پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

پایان چهارسوی شعر رضوی فارس در فسا

پایان چهارسوی شعر رضوی فارس در فسا
    -     کد خبر: 4580
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹|۲۰:۲۳
سرویس :شهرستان ها >>
چهارمین نشست از سری برنامه­ های آیین پایانی جشنواره چهارسوی شعر کلاسیک فارس، به میزبانی شهر فسا و با شرکت٦ شهر شرقی فارس شامل داراب، نی­ریز، استهبان، سروستان، جهرم، فسا و خرامه با اجرای شاعران برجسته، به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ چهارمین و فرجامین نشست از سری برنامه­ های آیین پایانی جشنواره چهارسوی شعر کلاسیک فارس، به میزبانی شهر فسا و با شرکت٦ شهر شرقی فارس شامل داراب، نی­ریز، استهبان، سروستان، جهرم، فسا و خرامه با اجرای شاعران برجسته، به کار خود پایان داد.

سید علی­ اکبر موسوی، مسئول امور شهرستان­ های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این گردهم­ آیی فرهنگی و ادبی گفت: چه خوب شد که امسال توانستیم با ادیبان و شاعران پارسی گویی همراه شویم که وارثان دعبل، کمیت، کفعمی، حسان، عطار، محتشم و مشفق هستند.

موسوی ادامه داد: جایگاه فارس بر قله ادبیات پارسی گویان است و همین شد که تلاش کردیم تا بزرگترین رویداد ادبی و شعری پارسی را که همانا جشنواره شعر کلاسیک رضوی است را در مهد و خواستگاه ادب پارسی برگزار کنیم.

محمدکاظم رحمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا در این نشست گفت: فسا شهری است که کوچه پس کوچه ­هایش بوی شعر می ­دهند.

رحمانی ادامه داد: جای تقدیر است از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که امسال جشنواره شعر رضوی را با نگاه عدالت توزیعی در چهارسوی فارس برگزار شد و امید است تا این روند ادامه پیدا کند.

غلامرضا کافی نیز در این آیین گفت: فرزانگی را می­توان دکمه پیراهن فسا دانست.

در این آیین محمدکریم توفیق­ زاده، سیما سلیمان ­پور، حسن میرزانیا، احد متقیان­ فر، معصومه بدوی، علی­ اکبر شجاعان، غلامرضا کافی، فاطمه فاضلی، محمدحسین فرهادی، ابراهیم اللهیاری، محمدحسین بهرامیان و ایوب پرندآور به شعرخوانی پرداختند.

از جمله دیگر برنامه ­های این آیین می ­توان به چاوش ­خوانی، حضور خادم آستان قدس رضوی با حمل پرچم آن آستان مقدس و سرودی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) اشاره کرد.

در این آیین سید علی ­اکبر موسوی، مسئول امور شهرستان­ های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، غلامرضا کافی، دبیر علمی جشنواره شعر کلاسیک رضوی، فاطمه فاضلی، دبیر دبیرخانه این جشنواره و اعضای شورای شهر فسا حضور داشتند.

در پایان از برگزیدگان شعر کلاسیک رضوی شرق فارس، سیما سلیمان ­پور، محمدکریم توفیق­ زاده، حسن میرزانیا، علی ­اکبر شجاعان، احد متقیان­ فر و محمدحسین فرهادی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند نوید بخش اتفاقات هنری در شیراز خواهد بود آغاز بازسازی ساختارهای تجسمی فارس با شروع تعمیرات نگارخانه وصال برگزاری جلسه دفاع از فیلمنامه برای دریافت بودجه از انجمن سینمای جوان شیراز فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد فراخوان هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج اوایل مرداد‌ماه منتشر خواهد شد. استقبال از اجرای نماینده فارس در پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین نشست تخصصی «کرامت انسانی در ادیان توحیدی» به میزبانی شیراز ۳۴ کتابفروشی به میدان طرح تابستانه کتاب آمدند دهه های آینده در تسخیر فرهنگ و هنر اسلامی است/ سرمایه گذاران به میدان هنر می آیند دو نمایش از شیراز به بخش صحنه ای جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی راه یافتند منطقه ای شدن جشنواره فجر مد و لباس اسلامی ایرانی در سال آینده مقام دوم بهترین کار جشنواره عشایر ایران زمین به هنرمندان نور آباد رسید نشست نقد و رونمایی کتاب رمان «و توی دروازه» در شیراز نقد و بررسی فیلم «در پوست من» راهیابی بیست نوازنده فارس به جشنواره ملی موسیقی جوان
آرشیو