پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

قلم اندیشمندان ایجاد تمدن می کند؛ برنامه های آیین هفته قلم اعلام شد

قلم اندیشمندان ایجاد تمدن می کند؛ برنامه های آیین هفته قلم اعلام شد
    -     کد خبر: 4559
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۵|۱۴:۲۳
سرویس :فرهنگی >>
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه در جهان کنونی، نویسندگی مقامی شامخ را در فرهنگ ملت ها داراست و پیشرفت کلیه مبانی تمدن از مذهب و علم تا سیاست و هنر و اخلاق، بر محور تألیف و تصنیف و نگارش دور می زند؛ برنامه های آیین هفته قلم را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز؛ صابر سهرابی گفت: پشتوانه اصلی وسایل ارتباط جمعی و رسانه های گروهی، فرآورده های قلم نویسندگانی است که با نگارش نوشته های متنوع، اخبار، گزارش ها، مقالات، نمایشنامه ها، فیلمنامه ها، برنامه های تلویزیونی، رادیویی و نیز مطبوعات را تغذیه می کند. از این رو می توان گفت که هنر نویسندگی، ضروری ترین و عالی ترین هنر می باشد. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرماید: «قلم، نعمتی بزرگ از سوی پروردگار است. اگر قلم نبود، سیاستی و دیانتی استوار نمی شد و زندگی خوشی در روزگار نبود.»

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه برنامه های آیین هفته قلم با همکاری انجمن اهل قلم فارس و فرهنگ و ارشاد استان برگزار می شود، افزود: آیین هفته قلم با برنامه های متنوع ادبی همراه است و تحت عنوان       « یادگار عمر » برای ادای احترام و تکریم به اهالی قلم و نویسندگان فقید و درگذشته استان فارس از یکشنبه شانزدهم تیر ماه جاری، ساعت ١٧ در قطعه هنرمندان دار الرحمه شیراز با حضور جمعی از بزرگان حوزه فرهنگ؛ ادب و هنر برگزار می شود.

سهرابی گفت: در ادامه این رویداد فرهنگی، برنامه ای با نام "سرزمین شعر" نیز در راستای شعر خوانی شاعران استان در عمارت هفت خوان، روز سه شنبه هجدهم تیرماه جاری ساعت ١٨ در نظر گرفته شده است و همچنین، رونمایی از رمان " برگ هیچ درختی " نوشته صمد طاهری نیز به همراه جشن امضاء برای چهارشنبه ١٩ تیر ماه جاری و ساعت ١٨ در مجتمع فرهنگی "بوک لند" اجرا می گردد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان افزود: مراسم " فریاد شعر" که نکوداشت زنده یاد استاد ناصر امامی هست به میزبانی سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ساعت ١٧ پنجشنبه ٢٠ تیر ماه جاری برپا خواهد شد که در روزهای آتی نیز فعالیت های دیگری در نظر گرفته شده که متعاقبا اعلام می گردد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال