر حسن خوش‌نیت و محسن نعمت‌اللهی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم و دیگر مسئولین شهرستان از پوستر و فراخوان هفتمین «دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج» رونمایی و این دوسالانه، رسما کار خود را آغاز کرد. 

دبیر این دوسالانه با بیان اینکه مهمترین ویژگی دوسالانه‌ی نارنج مستقل بودن و سلامت برگزاری آن است گفت: خوشبختانه نگاه کاملا حرفه‌ای به این دوسالانه وجود دارد و امیدواریم بتوانیم با همکاری همه‌ی علاقه‌مندان آن را با بهترین کیفیت برگزار کنیم. 

«محمد بادپر» با اشاره به اینکه این دوسالانه از سال 1386  تاکنون در حال برگزاری است افزود: این دوره نیز مانند دوره‎های قبل؛ «کارگاه داستان باران»، «انجمن اهل قلم شهرستان جهرم» و موسسه‌ی فرهنگی هنری نارنج با همکاری «اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس» و «اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم» و مجموعه‌ی مدیریتی شهرستان جهرم برگزار خواهد شد. 

هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج
همیشه قصه از جایی می‌آید؛ از درون زندگی و دل مردمان دیاری. قصه‌ای تکرارنشدنی از هستی که فاصله‌ی بین آغاز و پایانش با کلمه‌ها پر می‌شود. می‌خواهیم شما را به دیار قصه‌ها دعوت کنیم؛ به شهر نارنج که بوی بهارش، کل شهر را فرا می‌گیرد و هنگام به ثمر نشستن شکوفه‌های نارنج، گوی‌های نارنجی رنگ خوشبویی از گوش درختان آویز می‌شود. می‌خواهیم سفیر واژه‌ها شوید و ره‌سپار این شهر. عطر بهارنارنج را در دل داستانتان بریزید و همزﻣﺎﻥ ﺑﺎ چهاردهمین ﺳﺎﻝ ﺗﺄﺳﯿﺲ ﮐﺎﺭﮔﺎﻩ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎﺭﺍﻥ در هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج که به همت انجمن اهل قلم، مؤسسه‌ی فرهنگی هنری نارنج و ﺑﺎ ﻫﻤﯿﺎﺭﯼ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﻞ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺍﺭﺷﺎﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻓﺎﺭﺱ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ﺟﻬﺮﻡ ﻣیسر ﺷﺪه است شرکت کنید.
به هر ﺷﯿﻮﻩ‌ﺍﯼ ﮐﻪ ﻣﯽ‌ﻧﻮﯾﺴﯿﺪ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺩﻭ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ‌ﻫﺎﯾﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺩﺍﺭﯾﺪ ﻭ ﺗﺎ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺷﻬﺮﯾﻮﺭﻣﺎﻩ، به ایمیل جشنواره بفرستید ﯾﺎ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﻗﺴﻤﺖ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺍﺛﺮ در پایگاه ﺭﺳﻤﯽ نارنج اقدام کنید.
ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺁﺛﺎﺭ:
- ﻣﻬﻠﺖ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ: سی و یک شهریورماه نود و هشت
ﺍﯾﻦ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺗﻤﺪﯾﺪ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ. 
- ﻣﻮﺿﻮﻉ دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج: ﺁﺯﺍﺩ
- ﻫﺮ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺩﻭ ﺍﺛﺮ ﺑﻪ ﺩﺑﯿﺮﺧﺎﻧﻪﯼ ﻧﺎﺭﻧﺞ ﺍﺭﺳﺎﻝ کند.
- ﺣﺠﻢ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ چهار ﻫﺰﺍﺭ ﮐﻠﻤﻪ ﺑﺎﺷﺪ.
- ﺁﺛﺎﺭ ﺍﺭﺳﺎﻟﯽ ﻧﺒﺎﯾﺪ پیش‌تر ﺩﺭ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩﺍﯼ ﺑﺮﮔﺰﯾﺪه ﯾﺎ ﺩﺭ ﮐﺘﺐ، ﻧﺸﺮﯾﺎﺕ ﻭ ﺭﺳﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﺪ.
- آثار می‌بایست با فونت B Nazanin، اندازه‌ی ۱۴ با ذکر مشخصات کامل و خلاصه‌ای از بیوگرافی نویسنده در فایلی جداگانه به نشانی dastannaranj@gmail.com و یا در قسمت ارسال اثر سایت رسمی جشنواره به آدرس  www.dastannaranj.ir ارسال شود.
- ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻧﺎﻡ ﻭ ﻣﺸﺨﺼﺎﺕ ﺧﻮد، ﺭﻭﯼ ﺻﻔﺤﺎﺕ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺧﻮﺩﺩﺍﺭﯼ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻣﺸﺨﺼﺎﺕ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻓﺎﯾﻞ ﺟﺪﺍﮔﺎﻧﻪﺍﯼ ﺑﻨﻮﯾﺴﺪ.
- داستان‌ها حتماً باید به صورت فایل  word  ارسال شوند.
- ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺍﻧﺠﻤﻦ، ﮔﺮﻭﻩ ﯾﺎ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﺑﺮﺗﺮ، ﻧﺎﻡ ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ در فایل مشخصات ﺫﮐﺮ ﮐﻨﯿﺪ.
- ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺁﺛﺎﺭ ﺑﻪ ﻣﻨﺰﻟﻪ‌ﯼ ﻗﺒﻮﻝ ﻣﻘﺮﺭﺍﺕ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ ﺍﺳﺖ.
- ﺗﺼﻤﯿﻢﮔﯿﺮﯼ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩﯼ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽ ﻧﺸﺪﻩ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩﯼ ﺩﺑﯿﺮﺧﺎﻧﻪﯼ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ ﺍﺳﺖ.
- ﺑﻪ ﺳﻪ ﻧﻔﺮ ﺑﺮﺗﺮ، ﺗﻨﺪﯾﺲ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ ﻭ ﺟﺎﯾﺰﻩﯼ ﻧﻘﺪﯼ ﺍﻫﺪﺍﺀ ﻣﯽشود. ﺑﻪ ﻧﻔﺮﺍﺕ ﺗﻘﺪﯾﺮﯼ ﻧﯿﺰ ﻟﻮﺡ ﺗﻘﺪﯾﺮ ﺩﺍﺩﻩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ.
- داوران اولیه و نهایی در روز اختتامیه معرفی خواهند شد.
- حضور برگزیدگان برای دریافت جایزه نقدی در روز اختتامیه الزامی است. «در موارد بسیار خاص معرفی نماینده کفایت می‌کند»
- آثارمنتخب درکتاب جشنواره چاپ خواهد شد.

ارتباطات:
تلفن دبیرخانه: 09364767140
رسانه‌های رسمی دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج:
Www.dastannaranj.ir
dastannaranj@gmail.com
https://telegram.me/radionaranj
https://www.instagram.com/dastan.naranj
https://twitter.com/naranjnews

بادپر اضافه کرد: موضوع جشنواره نارنج آزاد می‌باشد و هر شخص در سراسر دنیا می‌تواند  تا آخر شهریورماه دو اثر که حداکثر 4000 کلمه باشد از طریق ایمیل جشنواره به نشانی  dastannaranj@gmail.com و یا از قسمت ارسال اثر سایت رسمی جشنواره به آدرس www.dastannaranj.ir ارسال کند. 

وی با اشاره به اینکه متن کامل فراخوان در سایت جشنواره موجود می‌باشد و علاقه‌مندان لازم است ابتدا متن فراخوان را به دقت مطالعه و سپس نسبت به ارسال اثر اقدام کنند افزود همه‌ی فارسی‌زبانان دنیا می‌توانند در این دوسالانه شرکت کنند.

وی عنوان کرد: این دوسالانه که اختتامیه‌ی آن در آذرماه برگزار می‌شود با استقبال بسیار خوب از سوی نویسندگان فارسی زبان رو به رو بوده است به طوری‌که در ششمین دوره‌ی این دوسالانه که اختتامیه آن در ۳۰ آذر ۹۶ برگزار شد بالغ بر ۱۴۰۰ اثر توسط دبیرخانه‌ی این جایزه ادبی دریافت شد. 
گفتنی است داوری شش دوره‌ی گذشته این جایزه ادبی را چهره‌های شاخص ادبیات داستانی ایران نظیر؛ «ابوتراب خسروی»، «محمد کشاورز»، «احمد اکبر‌پور»، «حسن محمودی»، «احمد آرام»، «عباس عبدی»، «بها‌الدین مرشدی»، «ندا کاووسی‌فر»، «غلامحسین دهقان»، «بابک طیبی» محمد حسینی و فرشته احمدی انجام داده‌اند

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال