پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

درخت بلوط، با ساختاری مفهومی، بر روی صحنه آید

درخت بلوط، با ساختاری مفهومی، بر روی صحنه آید
    -     کد خبر: 4571
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹|۱۳:۳۲
سرویس :هنری >>
مصیب زارعی گفت: در این نمایش هر شب یک بازیگر خود را به چالش می کشد و بدون این که پیشتر از متن و اجرا خبر داشته باشد، جواب سؤالاتی را که مدام در ذهنش می آید، پیدا می کند.

مصیب زارعی که دیری نیست نمایش صلح را با معلولین ذهنی در تهران اجرا کرد و بزودی همکاری جدیدی را با علیرضا شفقی نژاد رهبر ارکستر فلارمونیک ایران شروع میکند؛ بدنبال سالن مناسب برای اجرای درخت بلوط در شیراز است .
این نمایشنامه که اثر تیم کراووچ است و مترجم آن وحید رهبانی میباشد پیشتر با ۴۶ بازیگر سینما و تئاتر ایران در تهران به کارگردانی وحید رهبانی اجرا گردید و سال ۹۷ نیز توسط مصیب زارعی در آباده اجرا شد .

نویسنده در این نمایشنامه بازیگران را با چالشی عجیب روبرو میکند که هر بازیگری را دچار استرس میکند چون داشته های بازیگری  خود را در این نمایش باید به معرض عموم قرار دهد بدون آنکه از قبل از متن و اجرا هیچ گونه اطلاعی داشته باشد .
به این شکل که نمایش یک بازیگر ثابت دارد و بازیگر دیگر آن هر شب تغییر میکند و فقط یکساعت قبل از اجرا در سالن  با کارگردان درباره برخی جزئیات صحبت میکند و سپس باید بدون اطلاع از متن و تمرین با چالشی عجیب و درامی گیرا روبرو شود.
نکته جالب دیگر این نمایش این است که هرکس در طول عمر خود فقط یکبار می تواند این نمایش را بازی کند آن هم  به شرطی که از متن و اجرای این نمایش اطلاع قبلی نداشته باشد.

در اجرای این اثر در شیراز تاکنون بازیگران مطرحی از جمله :علی ثابت ،نوید جعفری ،هادی امامی مقدم ،ابوالفضل فرهادی ، امیر خواجه میرکی  و.... جها همراهی در این اثر اعلام آمادگی کردند تا در این نمایش با گروه نقشینه همکاری کنند ولیست بقیه بازیگران نیز بزودی اعلام میشود .

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند نوید بخش اتفاقات هنری در شیراز خواهد بود آغاز بازسازی ساختارهای تجسمی فارس با شروع تعمیرات نگارخانه وصال برگزاری جلسه دفاع از فیلمنامه برای دریافت بودجه از انجمن سینمای جوان شیراز فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد فراخوان هفتمین دوسالانه‌ی داستان کوتاه نارنج اوایل مرداد‌ماه منتشر خواهد شد. استقبال از اجرای نماینده فارس در پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین نشست تخصصی «کرامت انسانی در ادیان توحیدی» به میزبانی شیراز ۳۴ کتابفروشی به میدان طرح تابستانه کتاب آمدند دهه های آینده در تسخیر فرهنگ و هنر اسلامی است/ سرمایه گذاران به میدان هنر می آیند دو نمایش از شیراز به بخش صحنه ای جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی راه یافتند منطقه ای شدن جشنواره فجر مد و لباس اسلامی ایرانی در سال آینده مقام دوم بهترین کار جشنواره عشایر ایران زمین به هنرمندان نور آباد رسید نشست نقد و رونمایی کتاب رمان «و توی دروازه» در شیراز نقد و بررسی فیلم «در پوست من» راهیابی بیست نوازنده فارس به جشنواره ملی موسیقی جوان
آرشیو