پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

پایان چهارسوی شعر رضوی فارس در فسا

پایان چهارسوی شعر رضوی فارس در فسا
    -     کد خبر: 4580
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹|۲۰:۲۳
سرویس :شهرستان ها >>
چهارمین نشست از سری برنامه­ های آیین پایانی جشنواره چهارسوی شعر کلاسیک فارس، به میزبانی شهر فسا و با شرکت٦ شهر شرقی فارس شامل داراب، نی­ریز، استهبان، سروستان، جهرم، فسا و خرامه با اجرای شاعران برجسته، به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ چهارمین و فرجامین نشست از سری برنامه­ های آیین پایانی جشنواره چهارسوی شعر کلاسیک فارس، به میزبانی شهر فسا و با شرکت٦ شهر شرقی فارس شامل داراب، نی­ریز، استهبان، سروستان، جهرم، فسا و خرامه با اجرای شاعران برجسته، به کار خود پایان داد.

سید علی­ اکبر موسوی، مسئول امور شهرستان­ های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این گردهم­ آیی فرهنگی و ادبی گفت: چه خوب شد که امسال توانستیم با ادیبان و شاعران پارسی گویی همراه شویم که وارثان دعبل، کمیت، کفعمی، حسان، عطار، محتشم و مشفق هستند.

موسوی ادامه داد: جایگاه فارس بر قله ادبیات پارسی گویان است و همین شد که تلاش کردیم تا بزرگترین رویداد ادبی و شعری پارسی را که همانا جشنواره شعر کلاسیک رضوی است را در مهد و خواستگاه ادب پارسی برگزار کنیم.

محمدکاظم رحمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا در این نشست گفت: فسا شهری است که کوچه پس کوچه ­هایش بوی شعر می ­دهند.

رحمانی ادامه داد: جای تقدیر است از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که امسال جشنواره شعر رضوی را با نگاه عدالت توزیعی در چهارسوی فارس برگزار شد و امید است تا این روند ادامه پیدا کند.

غلامرضا کافی نیز در این آیین گفت: فرزانگی را می­توان دکمه پیراهن فسا دانست.

در این آیین محمدکریم توفیق­ زاده، سیما سلیمان ­پور، حسن میرزانیا، احد متقیان­ فر، معصومه بدوی، علی­ اکبر شجاعان، غلامرضا کافی، فاطمه فاضلی، محمدحسین فرهادی، ابراهیم اللهیاری، محمدحسین بهرامیان و ایوب پرندآور به شعرخوانی پرداختند.

از جمله دیگر برنامه ­های این آیین می ­توان به چاوش ­خوانی، حضور خادم آستان قدس رضوی با حمل پرچم آن آستان مقدس و سرودی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) اشاره کرد.

در این آیین سید علی ­اکبر موسوی، مسئول امور شهرستان­ های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، غلامرضا کافی، دبیر علمی جشنواره شعر کلاسیک رضوی، فاطمه فاضلی، دبیر دبیرخانه این جشنواره و اعضای شورای شهر فسا حضور داشتند.

در پایان از برگزیدگان شعر کلاسیک رضوی شرق فارس، سیما سلیمان ­پور، محمدکریم توفیق­ زاده، حسن میرزانیا، علی ­اکبر شجاعان، احد متقیان­ فر و محمدحسین فرهادی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

اعلام برنامه های اربعین حسینی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس «انسان دنیایست» تئاتری برای همه شرایط مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی اعلام شد روشندلان حوزه فرهنگ تجلیل شدند/ سهرابی: روز عصای سفید نماد عزم و توانایی‌های نابینایان اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ «عشق روی خرپُشته» و «دوستان با محبت» با حضور حمید جبلی رونمایی شد اطلاعیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی نقش پذیری یکی از بزرگترین ویژگی های دیوان حافظ بزرگترین غزلسرای جهان است فارس، فعال ترین استان در جشنواره عشایر و روستاهای کتاب کشور است جوانه زدن «شکوفه‌های کتاب» در مناطق کمتر برخوردار شیراز نشست تخصصی «حافظ و ادبیات» با حضور دکتر میرجلال‌الدین کَزّازی برگزار میشود جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بوسان به «دم اژدها» رسید کرامت انسانی در کلام حافظ به بهترین شکل ترسیم شده است فعالیت ادبی و هنری حافظ از حیث معرفت شناسی بر شناخت حق استوار شده است حافظ مردمی ترین شاعر ایران زمین است
آرشیو