پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
صابر سهرابی :

آغاز بازسازی ساختارهای تجسمی فارس با شروع تعمیرات نگارخانه وصال

آغاز برنامه های ویژه خواهران مساجد و بزرگداشت دهه کرامت؛ اختتامیه اولین جشنواره ملی شعر رضوی در دهه کرامت با پیش‌بینی یکهزار اثر
    -     کد خبر: 5603
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲۹|۱۳:۱۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: این اداره کل در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری، پس از ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری در سراسر استان، هم اکنون در تلاش است تا دو رویداد مهم دیگر شامل بازسازی و مرمت ساختمان ها و دیگری پایان بخشیدن به پروژه ساخت تالار مرکزی شیراز، را جهت استفاده هنرمندان و فرهنگ وران انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: این اداره کل در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری، پس از ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری در سراسر استان، هم اکنون در تلاش است تا دو رویداد مهم دیگر شامل بازسازی و مرمت ساختمان ها و دیگری پایان بخشیدن به پروژه ساخت تالار مرکزی شیراز، را جهت استفاده هنرمندان و فرهنگ وران انجام دهد.

سهرابی افزود: در آستانه تشکیل انجمن هنرهای تجسمی و برگزاری انتخابات آن، فرهنگ و ارشاد فارس درصدد برآمده تا با رفع مشکلات پیشین نگارخانه وصال، مرمت ساختمان های فرسوده این اداره را در گستره استان فارس آغاز کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: این نگارخانه که از قدیمی ترین نگارخانه های کشور محسوب می شود، در گستره زمان به بخش مهمی از تاریخ فرهنگ و هنر استان بویژه در بخش هنرهای تجسمی مبدل شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس خاطرنشان کرد: این مرکز هنری طی سالیان اخیر با فراز و فرودهایی مواجه بوده است و اکنون نیازمند رسیدگی چه از نظر شکل ظاهری و چه نوع مدیریت آن است.

وی با اشاره به کشمکش های بوجود آمده در سال پیش برای این ساختمان ٥٠ ساله گفت: اکنون و پس از ساخت مجدد تابلو نگارخانه، بازسازی آن نیز در دست اقدام قرار گرفته است. دیوارها و کف این نگارخانه که به دلیل استهلاک و مشکلات حاشیه ای ساختمان های مجاور به شکل زننده ای درآمده بود، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اکنون در حال ترمیم و بازسازی است و انتظار می رود طی ٢هفته آینده آماده بهره برداری شود.

لازم به ذکر است انجمن هنرهای تجسمی در قالب و رویکردی نو درحال تشکیل است و هیئت موسس آن در صدد برآمده تا نمایشگاهی را با حضور جمعی از هنرمندان معاصر استان با هدف ایجاد شور و نشاط هنری و گردهمایی هنرمندان استان در نگارخانه وصال برگزار نماید.

این نمایشگاه پس از پایان تعمیرات نگارخانه با آثاری از  نزدیک به ١٠٠ نفر از هنرمندان استان گشایش خواهد یافت و پس از آن مراحل برگزاری انتخابات انجمن نیز به انجام خواهد رسید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

شوخی با کرونا خشک‌وتر را می‌سوزاند/ زندگی مسالمت‌آمیز با دشمن! اهداء تابلو صلوات به اداره ارشاد توسط هنرمند مرودشتی جاودانگی کلیه کارهای فرهنگی و اجتماعی در گرو کتاب می باشد فراخوان نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز، برگزار خواهد شد. تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت مراکز فرهنگی، هنری و سینماها رئیس فرهنگ و ارشاد لامرد درگذشت/ تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس اعلام زمان برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی آیات فراخوان حمایت از تولید فیلم کوتاه استان فارس روز قلم، بهانه‌ای برای گرامی‌داشت اندیش‌ورزان برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ
آرشیو