پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

جشنواره چهارسوی شعر رضوی در شمال فارس به کار خود پایان داد

جشنواره چهارسوی شعر رضوی در شمال فارس به کار خود پایان داد
    -     کد خبر: 4574
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹|۱۳:۴۵
سرویس :شهرستان ها >>
سومین نشست از سری برنامه های آیین پایانی جشنواره چهارسوی شعر کلاسیک فارس، به میزبانی شهر آباده و با شرکت ٦ شهر شمال فارس شامل آباده، ارسنجان، خرمبید، بوانات، پاسارگاد، مرودشت و اقلید و با اجرای شاعران برجسته، به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ سومین نشست از سری برنامه های آیین پایانی جشنواره چهارسوی شعر کلاسیک فارس، به میزبانی شهر آباده و با شرکت ٦ شهر شمال فارس شامل آباده، ارسنجان، خرمبید، بوانات، پاسارگاد، مرودشت و اقلید و با اجرای شاعران برجسته، به کار خود پایان داد.

این آیین با حضور شاعرانی از شمال استان فارس، امام جمعه آباده، دبیران جشنواره ملی شعر رضوی، مدیران اداره ارشاد شمال استان فارس، شعرای آئینی و اهالی ادب شهرستان آباده، و جمعی از مسئولین همراه بود.

این جشنواره با آیین درود دانش آموزان آباده ای، آیین حمل کلام الله و نمایش پرچم همراه با سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

حجت‌الاسلام سیدحسن موسوی خراسانی، امام جمعه آباده با حضور در این آیین با اشاره به حدیثی گفت: شعر وقتی آیینی شد و در مدح بزرگان و ستارگان عامل باشد، برکت زندگی را به دنبال خواهد داشت.

آرین رزمجویی، مدیر گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس پس از اهدای سلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به مردم شمال فارس گفت: تا پیش از این استان کرمان میزبان جشنواره های شعر رضوی بود که امسال با رایزنی های صورت گرفته، توانستیم این جشنواره شعر کلاسیک رضوی را در فارس اجرا کنیم؛ که با توجه به استقبال گسترده مردم فارس از رویداد فرهنگی و ادبی، از سال دیگر کل جشنواره شعر رضوی در فارس برگزار خواهد شد.

مدیر گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: بیشترین آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره شعر کلاسیک رضوی در تمام ادوار در این دوره بود که لازم است بدانید در این بین بیشترین آثار ارسالی شاعران فارسی نیز از شهرهای شمالی فارس بود.

آرین رزمجویی ادامه داد: شعر یکی از هنرهای زیبا و دوست داشتنی است که از حس و حال درونی شاعر برمی خیزد و آن گاه که شیرینی واژگان در ظرفی از معنویت ریخته شود، شیرینی بیشتری خواهد داشت؛ و شعر رضوی از این گونه شعرهاست.

اجرای سرود در وصف امام هشتم توسط گروه سرود کریم اهل بیت(ع) آباده، نقاره زنی، مولودی خوانی، کتابت نام امام رضا(ع) توسط خوشنویس صاحب سبک آباده ای، حمیدرضا ابراهیمی(کاتب) که با ناخن کتابت می کند و شعرخوانی شاعران برجسته شمال فارس شامل عباس عباس زاده، ناهید فلاحت پیشه، ناصر ظهیری، محمداسماعیل دانشور، محمدحسین ترابی و سمیه تورجی و همچنین شعر خوانی دکتر غلامرضا کافی، دکتر رضا علی اکبری و فاطمه فاضلی به عنوان میهمان ادامه پیدا کرد.

پایان بخش آیین پایانی جشنواره شعر کلاسیک رضوی چهارسوی فارس، شمال فارس، آباده نیز اهدای لوح تقدیر و جوایز برگزیدگان شامل ناهید فلاحت پیشه، عباس عباس زاده، ناصر ظهیری، محمداسماعیل دانشور، محمدحسین ترابی و سمیه تورجی بود.

جشنواره شعر رضوی در آباده// علی روزیطلب
جشنواره شعر رضوی در آباده// علی روزیطلب
جشنواره شعر رضوی در آباده// علی روزیطلب
جشنواره شعر رضوی در آباده// علی روزیطلب
جشنواره شعر رضوی در آباده// علی روزیطلب

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

شصت‌وسومین جشنواره منطقه‌ای فیلم سروناز و جشنواره سینما و ادبیات به پایان رسید هنر در هر قالب و حوزه‌ای ارجمند و ارزشمند است در سال جاری، هفت میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در کشور اختصاص یافت که تا پایان دی‌ماه تنها سه میلیارد تومان آن جذب شد این شورا آمادگی دارد در حوزه فرهنگی و میراثی، شیراز را به عنوان مرکز اصلی کشور معرفی کند «روتوش» اولين نمايش انفرادی آثار پرگل عينالو در پیرسوک مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره مد و لباس فجر تمدید شد هنرمند در خلق اثر باید جهان خود را بشناسد و بازآفرینی کند فیلم کوتاه هر روز اعتبار بیشتری در سراسر جهان به دست می‌آورد اختتامیه شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه «سروناز» میزبان سینماگران نمایشگاه عکس سروناز گشایش یافت استعفای ابراهیم گشتاسبی راد از سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز پنجمین دورۀ جشنوارۀ سراسری دوسالانۀ داستان کوتاه حیرت ۲۰ قاب از معدنچی ها در نگارخانه وصال تنوع صداها در ادبیات ایران دوره خاصی را خواهد ساخت؛ می‌شود با حُسن نیت کدورت‌های موجود را برطرف کرد در طول حیات بزرگان فرهنگ، این الگوهای فرهنگی را قدردان‌شان باشیم
آرشیو