پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد:

انتشار کتاب آثار جشنواره شعر رضوی/ ۱۵ شاعر کشور تجلیل شدند

جام باشگاه های کتابخوانی در فارس آغاز بکار کرد
    -     کد خبر: 4583
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹|۲۰:۴۲
سرویس :فرهنگی >>
سهرابی همچنین از انتشار کتاب آثار جشنواره شعر رضوی خبر داد و گفت: امروز از ۱۵ نفر شاعر کشور و ۲۸ شاعر استان فارس تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، آیین پایانی هفدهمین جشنواره ملی شعر کلاسیک رضوی و نخستین جشنواره استانی چهارسوی رضوی با حضور یدالله رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، روح الله منوچهری، مدیرکل امور کتابخانه های عمومی فارس، بتول معلم، مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس و عبدالجبار کاکایی از شاعران برجسته کشوری در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس آغاز شد.
صابر سهرابی در این آیین گفت: امروز به یمن میلاد با برکت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) این افتخار را داریم تا هم از بزرگ شاعر آیینی فارس استاد احد ده بزرگی و هم از برگزیدگان هفدهمین جشنواره ملی شعر کلاسیک رضوی تجلیل کنیم.
سهرابی ادامه داد: خوشوقتیم که توانسته ایم پس از 25 سال میزبانی استان کرمان از جشنواره شعر رضوی، برای نخستین بار میزبانی این جشنواره را به فارس بیاوریم و امید است تا از سال آینده بتوانیم دبیرخانه دائمی این جشنواره را در شیراز راه اندازی کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در جشنواره امسال 1064 اثر از 562 شاعر سراسر ایران شرکت داشتند که از 15برگزیده کشوری و 28 برگزیده استانی تجلیل می شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس اضافه کرد: امسال به پیشنهاد دبیر علمی جشنواره، دکتر غلامرضا کافی، با تمرکززدایی که صورت گرفت، جشنواره به چهارسوی فارس رفت و شهر گراش، میزبان 7 شهر جنوبی، آباده میزبان 7 شهر شمالی، کازرون میزبان 7 شهر غربی و فسا میزبان 7 شهر شرقی فارس شدند و از شاعران برگزیده هر منطقه تجلیل شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین با تلاش دبیرخانه جشنواره، امروز از کتاب آثار رسیده به جشنواره رونمایی خواهد شد و به رسم هدیه، این کتاب به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به استقبال خوب شاعران کشور از این جشنواره، خاطرنشان کرد: از یک هزار و ۶۴ اثر رسیده به جشنواره استان های اصفهان، قم و فارس بیشترین آثار را به خود اختصاص دادند.

 

وی با تاکید بر اینکه ۵۶۲ شاعر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره رسید، افزود: با ابتکار دبیر علمی جشنواره چهار پیش جشنواره در چهار سوی استان فارس برگزار شد که با تجلیل از شاعران منتخب همراه بود.

 

سهرابی همچنین از انتشار کتاب آثار جشنواره شعر رضوی خبر داد و گفت: امروز از ۱۵ نفر شاعر کشور و ۲۸ شاعر استان فارس تجلیل خواهد شد.

 

خاطرنشان می شود؛ مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره شعر رضوی در تالار حافظ شیراز برگزار شد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال