پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

درخت بلوط، با ساختاری مفهومی، بر روی صحنه آید

درخت بلوط، با ساختاری مفهومی، بر روی صحنه آید
    -     کد خبر: 4571
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹|۱۳:۳۲
سرویس :هنری >>
مصیب زارعی گفت: در این نمایش هر شب یک بازیگر خود را به چالش می کشد و بدون این که پیشتر از متن و اجرا خبر داشته باشد، جواب سؤالاتی را که مدام در ذهنش می آید، پیدا می کند.

مصیب زارعی که دیری نیست نمایش صلح را با معلولین ذهنی در تهران اجرا کرد و بزودی همکاری جدیدی را با علیرضا شفقی نژاد رهبر ارکستر فلارمونیک ایران شروع میکند؛ بدنبال سالن مناسب برای اجرای درخت بلوط در شیراز است .
این نمایشنامه که اثر تیم کراووچ است و مترجم آن وحید رهبانی میباشد پیشتر با ۴۶ بازیگر سینما و تئاتر ایران در تهران به کارگردانی وحید رهبانی اجرا گردید و سال ۹۷ نیز توسط مصیب زارعی در آباده اجرا شد .

نویسنده در این نمایشنامه بازیگران را با چالشی عجیب روبرو میکند که هر بازیگری را دچار استرس میکند چون داشته های بازیگری  خود را در این نمایش باید به معرض عموم قرار دهد بدون آنکه از قبل از متن و اجرا هیچ گونه اطلاعی داشته باشد .
به این شکل که نمایش یک بازیگر ثابت دارد و بازیگر دیگر آن هر شب تغییر میکند و فقط یکساعت قبل از اجرا در سالن  با کارگردان درباره برخی جزئیات صحبت میکند و سپس باید بدون اطلاع از متن و تمرین با چالشی عجیب و درامی گیرا روبرو شود.
نکته جالب دیگر این نمایش این است که هرکس در طول عمر خود فقط یکبار می تواند این نمایش را بازی کند آن هم  به شرطی که از متن و اجرای این نمایش اطلاع قبلی نداشته باشد.

در اجرای این اثر در شیراز تاکنون بازیگران مطرحی از جمله :علی ثابت ،نوید جعفری ،هادی امامی مقدم ،ابوالفضل فرهادی ، امیر خواجه میرکی  و.... جها همراهی در این اثر اعلام آمادگی کردند تا در این نمایش با گروه نقشینه همکاری کنند ولیست بقیه بازیگران نیز بزودی اعلام میشود .

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

اعلام برنامه های اربعین حسینی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس «انسان دنیایست» تئاتری برای همه شرایط مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی اعلام شد روشندلان حوزه فرهنگ تجلیل شدند/ سهرابی: روز عصای سفید نماد عزم و توانایی‌های نابینایان اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ «عشق روی خرپُشته» و «دوستان با محبت» با حضور حمید جبلی رونمایی شد اطلاعیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی نقش پذیری یکی از بزرگترین ویژگی های دیوان حافظ بزرگترین غزلسرای جهان است فارس، فعال ترین استان در جشنواره عشایر و روستاهای کتاب کشور است جوانه زدن «شکوفه‌های کتاب» در مناطق کمتر برخوردار شیراز نشست تخصصی «حافظ و ادبیات» با حضور دکتر میرجلال‌الدین کَزّازی برگزار میشود جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بوسان به «دم اژدها» رسید کرامت انسانی در کلام حافظ به بهترین شکل ترسیم شده است فعالیت ادبی و هنری حافظ از حیث معرفت شناسی بر شناخت حق استوار شده است حافظ مردمی ترین شاعر ایران زمین است
آرشیو