پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

دهه های آینده در تسخیر فرهنگ و هنر اسلامی است/ سرمایه گذاران به میدان هنر می آیند

دهه های آینده در تسخیر فرهنگ و هنر اسلامی است/ سرمایه گذاران به میدان هنر می آیند
    -     کد خبر: 5596
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲۹|۱۲:۳۳
سرویس :فرهنگی >>
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست بررسی الگوهای جذب سرمایه های خُرد برای رونق کسب و کارهای فرهنگی که با حضور صاحب نظران و فعالان فرهنگی هنری برپا شد، راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی و بازارچه های فرهنگ و هنر را از جمله کلان برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اعلام داشت و گفت: این حرکت حوزه اقتصاد هنر در استان فارس نیز در ماه های آینده توسط سرمایه گذاران در شیراز راه اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ صابر سهرابی اعلام داشت: دولت و نظام به این نتیجه رسیده است که دهه های آینده در تسخیر فرهنگ و هنر اسلامی خواهد بود و مطمعنا تاثیری که هنر می تواند در توسعه، رشد، تولید و رونق در حوزه اقتصادی داشته باشد، چشم گیر است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس افزود: نظراتی که در اینگونه نشست ها مطرح می شود، بسیار تازه و خلاقانه است و به نوعی متفاوت و از زاویه هایی که هنرمندان نگاه می کنند، قابل توجه و جذاب می باشد .

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: از جمله کلان برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد، راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی و بازارچه های فرهنگ و هنر است که در فارس نیز در ماه های آینده توسط سرمایه گذاران در محل ارگ کریمخوانی شیراز راه اندازی خواهد شد که با وام های قابل توجه در اختیار هنرمندان و اصحاب فرهنگ و ادب قرار می گیرد و با هدف گسترش مدیریت های فرهنگی برای بدست آوردن و رونق بازار هنر و فعال کردن آن در نظر گرفته شده تا جزو مطالبات هنرمندان قرار گیرد و در هیچ مقطعی از زمان دچار کاستی نگردد.

سهرابی یکی دیگر از این کلان برنامه ها را " پایتختی کتاب " اعلام داشت که در حال برگزاری است و به تازگی هم انتخاب "شهر های خلاق فرهنگی و هنری " مورد توجه قرار گرفته و دستور العمل آن نیز آمده و همچنین، توسعه کسب و کارهای فرهنگی هنری نیز در حال پی گیری است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان با تاکید بر اهمیت اندیشه ورزی و ارائه راه کارهای لازم محققان و پژوهشگران در این حوزه، گفت: کار فرهنگی هنری زمان بر است و مدت زمان طولانی لازم است تا به سر انجام برسد و امیدواریم ثمرات آن را در استان فارس با همت اصحاب فرهنگ؛ ادب و هنر مشاهده کنیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال