پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

برگزاری نخستین جشنواره شعر کلاسیک رضوی چهارسوی فارس در گراش

برگزاری نخستین جشنواره شعر کلاسیک رضوی چهارسوی فارس در گراش
    -     کد خبر: 4567
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۹|۱۲:۵۰
سرویس :شهرستان ها >>
اصغر فرودی فرماندار شهرستان گراش در این آیین رضوی ضمن تا کید بر جایگاه شعر در میان ایرانیان اظهار داشت: کدام هنر را سراغ دارید که چنین موجز و مختصر مفاهیم بلندی را به مخاطب القا کند که در بعضی موارد یک بیت شعر کار یک جلسه سخنرانی را انجام میدهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ، آیین پایانی جشنواره شعر رضوی  منطقه جنوب فارس با حضور مهمانان و شاعرانی از شهرستانهای زرین دشت، لار، خنج، لامرد، مهر،قیر وکارزین،  اوز وگراش در سالن سینما فرهنگ گراش برگزار گردید.

اصغر فرودی فرماندار شهرستان گراش در این آیین رضوی ضمن تا کید بر جایگاه شعر در میان ایرانیان اظهار داشت: کدام هنر را سراغ دارید که چنین موجز و مختصر مفاهیم بلندی را به مخاطب القا کند که در بعضی موارد یک بیت شعر کار یک جلسه سخنرانی را انجام میدهد.

رزمجویی دبیر اجرایی مناطق چهار گانه شعر رضوی در فارس نیز گفت: شهرستان گراش بیشترین آثار ارسالی به جشنواره را داشته وبه خاطر ظرفیت و آمادگی که برای این جشنواره در او دیده شد، برای دومین سال متوالی برای دبیری جنوب انتخاب شدند.

مصطفی کارگر دبیر علمی منطقه جنوب نیز طی سخنانی کوتاه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره را پنجاه و یک اثر از ٢٧ شاعر اعلام نمودند وگفتند، شش نفر از ٢٧ نفر به عنوان برگزیده انتخاب که مراسم تجلیل از آنان انجام خواهد شد.

پس از گزارش دبیر ، آقایان محمد علی منصوری و سجاد حیدری از شهرستان قیر و کارزین، امیر اسماعیل علیزاده از لامرد، سر کار خانم مژگان دستوری از لار، وآقایان ابوطالب سپهر، مصطفی خورشیدی و خانمها راضیه سیاح ، معصومه بهمنی، مریم قاسم زادگان و فاطمه دهقانی از شهرستان میزبان گراش به قرایت سروده های خود پرداختند. همچنین آقایان دکتر کافی و دکتر مرادی میهمانان ویژه این مراسم وفاطمه فاضلی از شیراز به شعر خوانی در این مراسم پرداختند.

در پایان مراسم ، با اهدا لوح سپاس، هدیه و تندیس جشنواره از شعرای برگزیده محمد علی منصوری وسجاد حیدری از شهرستان قیر وکارزین، امیر اسماعیل علیزاده از لامرد،مژگان دستوری از لار، معصومه بهمنی و ابوطالب سپهر از گراش تجلیل بعمل آمد.

لازم به ذکر است این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گراش، دبیر خانه شعر رضوی ، انجمن شعر چشمه گراش ، هیات رزمندگان اسلام ، موسسه خیریه شباب البرکه و هیات محبان اهل بیت گراش اجرا شد.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

اعلام برنامه های اربعین حسینی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس «انسان دنیایست» تئاتری برای همه شرایط مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی اعلام شد روشندلان حوزه فرهنگ تجلیل شدند/ سهرابی: روز عصای سفید نماد عزم و توانایی‌های نابینایان اجرای تئاتر خیابانی به احترام بزرگداشت حافظ «عشق روی خرپُشته» و «دوستان با محبت» با حضور حمید جبلی رونمایی شد اطلاعیه دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی نقش پذیری یکی از بزرگترین ویژگی های دیوان حافظ بزرگترین غزلسرای جهان است فارس، فعال ترین استان در جشنواره عشایر و روستاهای کتاب کشور است جوانه زدن «شکوفه‌های کتاب» در مناطق کمتر برخوردار شیراز نشست تخصصی «حافظ و ادبیات» با حضور دکتر میرجلال‌الدین کَزّازی برگزار میشود جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بوسان به «دم اژدها» رسید کرامت انسانی در کلام حافظ به بهترین شکل ترسیم شده است فعالیت ادبی و هنری حافظ از حیث معرفت شناسی بر شناخت حق استوار شده است حافظ مردمی ترین شاعر ایران زمین است
آرشیو