پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
صابر سهرابی :

آغاز بازسازی ساختارهای تجسمی فارس با شروع تعمیرات نگارخانه وصال

آغاز برنامه های ویژه خواهران مساجد و بزرگداشت دهه کرامت؛ اختتامیه اولین جشنواره ملی شعر رضوی در دهه کرامت با پیش‌بینی یکهزار اثر
    -     کد خبر: 5603
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲۹|۱۳:۱۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: این اداره کل در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری، پس از ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری در سراسر استان، هم اکنون در تلاش است تا دو رویداد مهم دیگر شامل بازسازی و مرمت ساختمان ها و دیگری پایان بخشیدن به پروژه ساخت تالار مرکزی شیراز، را جهت استفاده هنرمندان و فرهنگ وران انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: این اداره کل در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری، پس از ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری در سراسر استان، هم اکنون در تلاش است تا دو رویداد مهم دیگر شامل بازسازی و مرمت ساختمان ها و دیگری پایان بخشیدن به پروژه ساخت تالار مرکزی شیراز، را جهت استفاده هنرمندان و فرهنگ وران انجام دهد.

سهرابی افزود: در آستانه تشکیل انجمن هنرهای تجسمی و برگزاری انتخابات آن، فرهنگ و ارشاد فارس درصدد برآمده تا با رفع مشکلات پیشین نگارخانه وصال، مرمت ساختمان های فرسوده این اداره را در گستره استان فارس آغاز کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: این نگارخانه که از قدیمی ترین نگارخانه های کشور محسوب می شود، در گستره زمان به بخش مهمی از تاریخ فرهنگ و هنر استان بویژه در بخش هنرهای تجسمی مبدل شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس خاطرنشان کرد: این مرکز هنری طی سالیان اخیر با فراز و فرودهایی مواجه بوده است و اکنون نیازمند رسیدگی چه از نظر شکل ظاهری و چه نوع مدیریت آن است.

وی با اشاره به کشمکش های بوجود آمده در سال پیش برای این ساختمان ٥٠ ساله گفت: اکنون و پس از ساخت مجدد تابلو نگارخانه، بازسازی آن نیز در دست اقدام قرار گرفته است. دیوارها و کف این نگارخانه که به دلیل استهلاک و مشکلات حاشیه ای ساختمان های مجاور به شکل زننده ای درآمده بود، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اکنون در حال ترمیم و بازسازی است و انتظار می رود طی ٢هفته آینده آماده بهره برداری شود.

لازم به ذکر است انجمن هنرهای تجسمی در قالب و رویکردی نو درحال تشکیل است و هیئت موسس آن در صدد برآمده تا نمایشگاهی را با حضور جمعی از هنرمندان معاصر استان با هدف ایجاد شور و نشاط هنری و گردهمایی هنرمندان استان در نگارخانه وصال برگزار نماید.

این نمایشگاه پس از پایان تعمیرات نگارخانه با آثاری از  نزدیک به ١٠٠ نفر از هنرمندان استان گشایش خواهد یافت و پس از آن مراحل برگزاری انتخابات انجمن نیز به انجام خواهد رسید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

میزبانی استان فارس از چهارمین جشنواره ملی فانوس پرفورمنس «خاکینه» به مناسبت روز جهانی خاک در بوستان آزادی اجرا شد مهر کاشان میزبان دو اثر نمایشی از هنرمندان تئاتر مرودشت خواهد بود زنگ افتتاح تئاتر «ناخوانده» با حضور دکتر لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز و جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد «برای فـــروش» کولاژهای دیجیتال شی ما قادر پوردر گالری زی تشکیل تیم فوتسال بهبودیافتگان سوء مصرف مواد مخدر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد عامل موفقیت ایسنا استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق است تجلیل از جوانان فعال در سیل شهرک سعدی / راه اندازی سینما دیجیتال فرهنگسرای طاووسیه مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی چلچراغ تمدید شد علاقه مندان بازیگری مراقب فضای مجازی باشند تالار آزادی میزبان"عروسی مبارک" می شود پنج مدال طلا و نقره برای هنرمندان هنرستان شهید آوینی «مافیای شیر کاکائو ۲ » خوانش می شود بزرگداشت جمال زیانی شیراز شناس فقید برگزار می‌شود
آرشیو